Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od hofi »

Jojo zajíci ke mě taky přiběhnou. :D Před týdnem jsem zkoušel ptačí nářek a po půl hodině přiběhla kuna. Takže to funguje. Uvidíme, jak na to budou reagovat liščata . :)
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Klein »

NORDIC CRYING BIRD - (ptačí nářek)

Přidávám celkem pozitivní příspěvek s touto vábničkou. Zakoupil jsem si ji začátkem července s tím, že tuto vábničku s imitací ptáků v nouzi budu preferovat převážně na liščata, která se nechají celkem snadno oklamat. Vábil jsem s ní téměř každou čekanou, pokáždé na jiných místech.Během dvou letních měsíců se mi podařilo přivábit celkem 3 liščata a jednu mladou kunu.Všechny mi přisli na vábení imitace datlovitých v tísni tak, jak to popisuje návod přiložený k vábničce. Vábení jako každé jiné ovšem vyžaduje nutnou dávku trpělivosti, dobré místo a obstojný kryt. Rozhodně se nenechat odradit velkým množstvím neuspěchů, které k začátkům s vábením přirozeně patří. Kupodivu se ale u mne dostavil úspěch hned při úvodní vycházce, kdy jsem si první lišče přivábil do zad na necelých 5 metrů. Bohužel jsem se na něj stačil jenom otočit a tak odešlo bez rány. Během mnoha pokusů s touto vábničkou jsem dospěl k názoru, že nejlepším místem jsou čerstvě posekané louky či strniště s blízkostí nějaké krytiny (obilí, kukuřice, řepka nebo houština).

Nato, že jsem s vábničkou testoval teprve první letní období, během něhož jsem se s ní víceméně seznamoval a experimentoval, tak si myslim, že je vabnička velmi dobrá a mohu ji jenom doporučit. :wink:
Přílohy
NORDIC_CRYING_BIRD.jpg
NORDIC_CRYING_BIRD.jpg (38.17 KiB) Zobrazeno 14270 x
Naposledy upravil(a) Klein dne ned 19.10.2014, 21:09, celkem upraveno 1 x.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od savazka »

Musím říct, že vábničky od Nordika mají velice daleko od zaječího vřeštění. Znám několik lidí, co vábničku mají a u nikoho jsem neslyšel přesvědčivé vřeštění (včetně sebe). Ano, dvě lišky jsem na to přivábil a ulovil, ale většina lišek na vřeštidlo vůbec nereaguje. Můžete po právu namítnout, že na to všichni do jednoho vábíme blbě, ale k čemu je dobrá předlazená vábnička, která je předlazená špatně?:) Osobně jsem předlazovací gumičku sundal a zvuk to pak má mnohem lepší. Stále to ale připomíná více kačenu, než zajíce a i utlumené rukavicí je to moc nahlas. Krom toho co jsem viděl na videích, lišky nejvíce chodí na "chraplavé" slabší vřeštění. Tohle má čistý tón a nic jiného na to vyloudit nelze. Jako muzikant na dechové nástroje bych to měl umět "doladit" bez problémů, ale chyba lávky, správný zvuk to prostě nedá.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od hofi »

Jako první jsem měl taky předladěnou, a jak říkáš, kroužek nepoužívám a je to lepší... ale stejně to furt není ono, ten zvuk je prostě čistej. Před týdnem jsem věděl o lišce, která při sklizni kukuřice zaběhla do rákosu. Večer jsem vyrazil s vábničkou, liška vylezla kolem 8h, kontroloval jsem ji baterkou se zeleným světlem, ale na vábničku vždy zareagovala jen že se otočila, chvilku koukala a šla dál. Byla to stará liška, tak je možný že jí moc nesedělo to zelený světlo. Liščata jsem přivábil vždy bez problému a baterka jim nevadila.
Ptačí nářek mám taky, zatím jen pár kun a jedno lišče, ale řekl bych, že ten zvuk zní důvěryhodněji než vřeštidlo. V zimě budu zkoušet a podávat info, přeci jen se mám ještě dost co učit :D .
Četl jsem tu, že funguje vábnička od devany skolení lišky-lišáka. Koupil jsem ji koncem ledna a to už lišky moc slyšet nebyly ,ale občas se ozvala, tak jsem zkoušel a seznamoval jsem se s ní. Kupodivu lišák obíhal rákos a odpovídal, ale nezahlédl jsem ho... :D
V létě se mi ozvala liška taky, ale nic víc... Zbývá jen doufat, že letos bude kaňkování na sněhu a budeme moct zdokonalovat vábení a užívat si zimní lov škodné.
Vím, že to sem nepatří ale v létě jsem si přivezl štěně drs. jezevčíka, takže škodná se má na co těšit :D
Lovu zdar.
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 06.1.2016, 22:57, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Pravopis dle domluvy s autorem.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Tim »

