Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od hanmilan »

jelikož mi v loňské sezóně divočáci potrhali na naháňce v leči mojí čubinu a náháňky jsou koníčkem nás obou, rád bych sehnal nějaké informace o kevlarových vestách pro psy. Od kamaráda jsem slyšel, že je již u nás nějaká firma vyrábí, ale ne netu ani jinde nemohu najít žádný kontakt. Vesta má krýt psovi hrudník, slabiny a krk a má se zapínat na hřbetu na suchý zip. Děkuji předem za každou informaci.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar četl jsi toto téma dal jsem tam i nějaký odkazy a pokuď kouknež na ten odkaz na jagterier klub tak tam jsou dva odkazy na vyrobce v německu a ten český výrobce je rudel záhoří ale moc rychlý nejsou o tom že by to měli vyrábět jsem slyšel už loni v Lysé
http://www.lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=338
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

vesty pro psy

Příspěvek od hanmilan »

Zdravím a díky za info. Téma jsem pročetl celé, skouknul jsem i videa, jen ten kontakt na českého výrobce mi uniknul. Reflexní vestu o kterých se tady píše bych určitě zvládnul ve spolupráci s manželkou. Ta ale proti divočákům nepomůže. Zajímá mě hlavně kevlarová, která by mohla být účinná i proti útoku černé. Sice pes dostane herdu, ale zbraně divočáka by neměly tak snadno proniknout jako skrz ků?i.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak tady máš odkaz na tu ochranou a jsou schopný to poslat na slovensko tak snad i do čech by to poslali
http://www.hundeschutzweste.de/index.ph ... =de&rlid=4
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

vesty pro psy

Příspěvek od hanmilan »

Díky za kontakt. Okouknul jsem to a myslím i přes mou bídnou znalost němčiny, že to bude to pravé, až na tu cenu. Mám velkého psa a 8.500,- Kč za jeden kousek je dost silné kafe na to, že vestu může klidně v lese při lovu ztratit. Navíc jí není možné vyzkoušet, zda dobře sedí.... slyšel jsem, že cena od výrobce u nás se pohybuje kolem 2-3 tis, jen sehnat kontakt :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nevěř tomu že by to stratil je to na dost pevný sponky aby to vydrželo když černá ůtočí a ten kluk co to má na slovensku to objednával na bedlingtona to je dost netradiční plemeno a sedí mu to bez zkoušení tak by to mělo být v pohodě akorád ta cena ale je to levnější jak veterina nebo nový pes
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

byla by pro výmarského ohaře. už vidím tu spr?ku připomínek, že výmarák nemá na naháňce co dělat :wink:
Pokud neseženu českou firmu, nezbyde nic jiného, než objednat tu z německa. Jo, velkej pes to má při střetu s divočáky horší. Není tak mr?tnej jako třeba jagou?ové a pokud ho divočák nabere, tak pro svou váhu neodletí, ale je rozpáranej. Byl to první střet s divočáky, nikdy před tím se s nimi do křížku nepustila. Zřejmě se dostala přímo do rudlu a dostala to ze všech stran. Stál jsem 15 m od ní na kraji houštiny a ani jsem divočáky nezahlídnul. Jsem rád, že to přežila. Je to blbej pocit, když se ti vrátí pes s pneumotoraxem, propíchlou kejtou a ?licem na přední straně hrudníku a cedí z něj barva. Naštěstí jsem měl v batohu obvaz a veterinářka byla na naháňce. Teď je už z toho venku :P
Naposledy upravil(a) hanmilan dne čtv 31.1.2008, 14:16, celkem upraveno 1 x.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

máš pravdu, nerad bych o čubinu přišel. Naštěstí mám do podzimu ještě čas a do té doby určitě něco pořídím. Třeba ještě někdo z fóra vy?trachá kontakt na českého výrobce, nebo dovozce. :)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nemám s tím praktickou zkušenost. Nebude se pod tou vestou pes přehřívat? Moc dnů, kdy by byla naháňka při teplotě pod 0 C ,jsem letos nezažil. A "čoklíci" musí fest kmitat.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já mám zkušenost z loňska jenom s ochranou dečkou u pointřice měla tu zateplenou protože na výstavě chytla nějakou hnusnou chřipku a musel brát 14 dnu antibiotika tak jsem pro jistotu pořídil dečku aby nenastydla když vylezla mokrá z řeky a makala v ní ůplně v pohodě. A když jsem koukal na videa z Georgie odkuď je otec mé druhé feny tak tam měli všichni psi ochraný vesty když byli na lovu a tam bude asi větší teplo jak unás tady je jedna fotka v obleku
http://www.ssbulldogs.com/ssbred/ssbred.htm
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

kevlar

Příspěvek od xHonza »

Jestli je někdo šikovná ?vadlenka, tak tady se prý dá koupit kevlarové plátno:

Firma RCM Pelikán Pardubice, www.rcm-pelikan.cz
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: kevlar

Příspěvek od hanmilan »

xHonza píše:Jestli je někdo šikovná ?vadlenka, tak tady se prý dá koupit kevlarové plátno:

Firma RCM Pelikán Pardubice, www.rcm-pelikan.cz
U? jsem chtěl jásat, že se objevila konečně nějaká vla?tovka na trhu, ale našel jsem tam místo kevlaru jen hadr na laminování :lol: nebo jsem jen špatně hledal ? :cry:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Odpovědět