Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Choochoo007 »

Presne, chce to trenovat :wink:
Jednou jsem takhle trenoval po rani cekane okolo 8hod. a jdu kolem lesa tak 400m. Zkousim co dokaze jedna vabnicka, druha, treti, plech vyroben dle youtube, ktery by mel znit spise jako kralik a rikam si ta liska by musela byt uplne mimo kdyby prisla. Tak ani nekontroluji okoli a nedelam zadne prestavky, jen si porad vrestim :D Dojdu k louce 100x50m, ktera je skoro obklopena lesem a krovim, na jedne strane 20m kukurice a zvuk se tam pekne odrazi. Clovek si udela lepe obrazek jak ta vabnicka vlastne zni. Tak zas vyrazim zpet vrestim a kdyz kouknu do kukurice tak u druhyho radku si sedi liska. No necekala ani chvilku, kdyz jsem zacal sundavat pusku z ramena. Horsi bylo si rict, ktera ta vabnicka byla ta nej, na kterou ta liska vlastne prisla :D

U videi nordika upozornovali na vitr. Pokud nema lovec dobre misto, zadna supr vabnicka nepomuze. Take jsem kolikrat vabil a uplne k nicemu, ale mylsim ze to bylo spise moji chybou, mistem a ufouknutim.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od TomF »

Já jsem s ní vábil jen přes zimu, na sněhu, v létě se moc liškám nevěnuji. Ale na staré zaječí vřeštidlo jich pár přišlo a tam ten zvuk dá docela práci napodobit (musí se do toho pořádně foukat, ne jak u nordiku kde si do toho člověk skoro jakoby píská). Možná si mě třeba liška všimla dřív než já jí...
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od savazka »

Především - zázračná vábící videa, kde lišky běhají ze všech stran jak praštěné !a za bílého dne!, nejsou točená u nás. Polovina je z Austrálie, druhá polovina ze Skandinávie.
Podívejte se na australská videa-liška bez jakéhokoli jištění zběsile běží rovnou za zvukem, zarazí klidně 5m od střelce a i když na sebe vábič a střelec normálně nahlas mluví: "Dělej, střel jí...!", stojí a kouká.
Dovedete si představit, že česká liška doběhne na pět metrů od vás, vy tam ještě 4-5 vteřin máváte kulovničkou a ona na vás zvědavě kouká??? V ŽIVOTĚ NE! Australské lišky nejsou pouze neopatrné, ale řekněme si to upřímně - "uplně blbé"!!! Zřejmě taky pekelně hladové, tím se to asi vysvětluje...
Videa ze Skandinávie mají k našemu pojetí myslivosti podstatně blíže...ALE...tamní lišky mají KLID. Kilometry a kilometry lesů a divočiny, minimální pohyb lidí. To se pak nedivím, že lze vábit i přes den. U nás bych navábil tak maximálně běžkaře...Nehledě na to, že vábená liška napřed sedne, jistí, pak opatrně jde, často zastavuje, kontroluje okolí...a hlavně-jde si pro vítr. Žádný ztřeštěný "frontální útok" se jaksi nekoná:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od dreamer4u »

Nazdar hunters. Tak dnesna skusenost s vabnickou Nordik Predator. Po x-neuspesnych vabeniach, kedy lisky zvacsa zdrhali prec ako o zivot som uz bol z toho nestastny. Kopec videi na internete, nejake to trenovanie, rozne zmeny zvukov a stale nic. Dnes mi to uz nedalo a tak som danu vabnicku (pre tuned, predladenu) uz definitivne odpisal. Tu gumicku s ktorou sa naladuju rozne zvuky som totalne dal dole a skusil som iba tak zapiskat. Zvuk bol strasny, uplne iny viac duty a nie tak melodicky ako povodne predladene, ktore som doposial pouzival. Po jednom zavabeni ma doslova liska totalne prekvapila co som vobec ale vobec necakal. Nastastie sa mi ju predsa len podarilo ulovit, foto v sekcii ucinky kulovych razi na zver-skodna. Sice iba prva pozitivna skusenost ale riadne mi to neda spat. Su potom zvuky na predladenej vabnicke nejako nedoladene alebo neviem ze co. Mal uz niekto taku skusenost ???
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od tonny »

Já mám v kapse vábničky dvě. Jednu starou dřevěnou, zaječí vřeštidlo s myškovačkou od Zubíčka a Nordika. Nordika predátora používám v otevřeném terénu nebo jen na začátku, je dost silnej. Když jsem blízko např větrolamu, nebo po zavábení Nordikem, zavábím na Zubíčkovu, abych je spíš nevyplašil. Pak ještě myškovačkou. Prostě očekávám v nepřehledném terénu, že se liška blíží. Stává se mi často, že mi liška přijde zezadu než předpokládám a pak ji zradím, kolikrát ji ani nevidím. Dále je problém s technikou vábení. Snažím se to prožívat jako bolestivé ječení, ne jen zafoukat a myslet si, že je to ono. Také se snažím maskovat, na sněhu jsem používal bílý přehoz od německé armády a kolikrát mi liška prošla pár metrů díky nevhodné poloze a nechtěl jsem ji zradit, raději jsem ji nechal projít. Nečekal jsem, že každou noc musím slovit.
Učím se pořád, jsou to jen moje názory a zkušenosti.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj, tak jsem našel, že Nordik vyrobil novinku Fox Heat, která by údajně měla napodobovat liščí skolení. Myslím, že docela aktuální...Chtěl jsem se zeptat zda s tím již máte někdo zkušenosti. Nordik predator Pre-tuned se mi osvědčil, tak uvažuji i o koupi této vábničky. Jinak jsem i úspěšně použil vábničku Hélen Baud - liščí speciál, ale včera jsem slyšel skolit lišku na cca 1 km a nepřiběhla, tak hledám něco čím bych to vylepšil :lol: Tím padá i otázka zda se u Vás lišky kaňkují, ozývají ? Spíše jsem je slyšel již o Vánocích a začátkem Ledna. Teď mi přijde, že spíše ,,utichly´´
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Tim »

