GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Tim »

Šumavák - vynikající recenze! Klobouku dolů a za všechny (myslím že mohu) velké díky.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Jen jedna (nevím jak stará :) ) novinka: Tractive už má v nabídce mimo jiné i GPS verzi XL, určenou pro psy přes 20 kg. Zajímavá je tím, že má větší kapacitu baterie.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Pavel.x »

Otázka pro Šumaváka: chápu to dobře, že u GPS Tractive platím měsíční paušál a dle stránek je možné ho kdykoliv přerušit? Tzn. že si budu třeba 2 měsíce platit, pak přestanu a za nějakou dobu opět zaplatím a bude i nadále fungovat? Přemýšlím o tom z toho pohledu, že na sezónu naháněk bych to platil a přes jaro-léto ne :-) díky za odpověď
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Osobní zkušenosti s přerušováním a opětovnou aktivací paušálu nemám, GPS používám celoročně. Takže jsem tuto možnost ani nijak nezkoumal, ale jít by to mělo. Ve správě účtu je v plánu vašich služeb u každé aktivní obojkové jednotky možnost "Cancel Service", tedy zrušení služby. Předpokládám, že čerpání služby tím jde kdykoliv zrušit (pokud nedoběhne předplatné samo) a později zase obnovit.
Ripleyová
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09.8.2016, 18:46

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Ripleyová »

My jsme teď pořizvalisuper GPS obojek vlovecké edici: http://www.petamour.cz/gps-obojky/941-g ... edice.html. Vypadá fakt dobře, můžu doporučit!
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Jen malá aktualizace informací k Tractive GPS pro psy:

Ten zmiňovaný neměnný interval 10 minut, po kterém se live režim automaticky přepnul zpět do pohotovostního, byl prodloužen na 15 minut.

Již je možné si v Tractive aplikaci (jak v mobilu, tak v PC) zobrazit, kolik toho váš pes naběhal. Dělá se to tak, že si na mapě zobrazíte historii a vymezíte časový úsek, který vás zajímá. Pak se vám zobrazí údaj, kolik dotyčný úsek představoval kilometrů. Jestli se bude jednat o relativně přesný, nebo jen orientační údaj, záleží na tom, zda váš pes běhal v live režimu, nebo jen pohotovostním. Jak už jsem psal - v live režimu obojková jednotka posílá GPS souřadnice cca každé dvě vteřiny, takže trasa je na mapě vykreslována celkem podrobně a naběhané km relativně sedí. V pohotovostním režimu obojková jednotka posílá souřadnice cca jednou za deset minut. Tyto pozice jsou pak na mapě spojeny vzdušnou čarou, takže kilometry si sice zobrazíte, ale bude se jednat o velmi nepřesný hrubý orientační údaj.

Co se týče přerušení služby a její opětovné aktivace - Tractive GPS lze opravdu provozovat v režimu, že jej budete používat jen část roku (např. v naháňkové sezóně) a zbytek nikoliv. Bohužel ona mnou zmiňovaná volba "Cancel Service" nefunguje tak, že tím službu okamžitě přerušíte (aniž by jste dočerpali předplacený paušál), ale to, co jste si předplatili (časový úsek), vám vždy doběhne až do konce. Proto pokud chcete Tractive GPS používat jen část roku, předplaťte si jen na období, jaké opravdu potřebujete.
Petr71
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10.11.2017, 16:05

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr71 »

Pro svého psa, labradora, hledám vhodný GPS obojek. Na ceně mi tolik nezáleží, chci raději kvalitu než ten nejlevnější za každou cenu (to neznamená, že chci předražený kus kvůli značce). Má někdo dobrou zkušenost k konkrétním obojkem? Našel jsem několik zdrojů, které mě zatím lehce nasměrovali jako třeba:

https://vse-pro-zviratka.cz/nejlepsi-gp ... y-pro-psy/ - zatím nejpřínosnější, doporučují konkrétní produkty
http://www.horydoly.cz/business/gps-obojky-pro-psy.html - obecné info
https://www.elektronicke-vycvikove-oboj ... ps-lokator - info jak vybrat

Díky tomu jsem si zatím vybral favority: GPS obojek Dogtra Pathfinder a GPS obojek Mishiko

Jsem občasný outodoorový fanatik, takže potřebuji, aby něco vydržel. Nejsem lovec ani myslivec. Za každý nápad budu rád. Předem díky za vaše názory :)
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od regis24 »

