Vábení strak

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Vábení strak

Příspěvek od Pepa »

Mě se osvědčila asi napul plná krabička se sirkami,ale nevýhoda je že je potřeba být asi cca 50metru od straky,reagují dosti často ale pouze většinou mladý.Je potřeba být dobře schovanej ,protože straky sou dost opatrný a zvuk prověřují a mnohdy i obletují kolem a snaží se najít odkud ten zvuk jde.lepší je chodit ve dvou ,tak je větší šance na uspěch :wink: Je potřeba zatřepat a chvilku počkat až straka odpoví a znovu zatřepat a být pořád v pohotovosti a pak už jenom Záleží na dobré mu?ce :wink: Mnohdy se stalo že dolítlo na dostřel hned několik strak ale i jedna dobrá rána stačí :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

S tou krabičkou je to stará ovědčená finta, chce to ale mít krabičku dřevěnou, ale ty se dnes už ai nevyrábí. Pak je zvuk sly?et dál.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Jen sem chtěl osvě?it pamět zkušených ... :wink:
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Balabán

Příspěvek od bendy »

Taky trochu přispěji...
Koupili jsme na Natuře imitace straky, stačí 2-3 kousky, 3 kousky vy?ly na 700Kč a k tomu stojí něco přes 200Kč vábnička a je jich více druhů, lepší je mít alespoň dvě, aby to neznělo jako jedna straka, když máte 3 balabány... A základ je prý maskování, nikdy za strakou nešoulat, ale rozlo?it balabány, splynout s terénem a vábit... A pozor, je potřeba aby nebyl vidět obličej ani ruce, takže i v létě nějaké rukavice a třeba sí?ku přes obličej a k tomu maskáče - ne jednotnou zelenou a dobře se za něčím krýt... když budou v okolí, neměl by být problém, ale vyzkoušeno to ještě nemám... Jen co začne doba lovu...
Naposledy upravil(a) bendy dne pon 21.7.2008, 23:15, celkem upraveno 1 x.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Standa
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13.7.2008, 13:24
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Standa »

Ahoj,
máme příměstskou honitbu, takže straky jsou na denním pořádku. Dnes ráno jsem vyzkoušel trik s krabičkou od sirek- sehnal jsem dřevěnou - a je to paráda. Straka začne hned odpovídat a letí se podívat co se děje. Neměl jsem žádný maskování, byl jsem klasicky v zeleným vmáčknutej do trnkovýho keře. Vidí hodně dobře ale dvě mladý se spletly... Asi popřemej?lim po maskování, začínají mě ty potvory bavit! :twisted:
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Vábnička na straky

Příspěvek od Jura »

Zdravim lovce...objednal jsem si z internetu vábničku na straky,každým dnem by měla dojít...hned jak ji vyzkouším dám sem vědět její účinnost.A co vy?používáte někdo vábničky na straky?? :)
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

zkoušel jsem krabičku se sirkama,ale nic moc.... Ale asi to bylo tím,že jsem nesehnal tu dřevěnou. Letos ale už mám tak jsem zvědavej jak to půjde.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Vabení strak

Příspěvek od Jura »

Tak vábničku už mám doma je dobrá velmi věrný zvuk straky....ted ještě to hlavní přivábit ji :D .
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Vábení strak

Příspěvek od Tony30 »

Zdravín,tak po 3letech se u nás zase zvedli početní stavy strak.Jelikož před těmi 3léty to bylo neůnosné s otcem sme se do nich pustili(ten rok sme jich ulovili 55ks.)a letos se zase nějak rozmohli rozhodl sem se opět k protiůtoku.Ne že by jsme je nelovili,ale těch 10-15ks.je málo,tento způsob lovu vyžaduje velkou přípravu a pozorování,musí se vybrat vhodné místo,kde se straky shrocují a máte se kde ukrít s tím že můžete střílet do všech směrů,podmínkou je i tzv.kamufláž.Někdy pomůže i moje fenka(jezevčík)kterou pouštím na volno okolo mne jen na dostřel a straky na ní doráží,přitom vábím krabyčkou.Už to máme natrénovaný a bez nějákých povelů po ulovení straky hned aportuje :D ,někdy se stává že pokud necháte straku ležet a ostatní jí vydí okamžitě mění směr,jsou učenliví :wink: .Tento lov se dá provést pouze 2-3x na jednom místě pak už jsou opatrný.Hlavní je nebýt vyděn"splinout",pro tento lov používám samozř.bkokovnici s vyskoušenou municí SaB sport trap-2,4mm,28gr.Opčas se podaří slovit i vrána(šedivka),tento vísledek je cca po 1,5hod.lovu a to sem 2xminul :oops: .Po focení jsem si uvědomil že sem slov.straky položil na druhý bok :oops: ,už jsem to tak nechal-omlouvám se :oops:
http://www.rajce.net/f308037847
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení strak

Příspěvek od Jura »

Velice pěkný lov strak...u nás jich zase tolik není :) ..ale převládají zde hlavně chráněné sojky a krkavci :evil:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Vábení strak

Příspěvek od Vojta »

Přeju Lovu zdar! To je úžasný výsledek za hodinu a půl! Jen mi prozraď, jak docílíš toho, že se po výstřelu straky vracejí na stejné místo a máš možnost lovit dále? Já též chodím v tuto dobu na straky, ale jak vystřelím, nebo nějakou ulovím, ostatní uletí a na ono místo se už nevracejí??? Jsem schovaný v bezech na které (nebo na stromy okolo nich) straky sedají.... Je to nesmírně zajímavý lov.....
Díky
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Vábení strak

Příspěvek od Tony30 »

Jak jsem psal, důležité je najít vhodné místo, ale nenapsal jsem (někomu se to nemusí líbit) že to musí být "hřadiště", kam se straky srocují ke spánku (hřadují), lov se tedy provádí navečír. A v tom je ten trik! :wink:
Straky se slétají na ono místo i po několika kusech a po výstřelu se vzdálí,ale přilétají další a další, vábením na krabičku se jim zdá že tam je bezpečno. Čím víc se stmívá tím víc jich přilétá. Tímto způsobem se mi podařilo ulovit i 18ks.za cca.2hod.
Zkuste to, funguje to. LOVU.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
PIPO
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20.2.2011, 13:05

Re: Vábení strak

Příspěvek od PIPO »

Pokaždé, když jsem chodil do honitby na mne straky křičely. Koupil jsem si zápalky a straky se ztratily. Tak nevím, asi jim to na mne někdo řekl. Zápalky mám v papírové krabičce. Prosím o odpověď, dají se koupit v dnešní době v dřevěné krabičce?
Myslivosti zdar!
ZKK601 r.243W
IŽ27EMC 12/12-76
Nova Scotia Duck Tolling Retriever-pes-PZ, SZVP, LZ
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Vábení strak

Příspěvek od Tony30 »

Dnes se už nevyrábí, zkus nějakou aukci na netu nebo nějakého zběratele, já ji kdysi našel na půdě.
Jsou z nějaké dřevěné dýhy. Ty papírové nefungujou a chce to také tréning, ono to zase není jen tak.
Každé vábení má své a bez tréningu to nejde, není zvuk jako zvuk :wink: .
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení strak

Příspěvek od cejlon »

Tak se nezadržitelně blíží doba lovu. Už se chystáte na mladé straky?
Vábničku mám, ještě musím pořídit maskovačku, protože bez ní ve většině případů nelze zaujmout strategické místo v terénu....
Odpovědět