Hannoverský a bavorský barvář

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

to BBrit - tak pracovně to není tak hrozný. Je pravda, že ty výkony jsou nevyrovnaný. Problémem je ale nějaká vrozená vada, která způsobuje hysterický reakce a nedostatečný ochlazování organismu. Začalo to slintáním, ale abnormálním, provazy až na zem... Pokračovalo to malátností v létě a došlo to až ke kolapsu, kdy jsem ho nahazoval masáží srdce a díky tomu a studený vodě v potoku se to zachránilo. Ale to je na dýl, kdyžtak přes SZ.
Ulkomaalainen...
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

Pana Kopřivu znám :D Psal jsi, že maďarskoněmeckých rodičích, tak jsem si říkal, že otec je asi některý z německých psů chovaných u nás, ale to je jedno, hlavně že bude dělat.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Jak jsem psal,hovno se v tom vyznám,těch jmen je tam spousta.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Jo je to pohodevej chlapík.Pozval jsem ho k nám taky na prasátko.
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

To Tommy: Jo, Kopřiva je expert :D První dvě jména z leva, pod sebou, to je matka a otec, ale jak jsem psal, to není důležité :D

To Kasari: Hm, tak to jsi mě dostal :shock: Ale je fakt ten, že kamarád mi taky říkal, že fenka má přinejmenším zvláštní až histerické chování. Od toho se odvíjí i nevyrovnané výkony, pokud není pes psychicky vyrovnan. To znám moc dobře u mého nynějšího BB, kterého jsem bral ,,až" ve 3,5 měsících. Jinak já se moc v hanoverech nevyznám.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Petr1970 »

pozoruji že ty nemoci jsou téměř u všeho... existuje něco co není "přešlechtěný" v běžných podmínkách? někteří co používají psi na práci (libovolnou) se smějí společenským plemenům ale čím víc sleduji různá plemena tak koukám je to stejné...

pro zajímavost, i labradoři po tom co snad "vymýtili" dysplazii, oči" tak zase našli EIC - což silně připomíná to čím trpí ta fena - kolaps, horko-vzrušení
http://www.labrador-eic.estranky.cz/stranka/info
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

Petr1970 píše:pozoruji že ty nemoci jsou téměř u všeho... existuje něco co není "přešlechtěný" v běžných podmínkách? někteří co používají psi na práci (libovolnou) se smějí společenským plemenům ale čím víc sleduji různá plemena tak koukám je to stejné...

pro zajímavost, i labradoři po tom co snad "vymýtili" dysplazii, oči" tak zase našli EIC - což silně připomíná to čím trpí ta fena - kolaps, horko-vzrušení
http://www.labrador-eic.estranky.cz/stranka/info
uz dost dlouho je mym nejoblibenejsim plemenem Kavkazak( kavkazsky ovcak), je to molos,pouzivam ho na hlidani objektu a musim dodat,ze krom "garancky" jednou za rok nevime o doktorovi.uzasne skromny a houzevnaty pes.bohuzel hodne jednoucelovy ale na druhou stranu svuj obor zvlada excelentne ...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

To BBrit - podobně postižených Hanoveráků jsem už viděl víc. Je pravda, že prakt. všichni měli v rodokmenu 1-2 psy, kde by to mohlo vzniknout. Proto říkám - náš Baron je miláček, ale další hanoverák mi nesmí do baráku...

To Petr1970 - dík za info - popis příznaků odpovídá skoro přesně na symptomy u našeho psa. Kromě toho nadměrnýho slintání tam je všecko. Jenže na tohle jsem už upozorňoval klub jednou a bylo jim to jedno.
Bohužel, čím víc se psy šlechtí, tím víc problémů s nima pak je. Určitě jsou odolnější původní primitivní plemena se širokým spektrem chovnýho materiálu.
Ulkomaalainen...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kabát »

Přestože nemám ani jednoho z barvářů, z vašich příspěvků vnímám,že je to ve všech klubech obdobné.
Osobní zájmy prospěchu vítězí na chovatelským cílem.
Každému kdo kupuje štěně, doporučuju poznat matku i otce štěňat a na základě toho se teprve rozhodnout pro koupi.
Já koupi vnímám jako investici na 10 a více let, to znamená, že rozdíl v ceně 2 - 3 tisíce za štěně není zásadní když vyberete dobře.
Bez zkušeností s chovem a nebo bez spolehlivé rady obvykle naletíte obchodníkovi.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Petr1970 »

kabát: hlavně kromě toho to chce si vůbec něco zjištovat kolem (ne jen že soused má toho psa a krásně pracuje).. bohužel obvykle se spoustu věcí dozvíš až v průběhu co toho psa máš (na zkouškách, na výstavách, tréninzích..)

myšleno o plemenu - čím trpělo, čím trpí teď, jaký jsou poměry v klubech (podmínky chovu např..) atd.. druhy nemocí..
historky z hospod jsou taky poučné (1 krycí pes na celou čr atd...), podvody co se dělají (to že vůbec nemusíš mít to štěně co myslíš atd....)

bohužel tohle téměř nikoho nenapadne a pak kouká jak tele na... (taky jsem tím prošel...)