Informace pro majitele, případně budoucí majitele Tractive. Pozor na to jak krabičku přiděláte k obojku. Já, resp. pes, jednu krabku ztratil. Měl ji uchycenou na obojku originálním držákem. Na třetí akci ji ztratil. Pevnost přichycení jsem zkoušel a zdálo se mi to v pořádku, jenže když potom pes leze houštinou a nevím co dalšího vyvádí, tak je to jiná. Navíc jsem ani krabičku nenašel, byla v místě kde měla slabý signál, takže polohu udávala dost nepřesně a nešel na ní zapnout bzučák. Čili jsem vyhodil cca 3 tisíce (krabka + roční předplatné). Tak pozor na to, raději udělat psovi kapsičku na obojek (jen potom nesmí ztratit celý obojek....).
Nicméně, co jsem měl možnost za tu krátkou dobu vyzkoušet - na moje použití, tzn. na naháňky to stejně nebylo moc vhodné. Pokud není dostatečný signál pro mobil a krabku (a to fakt bývá často) tak je téměř nepoužitelné. O live trackingu si člověk může nechat jen zdát a baterie nic moc nevydrží.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: GPS pro psy

Příspěvek od BwanaHunter »

regis24> používám Tractive 3. rokem, a pro moje účely je vyhovující, nebo řekněme dostačující, nicméně ano, ten originální držáček je tak na čivavy do parku, určitě ne do houští. Používám ho na dosledy a na to má fena spec. reflexní pružný obojek s kapsou na GPS a má na něm i rolničku. Takže ten plastový klip určitě ne.
Problém s kvalitou signálu částečně řeší premium předplatné. Krabička se pak hlásí k nejsilnějšímu dostupnému signálu, ne k nejlevnějšímu. Lovím často v příhraničních oblastech a změna předplatného byla znatelný posun. Samozřejmě to neřeší signál telefonu.
Pro "on-li" sledování psa na naháňce je Tractive zřejmě opravdu nedostatečný a Garminům apod. nestíhá. Taky ale stojí zlomek ceny. Já ho mám jako back up, abych našel psa, kdyby se mu při dosledu něco stalo, nebo se podíval, kde stojí, když by se nevracel a neslyšel jsem hlášení. Na to si myslím, že je vyhovují, resp. že poměr cena/výkon je ok.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od regis24 »

Já to nijak nechtěl hanit, samozřejmě se to s GPS jako je Garmin nedá srovnávat. Mě se pes celkem bez problému vrací, takže jsem to chtěl spíš jen tak pro občasnou kontrolu, no a samozřejmě kdyby se někde zdržel abych věděl, kde je. Mě hlavně vadilo to strašně zdlouhavé zapínání live režimu ve chvíli, kdy jsem na mobilu neměl 4G - a to bylo často.... musel jsem to několikrát opakovat, a to je při chůzi v leči poněkud nepříjemné... Takže moje zkušenost není nejlepší, nicméně to zařízení jako takové určitě špatné není. Teď tedy šetřím na GPS....
P.S.: Další věc je, že můj pes už při naháňce dokázal ztratit i reflexní pružný obojek, jednou jsem mu zkusil vestu - tu na sobě přinesl roztrhanou od haluzí, atd...
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

