Český fousek

Pejskové a jejich výcvik
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Český fousek

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj, v Lednu mi přibude člen rodiny. Budu si brát štěně ČF. Jsem absolutně začínající kynolog. ( bude to můj první pes vůbec)
Máte nějaké všeobecné rady, jakých chyb bych se měl na začátek vyvarovat jakožto zajíčanající kynolog?? Knížek už jsem taky dost přečetl, ale praxe je praxe. Dále bych potřeboval poradit jaké mám koupit různé výcvikové prvky a příslušenství např. pí??alku, obojek, řemen. Je toho docela dost a opravdu za každou odpověď budu moc vděčný. A Možná, že nemám zatím žádné praktické zkušenosti, tak se neumím ani zeptat. Pomůžete trochu??
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar všechno co potřebuje? pro výcvik se dá sehnat třeba tady http://www.bracco.cz/ aporty pachy zvěře pí??alky atd. obojky vodítka má za dobrý ceny Zubíček http://www.zubicek.cz/produkty/index.html Rady k výchově každý si stím musí projít sám aby se poučil :lol: a podle mě ohař musí jít do revíru kde je drobná aby se měl možnost učit na drobný protože jinak je výcvik o ničem protože trénovat klid a vystavování na komorákách jde ale pro hledání to je na h....i když většina myslivců chce aby fousek chodil pod flintou :roll: :roll: tak jim to stačí ale podle mě to je ničení ohaře minule na honu jsem to jednomu řekl a skákal jak čert když jsem se ho zeptal proč toho psa kurví když pes nesmí jít dál jak deset patnáct metru od něj jinak řve jak blázen :lol: :lol: :lol: .Tak ti přeji štěstí při výběru a pevný nervy při výcviku
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Děkuji moc za odpověď . Styk se zvěří by neměl být problém. Máme pěkné remízky a traviny, tak doufám že se do toho dostanu. Také by mě třeba zajímalo, jestli mám pejska nechávat přes den když budu v práci v kotci a nebo volně pobíhat po zahradě??? Asi ta 2 varianta ???
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

ČF

Příspěvek od Licinnda »

Milane a odkud si budete brát fouska? My máme toma taky jednoho - dvacetiměsíčního a dále ještě 4letého maďara. Výběr plemene Vám jistě jako hodně dalších schvaluji, jsou to výborní pracanti...
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

ČR

Příspěvek od Licinnda »

pro Milana:

Po dobu Va?í nepřítomnosti doporučuji mít pesana zavřeného v kotci....toď vlastní zkušenost, pokud ho budete mít volně po zahradě, ?těndo vám kdeco zlikviduje, navíc tam pro štěně může být i hodně nebezpečných věcí, které by mohl sníst a pod.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Od p. Kune?e z Chotý?an okr. Bene?ov. už mám i vybráno. Je to hnědák.
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

ČF

Příspěvek od Licinnda »

Tak Vám přeji hodně štěstí, krásných kynologických zážitků a úspěchů s fouskem...Až se daří....
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

fousek

Příspěvek od roedear »

Potvrzuji slova kolegy, štěně a nejen štěně pokud je doma samo a nudí se zdevastuje kdeco... Mám fouska doma.. co se rad týče je to těžké, každý pes má jinou povahu a tomu musí odpovídat i zacházení a výcvik. Některého psa musí člověk krotit a poslouchá jen jednoho člena rodiny jiný je ovladatelný i pětiletým dítětem. Určitě potřebuje pracovat, bez styku se zvěří je výcvik tě??í.
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Co do začátku

Příspěvek od arasid »

Do začátku postačí. Obojek nějaký s pevnou přezkou popruhový, aby se dal měnit obvod krku, ale přezka něco vydržela. Je zbytečné teď pořizovat nějaký ko?ený či jiný pokuď pesan poroste. Potom asi steně přejdete po dobu výcviku na řetízek - stahovák. Co se týká vodítka, opět postačí karabinka a kus tenčího lana (1-1,5m), aby ho mohl při navykání na vodítko tahat volně za sebou (nebude se nikde zadrhávat) a vy ho případně rychle za to odchytite kdyby hrozilo nějaké nebezpečí pro pesana. až uvidíte co a jak a pesan povyroste tak potom už si koupíte pravděpodobně jedno klasické vodítko a lovecké přes tělo. Co se týká pí??alky každý radí něco jiného, nechejte si vyhledat na webu a zobrazí se vám různé diskuze. jedna je i na webu Myslivosti v radíme si minulý měsíc, pokuď budete mít ze začátku pesana doma, tak nějaký pelech, nějaké hračky aby nedemoloval zařízení bytu. Pokud možno tuhé hračky z tvrdé gumy (kost, koule), uzel. Aporty budete pořizovat až tak cca okolo půl roku a nejdříve obyčejné dřevěné.
Zeptat se chovatele čím krmí a mít připraveno, nebo jestli vám dá do začátku alespoň jednu dávku, podle toho kdy si ?těndo odvezete.
Vice mne nenapada, teď jsme pořizovali druheho a nic vcie jsme mu nekupovali, je ale pravda že dost věcí máme po prvním pesanovy.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já když nejsem doma tak mám dvě pointřice v kotci 7x4 m aby neudělali nějaký průser jsou takový bohémský člověk nikdy neví kdy podhrabou plot a vyrazí na výlet :lol: :lol: a a am.bulldoga doma na hlídání baráku jinak jsou všude semnou a jsou v pohodě ale když jsou samotný tak jim nevěřím :lol: :lol: :lol:
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Příspěvek od arasid »

S tím demolováním souhlasím, my jsme ře?ili tak, že jsme pro psa vyhradili a ohradili deskami část prádelny a tam byl po dobu naší nepřítomnosti a měl tam svůj pelech a hračky. vše ostatní co by mohl poničit bylo odstraněno. A v létě šel do kotce.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Moc děkuji za příspěvky. už se pejska ( Bax z Tlymoka ) nemůžu dočkat.
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

ČF

Příspěvek od Licinnda »

Milane, ale vzhledem k tomu, že si pejska přivezete v lednu, nedoporučovala bych ho nechávat v kotci celou noc či celý den......to bych spíše doporučovala variantu, kterou psala Dája (Arasid), to jest, pro dobu, kdy nebudete doma, pro psa v domě vyhradit místo, kde nemůže nic zničit, ani si nějak uBlížit. Dvouměsíční ?těndo by nemělo být celý den venku......My jsme si naštěstí štěně fouska - nyní již 20ti měsíčního, přivezli v červnu, kdy bylo teplo a mohl tedy být venku celý den.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Tak už je doma :D . Je to pěkný kvítko a asi si s ním pěkně u?iju.

http://album.volny.cz/milan-sparta/view ... page=0#img
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

ČF

Příspěvek od Licinnda »

Je to feťák, tak přeji hodně příjemných zážitků s fusáčem.....:-)))
Odpovědět