Balabáni holuby hřívnáči

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
rene
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 22.9.2007, 17:29

Balabáni holuby hřívnáči

Příspěvek od rene »

koupil jsem si deset kusů těchto balabánů. Zatím jsem je vyskoušel jednou. jsem blázen na lov hřívnáčů. Je to paráda. strašně mě to baví.
Tak jsem je ráno za tmy rozestavěl po poli. Po posečeném hrachu. Jen se trošku rozednilo , okamžitě tam přistál jeden divokej. Byl jsem une?enej. Procházel se mezi balabánama jako nic. bohužel jsem ho netrefil, protože jsem seděl na zemi a střílel jsem rovně s terénem. Ale to je jedno. Měl jsem radost z efektu. další potom už nepřiletěli. Budu Vás informovat jak pokračuji. Pokud si ještě najdu čas a vyrazím. Ale myslím že to bude fungovat perfektně.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Kde jsi ty balabány kupoval??? Taky o tom uvažuju...
rene
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 22.9.2007, 17:29

Příspěvek od rene »

Jirka83 píše:Kde jsi ty balabány kupoval??? Taky o tom uvažuju...
Koupil jsem je v Brně. U Kettnera. Ale je to dost drahé. Jeden stojí 300 kč. Bral jsem jich deset. Jsem blázen , já vím. Ale fakt mě lov holubů dost baví. A člověk to má nadosmrti. Ale přemýšlel jsem ještě o jedné věci. Ten prodavač říkal, že to dováží z belgie. Tak kdyby nějaký kamioňáci se mrkli v prodejnách v Belgii myslím, že by se to tam určitě dalo sehnat levněji. Ono na tom nic není. Plastoví odlitek nabarvený .
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

balabány

Příspěvek od Jindřich Beran »

Rene, trochu odbočuju, ale zajímalo by mě, zda u toho Kettnera mají taky atrapy strak. Sem rád, žes dal tip na místo prodeje, protože si chci taky nějakýho holuba koupit...
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

balabáni na Natuře

Příspěvek od bendy »

Viděl jsem balabány holubů za asi 130Kč, jsou to jen polovýlitky,ale kdy "sedí" na poli, tak nepotřebují "spodek". Samozřejmě jsou hezky namalovaní jako holubi. K tomu dva druhy vábniček a instuktá?ní DVD ke každé vábničce. Myslím, že to bude super... Jestli chcete fotku balabána, taky bych ji sem mohl ?oupnout...
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Příspěvek od Hanzi216 »

Tady jsou i další, ale nevím jestli to posílají i do ĆR - na příští sezonu o tom taky uvažuju (hlavně o holubech). slyšel jsem, že dobře fungujou i kačeny. http://www.kettner-shop.com/catalog/ind ... =2a&page=2
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

A co třeba tady www.vabnicky.cz
Ale myslím že ty ceny budou shodné..
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ty ceny jsou stejný je to jedna firma :lol:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Hups vedle :D :lol: :D
rene
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 22.9.2007, 17:29

Příspěvek od rene »

Teď jsem viděl to video jak loví borec ty hřívnáče v té Argentýně.
Je to mazec. Ale nejde mě do palice, že mu tam nalítavali jak blbí. Prostě střílel a ti holubi tam pořád a pořád létali. Ale v?iml jsem si že tam měl takovou "vrtuli" a na ní měl dva holubi a ti se točili pořád dokola. Myslím , že to bude mít hodně co do sebe. "Vyzkouším, uvidíme" :lol:
6.5 x 57 R Merkel , 1.5 - 6 x 42 s bodem , springerspaniel , hamerleska 16/16 , Brok. kozlice Baikal IŽ 27 EM-1C
Uživatelský avatar
steelring75
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31.7.2009, 20:26

Re: Balabáni holuby hřívnáči

Příspěvek od steelring75 »

Zdravým ten kolotoč se dá udělat z motorku na stěrače mám to a je to super jen že to funguje jen když je vítr a holub lítá nízko nad zemí.Chce to položit pár balabánú jako do šipky a na špici dát kolotoč oni pak nalítávají před ně nebo nízko nad nima. Ale chce to maskovačku a podprdelník :lol: (stoličku) a lítají tak od 5:30 ale to i na trávu až do 8:00pak to stojí za pr...
A pak kolem 14:30 do 17-18:30 pak to lítá na hřad kde se spíš hodí balabán na strom ale vysoko a vábnička.Jinak na kolotoč si troufnou i dravci mne přišli poštolka a krahujec.
TAK LOVU ZDAR :wink:
rene
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 22.9.2007, 17:29

Re: Balabáni holuby hřívnáči

Příspěvek od rene »

Zdar. Tak letos se mě zas daří. Ještě jsem netrefil ani jednoho. Koupil jsem si Baikala. Musím si zvyknout. Sem z toho úplně napášky. Holuby Lítají jak zběsilí a nic nepadá :lol: . Je to flintou, jinak bych musel přiznat že mám v rukách " nas . . . " :lol: :lol: :lol:
Můj špringr Endy hledá a hledá a stále nic nenachází. Chudák.
Myslím, že letošní rok vyseděli holuby docela dost mladých . . . Aspoň se mě to zdá tady u nás na vysočině.
A jak píše Steelring, lítají ráno za rozbřesku do těch 8hod. pak už letí na pole a špatně se na ně dostává. Teda asi jak komu. Já nemám maskování abych si lehl doprostřed pole a roznosil kolem sebe balabány. Sedávám na kraji remízku a balabány dám kousek do pole. Ale stejně si myslím že při tomto způsobu lovu je nejlepší balabám ten první holub který si sedne na vršek stromu nade mne a tím přiláká další hejnko které vidí že je tam bezpečně. Pak teprve střílím. Ale jak jsem psal, je mě to "h . . . " platné když nic netrefím . . :lol: :lol: :lol: .
Naopak na poli jsou balabáni určitě potřeba !
Tak lovu zdar.
6.5 x 57 R Merkel , 1.5 - 6 x 42 s bodem , springerspaniel , hamerleska 16/16 , Brok. kozlice Baikal IŽ 27 EM-1C
Odpovědět