regis24 píše:...Navíc jsem ani krabičku nenašel, byla v místě kde měla slabý signál, takže polohu udávala dost nepřesně a nešel na ní zapnout bzučák. Čili jsem vyhodil cca 3 tisíce (krabka + roční předplatné)...
Já bych v případě ztráty GPS určitě zkusil kontaktovat Tractive zákaznickou podporu, protože ten předplacený tarif by měl jít převést na jiné zařízení. Jinak firma nabízí i možnost příplatku k tarifu, který zahrnuje již dále nezpoplatněnou službu výměny zařízení v případě jeho zničení či ztráty. To já ale nepoužívám, takže zkušenosti s tím nemám a zatím bych to ani nevyužil. Jinak Tractive GPS aktuáně používám něco přes dva roky. Jak už jsem tu psal, tak sice předpokládám, že to mají nějak otestované, ale já těm jejich originálním plastovým držáčkům, které se zacvakávají na obojek, v případě použití u loveckého psa, často se prodírajícího hustou vegetací, také moc nevěřil. Ty budou spíše určeny pro čtyřnohé mazlíčky, skotačící někde na loukách za městem. Moje žena to vyřešila ušitím pár kapsiček z pevného silonu, uzavíraných na suchý zip a navlékaných na obojek. Na naháňky to dáváme do kapsy na hřbetě ochranné vesty. Ohledně tarifu celou dobu používáme jen "Premium", zejména z důvodu, že působíme v příhraničí. Už si ani nepamatuji, kdy naposledy pes neměl signál, funguje nám to dobře. Možná za tím bude štěstí na dobré mobilní pokrytí v revírech, kde působíme, ale spíše bude mít vliv to, co píše BwanaHunter, tedy že se zařízení v rámci tohoto tarifu neomezeně přepíná na nejsilnější dostupný signál (tuzemský i zahraniční bez rozdílu), takže věřím, že na kvalitě funkce to bude citelně znát. Nevýhodou pro ty, co chtějí Tractive GPS používat jen pár měsíců v naháňkové sezóně, je to, že tarif Premium má nejkratší předplatné na jeden rok, měsíčně lze platit jen tarif Basic. Ohledně výdrže baterie máme vyzkoušené, že pokud je plně nabitá, průměrnou naháňku o třech lečích vydrží i v live režimu (myšleno live režim aktivován v průběhu samotných lečí, mimo ně jen režim pohotovostní). Ale v praxi to na naháňce tímto způsobem už moc nepoužíváme, vzhledem k dobrému signálu live režim aktivujeme spíše až ke konci leče, abychom viděli, kde pes je (často někde zadržuje raněný kus) a nebo pro případný dosled, kde terén neumožňuje práci na barvářském řemeni. Pro naháňky by určitě nebyla špatná GPS verze XL, která by měla mít více jak dvojnásobnou kapacitu baterie. Hodí se prý pro psy od cca 20 kg výše, takže např. u Německé Braky nebo Křepeláka by to mohlo být v pohodě.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: GPS pro psy

Příspěvek od BwanaHunter »

regis24 píše:Já to nijak nechtěl hanit, samozřejmě se to s GPS jako je Garmin nedá srovnávat. Mě se pes celkem bez problému vrací, takže jsem to chtěl spíš jen tak pro občasnou kontrolu, no a samozřejmě kdyby se někde zdržel abych věděl, kde je. Mě hlavně vadilo to strašně zdlouhavé zapínání live režimu ve chvíli, kdy jsem na mobilu neměl 4G - a to bylo často.... musel jsem to několikrát opakovat, a to je při chůzi v leči poněkud nepříjemné... Takže moje zkušenost není nejlepší, nicméně to zařízení jako takové určitě špatné není. Teď tedy šetřím na GPS....
P.S.: Další věc je, že můj pes už při naháňce dokázal ztratit i reflexní pružný obojek, jednou jsem mu zkusil vestu - tu na sobě přinesl roztrhanou od haluzí, atd...
Já to zas nechci nijak přehnaně vychvalovat, má to uvedené limity, které je dobré brát v úvahu. Ta dlouhá odezva, ev. nutnost opakování akce při nedostatečném signálu, ta tam je a je to asi nejprotivnější slabina. To ale bude obdobné si myslím i u jiných řešení, využívajících mobil a mobilní data. Osobní zkušenost ale nemám.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Jedna zajímavost: Aktuální softwarová aplikace Tractive GPS obsahuje v nastavení obojkové jednotky položku "Live Tracking Timeout", kde si je možné zvolit interval, po jakou dobu poběží live sledování, než se přepne zpět do pohotovostního režimu. Místo dříve neměnného času si nyní lze vybrat 5, 15, 30 nebo 60 minut. Samozřejmě, že pokud se vám pes během live režimu dostane mimo dosah mobilního signálu či GPS (např. zkontroluje nějakou noru), obojková jednotka se přepne do pohotovostního režimu dřív, než doběhne zvolený interval, takže live režim je nutné opět zapnout.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: GPS pro psy

Příspěvek od petjan »

Pánové, nemá někdo z vás zkušenost s tímto? http://www.dog-trace.cz/product/gps-vyh ... okator/254
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od regis24 »

Mluvil jsem s pár majiteli a měl jsem to i chvíli půjčené. Funguje to bezvadně, ale prostě to nemá mapy. Takže vidíš vzdálenost a směr kde je pes, dále ti to ukáže jestli běží k tobě nebo od tebe. Určitě je to dostatečné a oproti Garminu za méně než polovinu. Jen to prostě nemá ty mapy. Co se týká signálu a pod. - to je bez problému.
Odpovědět