Jaký používáte batoh?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Jaký používáte batoh?

Příspěvek od motolada »

Už jsem letos řekl že koupím batoh, krámu co tahám je čím dál víc a tak se hodí.
Měl bych zájem o něco moderního. Hillmann, Dakine atd.... Nejlépe nějaký lesní vzor, možná bag s vodou (není podmínkou).
Co používáte?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od Petr1970 »

co od toho chceš? - stolička, flinta?
nebo něco jen tak malýho?
já pořídil tohle..
http://www.eberlestock.com/H2%20Gunrunner.htm

spokojenej - když tam nemám flintu tak tam strčím drobnosti, pozorovák.. do hlavního těla se vejde deka, věci okolo..
zepředu připnu podsedák a jdu..

šlo by to asi i líp, ale i camel-bag to má přípravu...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od Zbrojovák »

Mám Berghaus Atlas -Cyclops II - z druhé ruky z UK army. Koupit se dá třeba tu http://www.outdoor-military.cz/batoh-bw ... ty-p124549
Nový se dá koupit zde
http://www.berghaus-military.cz/
Dá se v tom odnést dost, objem 100l a s odnímatelnýma přídavnýma kapsama 120l. Srnčí kus, sele atd. Pro toho, kdo je venku víc jak jeden den v kuse, anebo potřebuje nosit něco na hřbetě z revíru a do něj v nepřístupném terénu - si myslím není asi k mání dnes nic lepšího. Nejde do něj voda, dá se dobře ustavit na záda, jako klasická krosna + má hliníkovou nosnou konstrukci.
Berghaus dodává jak pro Bundeswehr tak pro UK armádní složky, což bych řekl že je záruka kvality.
Než jsem ho pořídil měl jsem dlouhé roky tuhle klasiku http://www.e-myslivost.cz/detail/loveck ... l-14d.html
Odnesl taky dost - musel jsem ho ale vyztužit- sem tam něco ruplo když jsem to nejmíň potřeboval, popruhy atd., ale v těžkém terénu nebo na delší štreky to stejně nebylo nic- moc. Při dešti pouštěl a těžkl, ale zase byl nehlučný. To je na zádech utažený Atlas taky - když se do něj na čekané sahá je to trošku horší, ale jde to - zase to vyvažuje ta univerzálnost a pohodlí na zádech.
Dobré batohy dělá i Hillman nebo Swedteam, ale objemově mi nic nedostačovalo - resp. zvěřinu tam dostat by asi byl problém.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od motolada »

Měl bych představu asi takovou
https://www.youtube.com/watch?v=9m1eqVUqsbY
Ale nevím jak moc bych to pouzdro vyuzil a tim padem budu tahat zbytečnou zátez
Barva bude Camo
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od Zbrojovák »

když nějaký malý batoh- hillman spíš bych šel do chairpacku, ale jen 30l ...no je to o volbě
https://www.google.cz/search?q=chairpac ... 2GNCxiM%3A
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od kounek »

Pokud batoh na sezení, potom se mi ten Chairpack moc nezamlouvá, protože se musí položit batoh přímo na zem. Pokud to bude na suchém asfaltu, potom v pohodě, ale kdekoliv v terénu, případně mokro, nebo nedejbože sníh, to musí být potom sranda mít batoh odspodu pořád špinavej/mokrej a dát si ho pak na záda a mít od toho špinavé/mokré ještě záda na bundě nebo svetru...

Z toho důvodu jsem si koupil sedací batoh s rozkládací kovovou konstrukcí. Při rozložení je na zemi kovová část a samotný batoh visí v plném stavu cca 10cm nad zemí. Prázdný je nad zemí jen cca 5 cm, protože je samozřejmě svěšený...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu,už nějaký rok pouzivam fjall raven model stuben,za mne velká jednička,má v sobě stolicku v rámu,unese dost,mam 120kg,ergonomie a řešení úžasné!!doporučuji fakt pecka,bohužel jen ta cena....ale nelituji,Lesu lovu magoda
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od juraczech »

Deuter transalpine 32 l. Ale není v zelený barvě. Pro mě univerzál skoro na všechno 8)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od motolada »

juraczech píše:Deuter transalpine 32 l. Ale není v zelený barvě. Pro mě univerzál skoro na všechno 8)
Jenže já mám 175cm :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od motolada »

Tak jsem koupil Hillman Hunterpack.
Provedení v pořádku, masivní kšandy, šití, zipi.
Zarazily mě ovšem 2 věci, utahování popruhu a to tak že po utazeni na potřebnou délku podle postavy, to mají řešené tak že konec není volný ale tvoří smyčku a ta smyčka dost vyčnívá z batohu, takže mám obavu že se to bude o všechno zachytavat.
Další věc je odolnost proti vodě, pekne ze mají prekryte zipy, ale 2jezdci se po zapnutí setkají na konci zipu ale ten je umístěn přímo nahoře na batohu takže mezi nima vzniká mezera, kterou tam musí pršet...
Máte to někdo doma?
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od miso243 »