osobně bych radil nejdřív zjistit kde to dělají na nejlepší úrovni (různá plemena různé země), zkusit dát řeč s někým odtamtud (na výstavách, zajet se podívat..) zjistit kdo v CZ má psi od těchto lidí/zemí...
- uznávám hodně náročné na čas-jazyk-peníze....

v čechách a okolí (zase jiná plemena se podivně pytlíkují v zahraničí..) je to občas dost divoký západ (pro libovolné plemeno)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od patrol »

Položil jsem zde dotaz na ceny Hanoveráků a nakonec se to zvrhlo jinam než jsem chtěl. Ceny jsem zjišťoval proto, že si chci přivést štěně ze slovenska a chtěl jsem porovnat ceny v ČR a SK. Poradíte mi ještě někdo, jaké mohou být úskalí při dovozu štěněte z SK, mám zamluvené štěně z chovné stanice Z PRALESA, která je v Lysé pod Makytou a spojení je už opakované a údajně osvědčené, nějaký pan Kraus s Krušných hor má odtud psa, se kterým vyhrál český i slovenský pohár barvářů.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

patrol píše:Položil jsem zde dotaz na ceny Hanoveráků a nakonec se to zvrhlo jinam než jsem chtěl. Ceny jsem zjišťoval proto, že si chci přivést štěně ze slovenska a chtěl jsem porovnat ceny v ČR a SK. Poradíte mi ještě někdo, jaké mohou být úskalí při dovozu štěněte z SK, mám zamluvené štěně z chovné stanice Z PRALESA, která je v Lysé pod Makytou a spojení je už opakované a údajně osvědčené, nějaký pan Kraus s Krušných hor má odtud psa, se kterým vyhrál český i slovenský pohár barvářů.

Chceš toho vědět dost - tak 1) pokud chceš dovézt štěně ze SK a tady ho nechat zapsat a uchovnit, musíš se domluvit jak s českým, tak slovenským poradcem chovu. Nehledě na to, že od nich se dozvíš další podrobnosti.
2)Cena bude asi nižší, ale neplatí to vždy.
3)Chovná stanice Z Pralesa je známá, ale nevím o ní nic bližšího.

A naposled - žádnýho pana Krause z Krušných hor, co dělá barváře neznám a vůbec už nevím o tom, že by měl vyhrát nějaký pohár. Vítěze poháru ČMMJ i Fatranskýho jsem viděl a p. Kraus mezi nima určitě není.

Takže jak psal Petr1970 - není nic jednoduššího, než se stát dalším mistrem světa ve skoku na špek... :wink:
Ulkomaalainen...
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od patrol »

kasari:když jsem skočil na špek, tak se jukni sem http://www.chs-lniste.estranky.cz/clank ... pralesa-pu
http://www.hannoversky-barvar.estranky. ... r-2009/358
http://www.hannoversky-barvar.estranky. ... ka/kontakt

Nenašel jsem tam sice nikde vítězství v poháru, ale minimálně 3 na Spišském poháru a pan Kraus spadá do oblasti Krušných hor, takže asi takovej znalec chovatelů (majitelů, vůdců) barvářů nejsi
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

:lol: to jsem nikdy neřekl. Napsal jsi, že je z Krušných hor a že vyhrál českej i slovenskej pohár. A jestli jsi to po sobě dobře přečetl i ty odkazy, vidíš že ani jedno není pravda, ty znalče ... :wink:

Neřekl jsem, že jsi skočil na špek, ale abys neskočil na špek. A to je rozdíl. Aspoň u nás v Krušných Horách... :D

A koneckonců - je to tvůj problém. Jestli jsi to nechtěl číst, já tě nenutil... :lol:
Ulkomaalainen...
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

Není se čemu divit, že se projevují nemoci. Chovatelská základna je malá. K 1.1.2009 dle Zpravodaje, bylo v ČR 17 chovných HB psů a 18 fen, a ikdyž tomu moc nerozumím, tak si myslím, že je to málo. Když pes nakryje za rok 3-4 feny pár let po sobě a v jeho 7-8 letech se teprve může projevit nemoc, tak je to v ..... I u Hirschmannu jsem nedávno četl, že měli problém. Vyřadili z chovu tuším něco přes 100 psů, kdy u 3-4 se projevila epilepsie. Vše po rodičích z ČR a Maďarska.

To Patrol: Lysá pod Makytou je, když to přeženu, ode mě za kopcem. Vím o koho jde, myslím chovatele, ale o jeho HB toho moc nevím a to, jestli by si skočil na špek :D nedokážu posoudit. Bych řekl, že cena u tohoto chovatele nebude nízká. Když pominu nemoci, které se mohou projevit u štěněte i po nějakém pra,pra,pra , tak pak hlavně záleží na majiteli, jestli z toho psa něco bude. A výběr štěněte, ikdyž si všechno zjistíš, je částečně sázka do loterie. Účast na nějakých pohárech a soutěžích a navíc úspěšná, je sice fajn, ale to jenom ukazuje, že majitel s tím daným jedincem něco dělá a nejspíš to dělá dobře. A na soutěži je potřeba mít sakra štěstí :D

http://www.farbiar.estranky.cz/
Odpovědět