Jsem rád, že nejsem jediný, komu zvuk vřeštidla od NP přijde divný... Hlavně pokud si chci ulovit lišku brokem, je moc hlasité a lišku na blízko odradí... Zato ptačí nářek se jim povedl!
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od savazka »

Asi zkusím zaexperimentovat a nějak upravit ten nešťastný "čistý/rovný" tón. Ostatní vábničky tam tu "chřestivou" složku zaječího hlasu taky musí nějak uplně jednoduše dostat. Možná pomůže nějaká malá vložka do duté části vábničky nebo tak něco.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od lörinc »

Kroužek dát do pryč a vábničku během vábení posunovat mezi rty dopředu a dozadu. Pěkně to mění výšku tónu a je to lepší.....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Klein »

Jak jste natom letos s vábením ? Sníh sice nic moc, ale přesto se dá vyrazit. :wink:
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Toman »

Tak teď několikátá noc s předladěnou vábničkou nordik predator. Musím říct, že vřeštidlo funguje výtečně, ale myškovačka se mi na to za boha nedaří tak, jako na reklamním videu. Krom toho liška přijde na vřeštidlo cca na 150 metrů, sedne si a kouká, po čase přestane reagovat a běží pryč. Když jsem měl lišku cca 100 metrů a chtěl jí tou myškovačkou přitáhnout blíž, tak zamrzla membrána a mě mohly oči vylézt z důlklů, ale ani to nepíplo, než jsem to vyřešil, liška si to začala štrádovat pryč ode mě a poté už nereagovala. Ladící gumička po třech letech vypadá že každou chvílí praskne a vystřelí mi oko. Hlavně že je to stavěno na severské podmínky, holt jim tam asi nemrzne...
Ale kdyby se mnou byl lepší střelec, tak za těchto 5 zasněžených nocí máme střelené 2 lišky na dálku+třetí jsem právě před chvílí svojí blbostí zradil na 20 metrů a než jsem jí v 8x56 chytnul, tak byla dost daleko a ještě v pohybu. Hlavně že všude říkají: "po prvním vábení mějte připravenou zbraň, protože se může stát, že bude liška poblíž...". A já tomu nevěřil a docela mi spadla čelist, když vyskočila ze křoví 20 metrů ode mě :)
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Toman »

Tak nakonec jsem jí (nebo vlastně ho) minulou noc ulovil. Na předladěné vřeštidlo od nordika. Už to vypadalo, že nic nebude, když už jsem se zvedl a ušel pár kroků směrem k autu, tak jsem ho zahlédl jak se blíží (sníh, měsíc, 200 metrů cca). Rychle jsem zalehnul do nejbližší brázdy a jal se připravovat flintu. Měl jsem štěstí, že šel za hlasem, ale už to bylo nějakou chvíli, co jsem naposledy zavábil a tak přesně nevěděl kde jsem. Takže mě míjel na 64 poctivých kroků, a to mi právě chyběla slušná myškovačka. Tak jsem zařval, on se zastavil, ale hned stočil na ostro ke mě, jenomže to už jsem střelil. Rána špatná (z ruky v kleče), za žebry dovnitř a zadním během ven. Po 20 minutách a 150 metrech jsem musel dostřelit a půl hodiny tvralo než jsem ho z toho trní, kam zalezl, vytáhl. Nevážil jsem ho, ale na stupnici dospělých lišek 1-5 co jsem kdy viděl by tenhle měl 4. Kožíšek velmi pěkný, bohužel se dvěmi nehezkými dírami. Lovu zdar!
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Klein »