Najprv som kúpil Eberlestock X1-E. Zmestí sa doň veľa vecí a popruhy sú veľmi dobré. Keď som ho ale nosil takmer prázdny, zdal sa mi zbytočne ťažký a objemný. Dnes ho nosím prevažne len v zime lebo sa zmestí doň overal Inuite od Afarsu vo veľkosti XXL. Chcel som niečo menšie a ľahšie. S prvým som bol relatívne spokojný tak som sa rozhodoval medzi Mini Me a H2. Vybral som si Mini Me na základe porovnania parametrov na stránke výrobcu a asi zle. H2 sa mi totiž zdal nie oveľa menší od X1-E. Neskôr som ho videl naživo na FeHoVe a zrejme by bol to čo som hľadal. Mini Me je už skutočne dosť malý, spoliehal som sa na zabudovaný Bird Bag ale ten je o ničom a zbalený len zaberá miesto. Puzdro na zbraň nie je integrované len sa vkladá ako doplnok a preto nedrží príliš dobre pozíciu a stále sa nakláňa do strany. Popruhy oproti ostatným batohom - ramenné nie sú dosť tuhé a majú tendenciu sa zmrašťovať - popruh na páse je len atrapa. Problém je aj uchytenie vecí zvonka na batohu - je tam málo našitých úchytov. Ale ako vak na vodu a pár drobností a len občasné nosenie zbrane je určite dobrý.
HILLMAN Holsterpack majú dvaja kamaráti. Jeden camo druhý jednofarebný, myslím čierny. Vcelku fajn dosť priestoru na haraburdie. Mne osobne sa príliš nepozdáva futro na puzdre na zbraň, je z pomerne jemnej látky ale vraj to nie je problém. Puzdro má aj vrchnú časť a zbraň sa dá úplne zakryť napr. pri snežení. Eberlestock ho má tiež ale ako samostatný diel.
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od Mushroom »

to motolada: mám totéž. Proti dešti brání ta kožená poutka, která nechávám vyčnívat ze zipu.
Poznatek s jezdci zipu nahoře jsem řešil taktéž. Při prolézání křoví a hustého porostu každou chvíli slyším rozepínání zipu. Lze řešit vyjmutím těch kovových sponek, které jsou zacvaknuté do zipu a pak lze jezdce přesouvat po zipu libovolně - klidně až dolů k jedné straně..
Jinak odolnost proti dešti naprosto odpovídá reklamě..1,5 hodiny na vytrvalém dešti a vevnitř (téměř) sucho.. Není problém položit batoh na mokrou zem, nechat na něj hodinu - dvě pršet a pak z něj vytáhnout kus oblečení a v pohodě jej suchý obléct.
Co mi vadí: pokud v postranní kapse nosím petku s vodou (0,5 litru), tak po několika týdnech permanentního nošení je stahovací guma trochu povolená. Ale vyzkoušel jsem přesouvat cca po měsíci petku z jedné kapsy do druhé a guma se vždy opět zpevní.
Zmiňovaný problém s popruhy a smyčkami jsem řešil tak, že jsem volně visící konce strčil do bočních kapes.. Popruh přes břicho zásadně nenosím, mám jej za zády sepnutý a volný konec smotaný do jedné z kapes.
Tři roky nošení, léto - zima, slunce - déšť - bláto - sníh, a žádná újma. Jen nevím, jak dlouho vydrží ta mřížkovitá hmota na zádech, než se poláme a přestane fungovat.. To uvidíme..
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od motolada »

No tak to je super, s těma kovovýma dorazama, sundám je a bude to podle mých představ, přijdu tak asi často o to jejich otvírání jedním tahem, ale bez toho se minu. Radši věci v suchu a navíc nebudu riskovat při prolezani sečí,ze se budou kapsy otvírat při zachycení o větve.
Díky za tip.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od motolada »

Hotovo 2fotky před a 2po.
Skoby jsou pryč, takže jezdci pěkně na stranu a bude pokoj. Voda ani rozepinani o větve nehrozí.
Přílohy
IMG_20160216_102246_resized_0.jpg
IMG_20160216_102246_resized_0.jpg (131.24 KiB) Zobrazeno 13697 x
IMG_20160216_102232_resized_0.jpg
IMG_20160216_102232_resized_0.jpg (113.3 KiB) Zobrazeno 13697 x
IMG_20160216_101916_resized_0.jpg
IMG_20160216_101916_resized_0.jpg (140.87 KiB) Zobrazeno 13697 x
IMG_20160216_101901_resized_0.jpg
IMG_20160216_101901_resized_0.jpg (123.12 KiB) Zobrazeno 13697 x
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Jaký používáte batoh?

Příspěvek od lovec »

Snad 15 rokov som nosil takyto podobny batoh, az kym sa material nezacal uplne rozpadavat.... plateny batoh

Minuly rok som si kupil tento, zatial som s nim spokojny, nosi sa podstatne pohodlnejsie ako klasika a aj tam toho viac nalozim.

Jack Pyke Rucksack green
Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět