Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od SAKO »

Ahoj všem, potřebuji poradit ohledem bot, neumím se rozhodnout mezi Meindl Taiga GTX nebo Lowa Hunter Extreme.
Chci to jako celoroční botu krom teplého léta, myslivost, rybaření.
Chci vysoké, výška jako Lowa je minimum, chodím za každého počasí, není to na posed, to jsou doma Kamik Everest.
Mám Prabosy, vojenské s goretexem, sú docela dobré, neteče do nich vůbec a i zimě úplně v pohodě, ale už se začíná malinko odlupovat podešev, tak chci něco lepší. Táhne mě to víc k Meindl, jsou trošku vyšší jako Lowa, ale na Lowa jsem našel taky perfektní reference. Nic podobného, jako Meindl a Lowa jsem nenašel, no, ještě Hanwag tam má model Fjall Extreme, ale to je vyloženě zimní bota, to asi ne a obávám se, aby nebyla moc teplá i Lowa. Ale myslím, že BwanaHunter Lowy má a píše, že pohoda. Nejde mi o peníze, vůbec, cena je u obou zhruba stejná a uvažuju, že koupím vyloženě na zimní chození ty Hanwag Fjal Extreme, sehnal jsem je ve slevě za necelých 5000. Všem moc děkuji.
B.B Art
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: úte 12.8.2014, 20:07
Bydliště: Domažlicko

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od B.B Art »

Ahoj, a co třeba Chiruca skandinavia já je mám, sice chvilku ale zatím úplně super. Nebál bych se ti je doporučit a jsou taky hodně vysoký. Podívej se na ně. Taky jsem koukal na Tajgy ale tyhle se mi líbí víc. A myslím od září do května v pohodě.
6.5x68 vom Hofe
7x57 Zetka
Malý jest jen ten kdo malé cíle má. :-)
Bavorský barvář .
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od BwanaHunter »

Sako> čteš správně, Lowa Hunter Extreme mám a nemám, co bych jim vytknul. Mám je cca 10 let, moc se s nima nes*ru, občas naimpregnuju, ale nepřeháním to, a umyju, když už jsou fakt hodně zadělaný. A stále slouží. Neteče do nich, celkem bežně se v nich brodím přes potok apod. Nesmí samozřejmě natéct horem :lol: . Nedávno jsem si všimnul, že se malinko začíná odchlipovat v jednom místě guma té obsádky, ale to jednak půjde opravit, jednak i tak po 10 letech provozu mí přijde, že to je v pohodě. Jsou to boty težší, ale to mě nevadí, zase podrží v těžkém terénu, perfektně drží kotníky. Vibramové podrážky trochu víc kloužou (na ledu, uklouzaném zmrzlém sněhu apod.), ale to je vlastnost Vibramu obecně, ne Lowy. Určitě je to bota do každého počasí s výjimkou toho teplého léta, to jsi trefil. Já je nosím od podzimu do jara, do hor atd. Přes léto, když je teplo a sucho, nosím lehčí boty, přeci jen ta Lowa už svojí výškou na to úplně není. Ale jinak u nich termokomfort funguje jak má.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od Rogam »

To SAKO

ono asi neuděláš chybu ani jedněmi, já se můžu vyjádřit pouze k těm Taiga GTX, které několik let mám, rovněž naprostá spokojenost, impregnuji pastou/voskem (přímo od Meidlu), pak do nich taky neteče, tu impregnaci je třeba čas od času obnovit

nosím je celosezonně, resp. si je beru, když někam jedu do "terénu" a chci mít nohy v "bačkorách" :), jelikož jsem s nimi nikdy neměl problém, to jak na lovu zde, tak s nimi pravidelně jezdím Afriku, horko se v nich dá zvládnout celkem obstojně, absolvoval jsem v nich několikadenní pochody v africké buši, a to bez problémů, akorát je třeba mít kvalitní ponožky
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od Hanuš »

Dobrý den.
Mám Lowa hunter a celkově spokojenost. Vše jak píšete mimo horkého léta. Dříve jsem značky Meidl, Hanwag, Prabos, La sportiva... Když jsem projížděl všechny recenze u uvedených značek, všude psali ,,už je mám 8 sezonu a super,, Tak jsem říkal že něco vydrží. U mě ale ne. Všechny boty mám tak cca 3 roky, ale spíše končí kolem záruky tzn. 2. Na boty nejsem žádný ras, pečlivě krémuji, používám kondicionéry, nesuším u kotle, vše co se má dělat...Jediný problém je že v nich chodím a vlastně denně. Když napadne sníh tak cca 4 naháňky za týden (v leči), pak čekaná...To vše i v létě, mimo naháněk. Hory, mokro, kamení... Ale model Lowa Hunter můžu jen doporučit. A pak se ptám já Vás: jestli nevíte o botách které by vydrželi pro mě déle? :D :D :D
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od dalas »

Jednou kamarád koupil boty od vietnamce. Po třech měsících se rozsypala podrážka. Když mu je donesl na reklamaci, dostalo se mu vysvětlení "Moc chdys" :D
Takže dva - tři roky denně v povětšinou těžkým provozu je dobrý hodnocení. Spíše bych používal vícero bot dle předpokládaných podmínek.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od SAKO »

