Vábničky Devana

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

nohavica stanislav píše:Clapi to jste s tím hudebním sluchem na tom ještě dobře. Mne ve ?kole učitel hudební výchovy ?lehnul ?myčcem od houslí přes ucho a nazval mne hudebním analfabetem.Na vysvědčení mi dal trojku.
Z toho si nic nedělej, plochý nohy jsou horší.... !
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
tomikus
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31.3.2007, 14:26

Příspěvek od tomikus »

Jsou opravdu ty vábničky od DEVANY tak dobrý. Mám zkušenosti, že některý vábničky, který se u nás prodávaji jsou k ničemu a přilákáte tak Možná kozla z chlíva. Je teda pravda, že jsou to vábničky patřící do levnější cenový kategorie. Ty od DEVANY vypadaji dobře - o nějakejch uvažuju - ale když si to nemůžu odzkoušet na vlastní hubu než to koupim, tak se trochu bojim... :roll:

A nevíte co přeně je na tom CD od DEVANY, jak je to koncipované - je tam nějaké povídání, ukázky vábení nebo jen hlasy zvěře?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

na tom CD mas vysvetleno, jak postupovat pri vabeni. je to rozdeleno do skupin podle zvere - napriklad ruzne hlasy pro vabeni lisek (myskovacka, lasicka, vrestidlo...). pro nauceni hlasu si myslim vcelku podarene...

vabnicky devana mam - dal jsem na pozitivni ohlasy, ale zatim jsem nemel to stesti neco ulovit na jejich vabeni :?
tomikus
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31.3.2007, 14:26

Příspěvek od tomikus »

Aldo a jaký konkrétně vábničky sis pořídil? Já bych měl zájem o ty na lišky (docela zajímavá se mi jeví ta lasice, li?čí skolení nabo králičí nářek).

To CD by mohlo být dobrý. Koukal jsem ještě na videokazetu nebo DVD Vábení zvěře od Zdeňka Kouřila. Stojí zhruba přes 500,- a maji ho třeba v prodejně na servru myslivosti
http://myslivost.inshop.cz/inshop/
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

mam myskovacku, lasicku, vrestidlo (ne devana) a srnu - vse ve dreve... zkousel jsem to za zimu asi jen 2x (nebyl snih). kamos s vabnickama od devany vyrazil poprvy a hned strelil lisku....

to cesky CD neznam a ani jsem neslysel reference, takze nevim...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

To CD od Devany jsem si zakoupil. Vůbec není špatné. bohužel kvalita nahrávek je trošku horší. Prostě je tam sly?et ?um. ALe na to aby jste se to naučili to není špatné. Je k tomu danému vábení i krat?í říkání, které popisuje jak, kde a kdy vábit a následují různé techniky vábení. Je to opravdu velice dobré, bohužel jsem to moc neměl čas vyzkoušet, ale chystám se teď, když jsou liščata :twisted:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
tomikus
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31.3.2007, 14:26

Příspěvek od tomikus »

Díky moc za info.
takže asi do těch vábniček od DEVANY půjdu. Četl jsem na ně dobrý reference i na www.myslivot.cz
Objednám li?čí soupravu (my?kovačka, zaječí vře?tidlo, pískání lasičky), králičí nářek a i to CD (bez něj by to asi nemělo cenu). vše ve dřevě (myslim, že na zvuk ani na životnost to nebude mít asi zvláštní vliv nebo alespoň takový vliv abych to pocítl - zato moje peně?enka by to asi pocítila :? )
ještě se rozmý?lím zda mám rovnou objednat i ?těkání lišky. Nemáte s tim někdo zkušenosti? Někde jsem tady na fóru četl, že někdo z vás si pomocí toho dobře pokecal s liškou :D Nejsou nějaké nové zkušenosti?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

no, vidis, na to jsem jeste zapomnel, ze mam skoleni lisky a lisaka, ale jak jsem psal, letosni zima vabeni neprala...
miramKt
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 24.5.2007, 18:57
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od miramKt »