Ahoj Milane,
Fox Heat je pouze méně hlasitá než Pre Tuned a má o trochu vyšší hlas (já blbec si koupil obě a stejně raději používám doma upravenou vábničku od Zubíčka). Pokud máš Pre-Tuned a chceš změnu, tak liščí flétna by Ti mohla vyhovovat :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od hofi »

Mám doma od Nordika Pre Tuned a nářek ptáčka. Zatím žádnej úspěch, ale přikládám to k mým chybám - musim ještě hodně ladit :D. Ten nářek zní hodně dobře, myslím že na liščata a kuny fungovat bude. Zatím jsem přivábil jen pár koček...ale včera jsem slyšel skolit lišku, tak uvažuji o té flétně...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od lörinc »

Dobrý skolení má Devana. V jednom lišku i lišáka. Zatím na lišky největší úspěch. Asi i tím že u nás lišky v podstatě nemají nouzi. Jsou tu křečci jak králíci :D .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Tim »

No ono celkově Nordic Predator byla podle mne jen taková velká bublina co rychle praskla... I já jsem se nechal zlákat reklamou a dobře udělaným DVD a koupil jsem si od nich tři vábničky - a popravdě jsem zklamaný... Asi mají ve Švédsku jiné lišky, protože ty naše se toho ostrého a hlasitého zvuku, který Nordic vydává, spíše bojí. Je pravdou, že lišky na to reagují na velkou vzdálenost, ale pokud přijdou blíž (cca. na 100 metrů) tak se již zvuku bojí. Přitom právě při této vzdálenosti je žádoucí lišku zaměstnat zvukem vřeštidla, protože pokud se tak nestane, začíná liška mnohem důkladněji kontrolovat okolí a hledat, odkud předtím zvuk vycházel - a většinou si lovce všimne nebo ho navětří (zásadně chodí proti větru). Já si myslím, že ty "naše" obyčejné, dřevěné a tiché jsou lépe použitelné....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Vábnička Nordik Predator

Příspěvek od hofi »

Tim: Asi máš pravdu. Když to byla novinka, bylo kolem toho hrozný haló, ale po delší době to ňáko utichlo. Od kolegů
slýchám, že dávají přednost Devaně nebo svým domamontům a fungují dobře :D. Je pravda, že víc lišek jsem si namyškoval bez vábniček, jen tak na hubu :).
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak já pár Nordiců mám, a v mém hodnocení převažují pozitivní známky. Nářek ptáka používám velmi úspěšně, zejména v letním období na liščata a mladé lišky. Přitáhne spolehlivě lišku na pár set metrů. Funguje i na kuny. Výborně funguje i Hind, zejména na siky, dá se velmi dobře napodobit starý i mladý jelen, podle potřeby a věrně. Vyzkoušeno že funguje. Fox Heat, o které mluví kolega ale není skolení jako takové, je to opravdu liščí flétna, která vydává zvuky lišky při námluvách, je to poměrně jemný zvuk spíš na blízko, a zatím na něj nemám utvrzený názor, výrazných úspěchů jsem nedosáhl, ale je dost možné, že chyba nebude ve vábničce... :D Na skolení jako takové mám vábničku od Petra Joo, výrobce nevím, není na ní uvedený, je to dřevěná vábnička, z jedné strany vřeštidlo, z druhé skolení, funguje oboje, lišáci odpovídají jako zběsilí a na vřeštidlo přivábeno již řada lišek. Že by měl Nordic skolení jako takové, to jsem nějak nezaregistroval.

Jinak lišky skolí. Opravdu se ozývaly už před Vánoci, minulý měsíček, pak bylo chvíli mrtvo, a teď jak se ochladilo, už zase jedou pěkně. Zítra je hodlám zase zkontrolovat, jestli počasí nebude moc blbnout... :wink:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Tim »

Jojo, ptačí nářek od nich funguje (kupodivu i v zimě docela dobře) akorát to vřeštidlo zbytečně moc vřeští se mi zdá :lol:
A včera to bylo poprvé po dlouhé době, co jsem pustil lišku bez rány. Nějak těch potvor ubylo, už jich máme v revíru méně než zajíců :mrgreen: Ani to kaňkování není takové jako bývalo v uplynulých letech, nejsou slyšet :(
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak jsem zase vyvetral Nordika. Lisek u nas trochu ubylo, takze jsem ji nepotkal od ledna ani s Nordikem ani bez.
Zajimave bylo ale vikendove vabeni. Vabil jsem z nizsi kazatelny v obili a prehledl za zady zajice vzdaleneho cca 20m. Po vabeni zajic vyrazil k posedu a zacal panackovat a hledat, kde ten chudak trpici zajic je. Vypadalo to jako kdyz mu chce jit pomoci v boji s predatorem. Kdyz zajic nic nenasel, odbehl cca 30-40m. Po novem vresteni zajic opet rychle pribehl a zase poskakoval a hledal od posedu cca 10m, pripadal mi jak vztekly boxer, ktery hleda protivnika :D. Jen skoda, ze to takhle nefunguje na lisky :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Tim »

Tu zkušenost mám také, často se mi stává, že na zaječí vřeštidlo přijde zajíc...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět