Zaječí vře?tidlo

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Leon »

tak dnes se mi podařilo ulovit třetí letošní lišče na zaječí vřeštidlo a jedno mám na vábničku ptáčka obě vábničky jsou od HUBERTUSU
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od unknowbunny »

V kolik hodin chodíte vábit lišky vřeštidlem? Kdy máte nejlepší úspěchy? Já mám vřeštidlo asi jen 2 měsíce, takže nejsem tak zkušený... Chodím vábit k večeru a nikdy jsem žádnou lišku nepřivábil, tak by mě zajímalo, jestli chodim ve špatnou hodinu, nebo jenom neumim vřeštit.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Leon »

mi máme příměstský revír tak že lišku dřív jak v osm večer neuvidíš spíš tak kolem devátý desátý hodiny tak vábím až po devátý a všechny mi přišly tak deset patnáct minut po vábení co jsem měl ale starý vřeštidlo tak na to jsem si ani neškrnul co mám letos vábničky od hubertusu tak mám 4 liščata :D a dvě jsem nenašel :( a to ležely na cestě dost dlouho tak nevím jestli 308 rozdejchaly nebo je něco odtáhlo když jsem pustil fenu tak skončila u nor kde jsou jezevci i lišky a to který jsem zakopal že bylo na výcvik nepoužitelný bylo druhý den vyhrabaný
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od unknowbunny »

Já mám taky vřeštidlo od Hubertusu... Mám to kombinované s myškovačkou... Já vábim po tý osmí až třeba do desíti večer a ještě mi na to liška nikdy nepřišla, takže ještě neumim vřeštit... :D A co ráno? Zkoušeli jste někdy vřeštit ráno?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Leon »

mám to samý akorád si jí musíš naladit jestli chceš vábení dravý zvěře tak ti to pošlu jestli máš skype
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od unknowbunny »

Leon píše:mám to samý akorád si jí musíš naladit jestli chceš vábení dravý zvěře tak ti to pošlu jestli máš skype
Naladit? Ani nevim, že se dá tahle vábnička ladit... :D Na skypu mě najdete pod jménem Martin Hermann...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Leon »

když jí opatrně rozděláš tak je tam pérko které posouváním ladí zvuk a na jméno Martin Hermann mi vyjede několik osob ale žádný čech :wink: já mám eng.pointer
CZ 550 american 308win.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Ertner »

Já mam liščí speciál, jde na to kodrcání bažanta, zaječí vřeštidlo, bekasina, a skolení. Jinak na vřeštidlo vábím spíš ráno, mám 3 lišky a z toho jednu cca v 6:45 a další dvě - jednu v dubnu v 15 hodin odpol. a jednu v prosinci asi v 11 hodin dopoledne .
Pak mam taky jednu lišku na ptáčka a dalších asi 10 liščat také na ptáčka to bylo ted v červenci .
Jinak v červenci mi na vřeštidlo zdrhnou. A co vám ?
Ertner
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Ertner »

..
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 7:54, celkem upraveno 1 x.
Ertner
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od motolada »

Něco nového?Já mám Univerzální od hubertusu,vřeštidlo,srnčí,sika,srnče,kachna..,pak turbomyškovačku s nářekem ptáčka.Do dneška mám 3 lišky(1 lišče,loňskou,a starou),1 zrazenou z jara a 1 včera.Zatím se mi vyplácí vřeštidlo po tom jdou!Turbo ani ptáčka moc neposlouchají,vábím většinou večer,někdy ráno,největší úspěchy zatím na večer a potom už skoro za tmy.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od motolada »

Rád se podělím o zkušensti
rada
1.pro začínající(takže i pro mě :lol: ) Kde není liška,tak ji nenavábíte-Taky jsem čuměl na DVD jak jim skáčou z lesa,trávy,mezí no jako v pohádce,ale musíme si uvědomit,že lovci měli několik dní týdnů,měsíců,obeznaný terén spády atd..
Není tak jak jsem si myslel,že vylezu za barák zavřeštím a slezou se lišky z okresu-prdlajs. :)
Naopak pokud tam někde ličí výskyt je tak si troufnu říct,že do 20min musí být u vás. :wink:
2.maskování-já nepoužívám nic :lol: ale i přes to by jste neměly být na první pohled viditelní,kolikrát liška přijde a dívá se co to na ni kouká-dokud se nepohnete,vítr je mnohem větší problém!

3.vhodnost jaké vábničky a v jakou roční dobu-NA TO BYCH ROZVINUL VĚTŠÍ DISKUZI to bych přenechal zkušenějším Ertner atd..(jinak mas tam SZ stím SKYPE)
4.nic mě momentálně nenapadá :D
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 7:54, celkem upraveno 1 x.
Ertner
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od fesoj »

Musím to potvrdit... Já chodím na druhý konec téže honitby, co Ertner, a poslední měsíc jako by lišky vychcípaly - a to je čerstvě posekáno ! Včera jsem mluvil s kolegou ze sousední honitby a tam to prý vypadá stejně. Poslední dobou jsem viděl 2x psíka, 2x kunu lesačku, 3x jezevce, bachyni se selaty, docela velkými, habaděj srnčího a dokonce jako vzácnost 3 zajíce. Jen lišku ne...
A dřív pro mne nebyl problém ji střelit v této roční době na požádání, zásoboval jsem kolegy, kteří připravovali ohaře na LZ.
Kritériem pravdy je praxe.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od Ertner »

Dokonce jsem se bavil s jedním kamarádem /známím/ od KRNAPu co taky vábí a říkal že ani u nich asi 20km od nás po lišce ani stopa ...
No dneska zkusím asi zavábit a uvidí se . . .
Ertner
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zaječí vře?tidlo

Příspěvek od motolada »

na Moravě to pude,měl bych je teda nechat odpočinout :twisted:
Odpovědět