GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

mapy jsou stejné, jako pro běžné turistické GPS (třeba zde: http://www.garmin.cz/produkty/mapy/turi ... agecell=30) - např. TOPO Czech slouží pro loveckou praxi dobře. Aplikace pro přenos a zobrazení v PC je MapSource.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Díky moc. Neměl by někdo ještě jeden obojek DC 30?? Mám dva pesany a první dojmy super!!!
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Kdo by chtěl vidět a osahat si Garmin Alpha 100 v praxi, tak je možno na výstavě For Hunting na výstavišti v Letňanech. Mám tam v sobotu i neděli nějaké přednášky pro veřejnost a budu tam mít oba modely (i Garmin Astro 320) k osahání a vyzkoušení.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Olaf »

Nazdar chlapi. Jak tak čtu, spousta z Vás již vlastní Garmin Astro 320 a má s ním nějaké zkušenosti. Tuto navigaci jsem koupil od jednoho kolegy / zřejmě dovoz z US / a nyní jsem k ní zakoupil od Garmina Topo Czech 2012. Pomocí programu MapSource jsem mapu nakopíroval do přístroje ale za boha to nerozběhnu. Ukazuje mi pohyb DC40 na černém podkladu a mapa nikde. Zřejmě dělám nějakou chybu a nebo vznikla při přenosu mapy z programu MapSource a mapy jsou nějak nakopnuté. Již jsem instalaci opakoval ale pořád ne a ne naskočit. Neví náhodou někdo z Vás kde je zakopaný pes?
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Herkul »

Mám dotaz: Je jějaká GPS vhodná i pro "jezevce" (nedokáži si představit, že by tahali krabici (ale třeba by neběhali tak daleko:-). Nerad je pořád někde hledám. Navíc jsem našel pár inzerátů - neobjednával již někdo? Zdá se mi to podezdřele levné oproti ostatním?!
http://zvirata.euinzerce.cz/Psi/Prod%C3 ... ovani.html

Díky
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

standartní jezevčíci s DC40 běhají normálně (viděl jsem na 3 drsňákách a na jednom hlaďákovi), myslím, že to už používají i někteří trpaslíci (jedna chovatelka si to byla u mě zkoušet před 2 lety).
Jo a ta cena je dost nízká (u sestavy Astro320+DC40 je jen o trochu vyšší, než tě vyjde samotný obojek přes eBay z USA) a nikde jsem neslyšel, že by to někdo zkusil objednat, tak dej dyžtak vědět, jak to dopadlo... 8)
6,5x55SE☝️❤️ 8)
BecherTomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11.2.2011, 18:37

Re: GPS pro psy

Příspěvek od BecherTomas »

zdravím přemýšlím o něčem pro border teriera,(nepotřebuji neustálé sledování pes bud na konci leče přijde na zavolání a nebo s nějakým střelcem) sháním něco hlavně kvůli norám hlavně jezevci co by mi ukázalo poslední pozici těsně před ztrátou signálu stačí i sms můžete něčo poradit určitě by to nosil na vestě (pouštím bez obojku) děkuji
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od xchipsy »

Zajímaly by mne rozdíly mezi obojkem DC 40 a DC 50. Víte? Máte ho někdo (dc50)? Díky.
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Narex
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: stř 10.12.2008, 23:16
Bydliště: Praha

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Narex »

Podle internetu (http://www.hardcorehogdogs.com/Garmin_DC50_.html), umí hlavně i GLONAS, což jsou ruské satelity navíc a tudíž přesnější a lepší příjem pozice. Pak je tam i něco o lepších GPS i VHF anténách, delší výdž baterie, nastavení rychlosti aktualizace a vydrže baterie při zaběhnutí a senzor "Bark Detection" na štěkot.
Určitě zase posun dopředu.
https://buy.garmin.com/en-US/US/prod123012.html
matulkoh
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.3.2011, 15:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od matulkoh »

Od dnes mam novou sestavu s DC 50. Prve dojmy su super. kvalitnejsie spracovanie, dobra vyvazenost obojku, vhodny vsak pre psov s obvodom minimalne 33cm. antena je podobna ako u Alphy co zarucuje lepsi dosah, spolupraca s Glonas umoznuje lepsie drzanie signalu kde GPS ma slabsie pokrytie, mateda ajrychlejsie nacitavanie. Dobra funkcia je aj rescue kde pri klesnuti sa prepne mod do 2 min rezimu co vam da dodatocny cas na najdenie psa. co satyka funkcie Bark detection zatial som ju nevyskusal kedze tato funkcia nie je dostupna pre kazdu oblast. dotaz bol vzneseny na Garmin a cakam na odpoved. zatial vsak je absolutna spokojnost a je to znacny krok dopredu. riesenie dobijania cez usb kde sa menoa len koncovky do zapalovania ci siete je tiez velmi dobry.
trhova cena na slovensku je 750eur s mapou Slovenska V4, osobnepouzivm aj Bird Eye imaginary cena 30e a max spokojnost. na FB je skupina GPS, lokatory....... kde sa preberaju rozne funkcie, a skusenosti
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od xchipsy »

Děkuji za odpověď.
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
matulkoh
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.3.2011, 15:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od matulkoh »

mam jeden kus Astro 320 s Dc 40 za 650e. znama sa sa po dvoch tyzdnoch rozhodla ze gps nepotrebuje. nevybrala ho ani z krabice.
matulkoh
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.3.2011, 15:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od matulkoh »

V Cechach uz mozno coskoro oficialny predaj Astra, vyuziv bude ako v mnohych EU krajinach frekvenciu 155,450 podobne ako verzia pre nemecko, slovensko, skandinaviu.....
matulkoh
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.3.2011, 15:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od matulkoh »

detekcia hlasenia u DC 50 uz aj v vo verzii pre Slovensko resp. Nemecko.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: GPS pro psy

Příspěvek od gawein »

Zdravím,
chystám se ke koupi gps. Máte někdo zkušenosti s Trackerem, případně porovnat ho s garminem.
díky
Odpovědět