Máte někdo zkušenosti s touto poměrně novou vábničkou od Nordicu ? :wink:

http://www.nordikpredator.cz/www-nordik ... Plain-Pain
Valkira
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.8.2014, 18:27
Bydliště: Drnovice

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Valkira »

Máte někdo zkušenosti s touto (pre tuned) vábničkou ve špatně zazvěřených honitbách? Máme polní honitbu z části u lesa. Jako zajíce v honitbě máme, ale na čekané nevidím víc jak 2 (rekord je 5 zajíců naráz co se honili). Osobně tuto vábničku používám cca rok, žádný extrémní úspěch jsem nezaznamenal. Bavil jsem se o tom i se staršími myslivci od nás a při prezentaci zvuků vřeštění jsem slyšel jen poznámky (a posměšky), že ten zajíc musí mýt aspoň 2 metry. Je pravda, že ten tón mi připadá hodně silný. Lišek v honitbě je dost, ale v jedné (v podstatě jediné) klidné lokalitě, kde se snažíme udělat komoru pro drobnou, se lovu lišek silně věnujeme, ale vábením jsme zde moc úspěchů zatím nezaznamenali. Lokalita je super tím že je obehnána větrolamy a kolem větrolamů tečou potoky, jsou i palachy s mokřadly, podmínky pro drobnou skvělé, ale prostě se nám zde ji nedaří rozmnožit a myslím si, že je to zejména liškami a bohužel i jezevci. (pardon za lehké OT) Pokud někdo máte nějakou slušnou radu jak na dobrou vábničku, tak i na to jak se efektivněji zbavovat lišek, budu rád.

Lovu zdar!
pes MOK.
CZ 550 30-06 + Meopta R1r 3-12x56 RD. ZH: 7x57/16 + Meopta R1 3-10x50, 16/16, 12/12.
IŽ 27 16/16, ZP45, Grand Power K100 mk7 9mm luger, Holek 820 38spec.
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od KelneeQ »

zdravím, má někdo osobní zkušenost s vábničkou Nordik sika? Měl jsem v ruce Nordik Hind a siku na to jde udělat výborně, ale v nabídce je i vábnička na siku, na kterou lze podle popisu udělat stejné zvuky jako na vábničku Hind. Ví někdo jaký je mezi nimi rozdíl? Jestli tedy nějaký je :-)
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od BwanaHunter »

KelneeQ> rozdíl není žádný. Jako první začali dělat Nordik Hind. Jako vábničku na jelení holou a případně na siku. Jenže zjistili, že jako vábnička na siku se jí zřejmě prodá víc a líp. Tak obchodně začali dělat to samé s jiným potiskem - Nordik Sika. Obě varianty mi prošly rukama a rozdíl jsem nezaznamenal. Tak jsem na to ptal přímo toho týpka z Nordiku a ten mi potvrdil, že jsou stejné. Ale pšššt, někteří prodejci se snaží tvrdit opak, asi aby jich prodali víc.
Na tu s potiskem Hind jsem sám střelil 4 jeleny a dalších 7 s hosty. Takže v potisku to nebude... :lol: :lol: :lol:
A vábnička funguje skvěle, snadno na ní jde udělat starý,mladý, silný, slabý...jak je potřeba. Kolega z fora ode mě jednu koupil, na první výlet střelil jelena, aniž by měl se sikáči nějaké zkušenosti. Prý 3x zapískal a jelen přivalil na 10m jak vlak. No a hned koupil druhou, pro kamaráda.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od C. J. Hornster »

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo umíte myškovat na Nordik Predator pre-tuned. Nedávno jsem si ji koupil. Musím říct že to vřeštidlo zní dobře, ale u té myškovačky se mi nedaří vydat a hlásku :? Nevíte někdo jak na to :?:
ZH 304 7x57R - 12/70
Odpovědět