S vábením lišek mám velice dobré zkušenosti. Napodobuji my?í pískání pouze na mé rty a s velikým úspěhem pokud liška mé my?kování zaslechne.Drtivá většina po zaslechnutí zvuku téměř okamžitě vyhledává jeho zdroj .Reaguje po celý rok ,ale největší úspěchy mám v zimě a v době kdy jsou čerstvě posekané velké plochy luk.Prchají jen lišky které byli v minulosti zrazeny při vábení .Jediné potí?e s my?kováním mám v zimě když mám rty suché a zmrzlé.Tak přeji hodně úspěchů při vábení.Dávám přednost vlastnímu umění napodobit zvuk při vábení než Použití vábničky.
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Dneska se mě podařilo přimy?kovat lišku..podrobnosti v Zá?itcích...ale neni o co stát :cry: ....vabničky jsou super,ja mam hudebni hluch tak se divim že doka?u něco přivabit!! :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Vábničky od p. Mihélka - Devana jsou dobré všechny. CD mám v autě a když jedu do lesa tak si poslouchám, co budu vábit a v autě si to pak párkrát prubnu. zkoušel jsem i vábničky Zubíček, ale s těmi mám špatné zkušenosti - nemají tak citlivě vyladěné minimální množství vzduchu, které je potřeba na jemnou modulaci hlasu.
To Weena: stejně s i časem pořídí? od každého něco.
Já mám na lišku - lasičku, vře?tidlo, skolení - všechny zabírají super
srnčí - starší srnu / srnče + nějaké od dalších výrobců, ale ty většinou pískají moc vysoko jako srnče
divočáka - ale na ten se teprve učim :oops:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Mam tu sadu na lišky(zajic,my? a lasička) pomalinku zjižtuju že to fungoje.... :lol:
mikiks
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 30.9.2007, 8:50
Bydliště: SR

Vábničky Devana

Příspěvek od mikiks »

Zdravím všetkých.

Napíšem niečo o vábničkách Devana. Vlastním skoro všetky druhy vábničiek a to: Na lí?ky ( vre??adlo, my?kovačku, lasičku, ?tekanie ), na srnce ( srnu, srnča, vrieskanie ), na Sžuky, a Jariabky. mô?em naozaj potvrdi? že sú kvalitné, cenovo dostupné a v revíri sa mi mnohokrát osvedčili. Čo sa týka CD vábenie zveri, tak je to naozaj super ale mohla by tam by? lep?ia kvalita zvukov. Vežmi dobrá a odporúčam každému je aj kniha Vábenie zveri - vábničky. Mám dostatočné skúsenosti na to aby som mohol poveda?, že tieto vábničky od Devany sú naozaj dobrou vožbou kvalita za rozumnú cenu. používam tieto vábničky na srnca a zaznamenávam stále via a viac úspechov pri vábení. Nie je nič kraj?ie ako privábi? si srnca a prípadne ho aj ulovi?. Naozaj dobré úspechy mám pri vábení lí?ok. Naozaj vežkým umením je privábi? si lí?ku na dostrel brokovnicou na 35m ako ju ulovi? na 200m modernou zbraňou. Aj zveri ako je lí?ka by sme preto mali da? šancu na život.
Ak máte nejaké otázky ohžadom vábenia alebo čo sa týka vábničiek Devana, tak sa pýtajte. Rád odpoviem a poradím.
Veža úspechov a trpezlivosti, Lovu Zdar.
Mikiks
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Taky jsem si obědnal vábničky od devany a musim říct, že to předčilo moje očekávání, to cd je k tomu taky dost šikovný, už se tě?im, až půjdu zkusit li?čí sadu do revíru... :wink: Jen musim ještě natrénovat tu lasičku a zaječí vře?tidlo, abych ty lišky spíš nepla?il... :lol:
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

OT: Tak na to pozor Jirko až budeš vábit, musíme se domluvit abysme jsme se navzájem nevábili :) protože tech cca 15km není tak daleko, a tan Mihálko Karolík to má jak ultrazvuk :P
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Odpovědět