Děkuji všem, ale stále se nevím rozhodnout, jestli Meindl, nebo Lowa, nic jiného nechci, to už je rozhodnuto, bude nás to kupovat 6.
Pro Meindl hraje trošku větší výška, pro Lowa gumová obsádka, půjdou na nohu a uvidí se, to rozhodne.
Samo, je fajn, když bota vydrží delší dobu, ale jde nám hlavně o tělesný a tepelný komfort. Jinak, děkuji moc všem.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> myslim si to same. Psal jsem jen o Lowach ne proto, ze bych si myslel, ze jsou vyrazne lepsi, ale proto, ze s Meindly nemam zatim zkusenost. Zatim pisu proto, ze az me Lowy opusti, a po tech cca 10 letech vidim, ze se to blizi, jsou ty Meindly alternativa a u me jednoduse asi vyhraje to, co budou mit v me velikosti... Jinak Meindly ma muj otec, tedy jiny nizsi model a je taky pravda, ze je nosi asi vyznamneji mene casto a dava jim mensi kotel nez ja, nicmene chvali si je bez vyhrad.

Sako> ta plna obsadka ma vyhody a zvysuje vydrz a trvanlivost boty zvast v tezkem terenu, to jo. Zase je ta bota pak tezsi. Jak pises, chce to zkusit, treba az to obujes, najednou budes rychle vedet.

Hanus> jojo, rozumim ti. Kdyz nekdo rika, jak dlouho ma boty, je treba se ho zeptat jak moc, casto a v jakem terenu je nosi :-). Prochazka po ceste 1x za 14 dni jim moc zabrat neda. Ja mam jeste k tomu jakysi ortopedicky problem, zkratka krivy haksny, takze smajdam ci co, takze na me boty jen hori. Obvykle odejdou na podrazku, nebo se zkrouti svrsek a zacnou me z toho bolet kotniky, a to u mene bytelnych bot i do roka. Taky mam vyzkouseno, jak pise Dalas, ze pomuze stridat boty a nechat je poradne vyschnout a odpocinout. Rekl bych, ze pak vydrzi v souctu dele, nez co by by vdrzely v serii po sobe. Jinak me ze vsech bot kdy snad nejvic vydrzely ty Lowy a pak rucne sity veldskoeny z Afriky. Boty "na ven" taky nosim v prumeru nekolik dni v tydnu v nejruznejsim terenu, i kdyz asi o neco min nez ty, a taky prohazuju cca 3 pary behem roku. Nicmene pres zimu nosim prakticky vyhradne ty Lowy.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od dalas »

V současnosti používám Maindl Taiga, Prabos (starší, který vystřídaly ty Maindly), pohory, tuším Botas, který slouží přes 40! let, holínky, který vydrží tak 4-5 let a běžný Prestige, který zničím za 2 roky. Nejde ani tak o to, ušetřit botu, ale spíše ušetřit nohu. Mám dost známých, kteří dělají v obuvnictví, a každý tvrdí, že boty je třeba střídat. Jednak proto, co tu psal Bwana, že stihnou dobře vyschnout, ale noha si od nich taky "odpočine".
Jinak ty Maindly jsou perfekt. Noha je v nich pevná a i při celodenním chození v různých vnějších podmínkách je po vyzutí ponožka naprosto suchá (oproti holínce, kde je naprosto mokrá).
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
B.B Art
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: úte 12.8.2014, 20:07
Bydliště: Domažlicko

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od B.B Art »

Sako,tak držím palce ať drží. 6páru to už stojí za to kontaktovat víc prodejců a řádně domluvit slevu, určitě svolí. :mrgreen:
6.5x68 vom Hofe
7x57 Zetka
Malý jest jen ten kdo malé cíle má. :-)
Bavorský barvář .
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od Rogam »

přesně tak, jak píše dalas, boty musí sloužit mně a ne já botám, to samé platí o všem ostatním, včetně auta a manželky :lol:

To SAKO
při nákupu šesti páru určitě slevu ukecáš, v prodejně v Praze, Lidické ul. jsou v tomto vstřícní, hlavně občas mají i nějaké slevové akce
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od Hanuš »

Většina těchto modelů má 2,4 mm tlustou kůži. Ještě se dělají boty z 4-5mm. Ty už vydrží hodňe ,údajně, již ale nejde o fabrickou výrobu.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od BwanaHunter »

Hanuš> můžeš zkusit německou firmu Rax. Ti dělají pořádné kožené boty ze silné kůže. Kolik mm nevím. Ale jsou to klasické kožené "pohory" bez membrány. Nicméně působily na mě hodně robustně.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od SAKO »

Taky zaujímavé - http://makaraobuv.cz/index.htm

A co se týče ceny Meindl Taiga GTX, tak nějak moc nechápu, že v podnikové prodejně Meindl na Smíchově jsou tyto boty snad o 1000 - 1500 Kč dražší, než se dají sehnat na internetu.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Meindl Taiga nebo Lowa Hunter

Příspěvek od Rogam »

To SAKO

jak už jsem psal, jsou tam vstřícní, nakupoval jsem tam vícekrát a vždy jsem slevu dostal, je třeba se nestydět a říci si o ní
Odpovědět