Pudlpointr

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Pudlpointr

Příspěvek od sladoch »

Zdravím, v jedné knížce jsem četl spoustu chvály na pudlpointra a tak se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s jeho využitím v myslivosti.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Pudlpointr

Příspěvek od sladoch »

.....
Naposledy upravil(a) sladoch dne čtv 23.6.2016, 5:19, celkem upraveno 1 x.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Pudlpointr

Příspěvek od vesrad »

Opravdu neni zac. Myslim, ze neni duvod sem davat ironicke podekovani tri dny pote, co jsi se zeptal na zkusenosti s plemenem, ktere je u nas dost vzacne(soudim dle poctu inzeratu na prodej stenat). Vetsina lidi zde na foru se vyjadruje k vecem ktere zna. Odpoved typu znam jednoho co pudla videl by stejne nepomohla....
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Pudlpointr

Příspěvek od precechtel »

je to tak opravdu, že pudlpointr se potkává na honech málo, zvláště v dnešní době, kdy pro ohaře už není práce na drobnou. U nás v MS si před časem jeden člen pořídil fenu zmíněného plemene, udělal s ní zkoušky a dotáhl ji do chovu, při práci bezproblémová fena, ale k ostatním fenám byla agresivní. Odchoval na feně vrh, měl problémy štěňata udat, jednoho psa si uvolil vzít další náš člen, opět pes dobrý pracovně, ale agresi zdědil po matce, nekompromisně i při práci napadal další psy, pokousal na společném honě i lidi, všem se nám ulevilo, když pes na společné hony přestal chodit, přitom byl dobrý i na dosledy spárkaté. Ten kamarád chovatel si z vrhu nechal jednu fenku, nemá s ní zkoušky z výkonu, ale pracuje mu opět dobře i na vodě a agresivní není. Ovšem na základě dvou či tří jedinců nelze posuzovat celé plemeno a zkušenosti s ním, původně jsem tento příspěvek ani nechtěl napsat, abych se nedotkl chovatelů tohoto plemene, ale když to upřímné poděkování, tak jsem neodolal. Můj nevnucující osobní názor je ten, že plemeno je pracovně dobré, ale zatím neustálené pro relativně krátkou dobu jeho chovu a šlechtění. F.
politice a politikům zmar
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pudlpointr

Příspěvek od Petr1970 »

u nás sme měli fenku - agresivita pouze na 1 konkrétní fenu (prostě si nesedly..) jinak v pohodě..
pracovně výborné - chutový pes, voda, úžasná na honech. makala nonstop, vystavování také dobré.....

viděl jsem více psů od toho chovatele-vrhů, i sourozence této feny..

ale pouze od jednoho chovatele.. na druhou stranu v CZ moc chovatelů asi není a p. H...k z vysočiny to má stejně asi tak nějak hodně pod palcem..

mě se to plemeno líbí, kdybych uvažoval o "ohaři" tak možná raději než fouska(lysivost atd..)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Pudlpointr

Příspěvek od sladoch »

Mně se taky líbí, a jak čtu tak má velice dobré pracovní vlasnosti
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pudlpointr

Příspěvek od rimar77 »

Pudlpointry jsme měli i u nás psa i fenu a celkově velmi pracovitý pes, šikovný, skvělý nos i ochota k práci ale trochu tvrdší hlava, docela ostrý na ostatní psi ale ještě v rozumných mezí ale určitě nemyslím že je vhodný pro začátečníka stejně jako výmarský ohař na které se ptáš v sousedním příspěvku na to jsou vhodnější plemena

petr1970 fouska mám je mu 14 let a ještě nemá jedinou lysinku :D takže to máš taky dost o chovné linii já na něj nedám dopustit a myslím si že pro naše podmínky je prostě fousek nejlepší volba až budu pořizovat psa opět půjdu do fouska ale to až za pár let až bude více času abych se mu mohl věnovat
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Pudlpointr

Příspěvek od sladoch »

rimar77 píše:určitě nemyslím že je vhodný pro začátečníka stejně jako výmarský ohař na které se ptáš v sousedním příspěvku na to jsou vhodnější plemena
A fousek je vhodný pro začátečníka?
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pudlpointr

Příspěvek od rimar77 »

já jsem s ním začínal a rozhodně si to myslím, v naší rodině prošlo hodně fousků u strejky bratránků i jeden u mne a musím nechat že fousek dokáže odpustit chyby začátečníka, je ochotnej pracovat a je to velmi hodnej a přítulnej pes ale zároveň i odolnej na podmínky i zacházení, dobrej je pro začátečníka myslím i maďar to je taky hodnej pes kterej se snaží páníčkovi za každou cenu zavděčit kolega ve sdružení je má už kolikátou generaci a nemohu na ně říct křivé slovo krom toho že když ho pohladíš tak se ho už nezbavíš o přestávce :-)
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Pudlpointr

Příspěvek od sladoch »

I ti maďaři se mi líbí, na pudlpointra jsem se ptal jen ze zvědavosti, a pokud jde o ty vousky, tak i ceny jsou mnohem příznivější než u výmarů, ale když jsi říkal, že nejsou vhodní pro začátečníky, tak já bych měl možnost konzultovat výcvik s jedním co už vycvičil několik NKO, a to je myslím podobné
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pudlpointr

Příspěvek od rimar77 »

chlape čti pořádně fouska začátečníkovi doporučuju :-)) jediný na co jsem si u nich vzpoměl co je blbý snad všichni fouskové jsou tuláci ten muj utekl tolikrát přes plot že by Kájínek jen blednul závistí stačilo aby někde vybouchla petarda a už šel lovit jen mne nějak zapoměl doma ať jsem dělal co jsem vždycky někde našel jak zmizet
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Pudlpointr

Příspěvek od sladoch »

Já myslel výmara :D
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pudlpointr

Příspěvek od rimar77 »

aha no každopádně šáhni si do svědomí a řekni si dokážu reálně tomu psovi dát týdně kolik hodin svého času? jsem důslednej ale i klidnej (protože to je u mladého psa důležité když nechápe co po něm chceš některé psi když ti rupnou nervy můžeš zradit) a podle toho si vyber, kamarád na VŠ pořídil výmara a během dvou let z něj udělal takového psa že jsem jen čuměl takhle vycvičeného psa jsem mockrát nepotkal a byl to jeho první ale měl dost času a věnoval se mu denně v podstatě od rána do večera ten pes chodil všude sním když pracuješ už to tak jednoduché není a když máš k tomu malé děti a děláš na baráku tak je lepší psa nepořizovat a nebo jen max dětem čivavu protože na něj nemáš tolik času kolik pes potřebuje. Dobré je mít v okolí někoho s hotovým ohařem který bude ochotnej s tebou jít párkrát ven a tomu psovi to ukázat to se mi opsvědčilo jako nejlepší to učení psa zkrátí o hodně když uvidí a pochopí co se po něm vlastně chce. Takže asi tak
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Pudlpointr

Příspěvek od sladoch »

Uvidím jak se rozhodnu, ale tento rok ho asi ještě pořizovat stejně nebudu, zjišťuji dopředu, co a jak
Odpovědět