Norování

Pejskové a jejich výcvik
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak zas jedno norování. Stará kmotra u liščat nebyla, tak to bylo více než jednoduché. Letos celkem 28 liščat a 3 staré kmotry. Tato akce trvala cca 40 min. pejsci vyháněli jedno li?če za druhým tak to bylo jak na střelnici. Lovu zdar

http://resize.like.cz/images/124395589631052009794.jpg
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Norování

Příspěvek od magoda »

zdarec chlapi,mam novou foxterierku a chci se zeptat kde ve středočeském kraji by jsme malinko mohli potrénovat na umělé noře?kde jsou tréninky?nevíte o něčem konkrétním?diky :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: norovani

Příspěvek od tonny »

Tak jak letos je to u Vás s norováním?

Včera jsme se dvěma borďáky a jezevčicí průbli jeden stožek balíků (4 liščata, lišku jsme neviděli) a tři nory. Jedna byla asi čerstvě opuštěná, psi štěkali, měli zájem ale po odkopání jsme nic nenašli. Ve druhé zaštěkali statného lišáka na konec chodby, po odkopání zastřelen malorážkou. A v poslední, pořád obnovavané noře, propletence chodeb, tři kotle, byli vpuštěni dva psi, zastřelena kmotra a psi vytahali pět liščat. Za pět hodin pěkná práce, u nás v polích se dobře kope. Liščata 3-4 týdny, pěkní cvalíci. Z jedné nory jsme vytáhli zbytky dvou dospělých zajíců a třech březňáčků.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: norovani

Příspěvek od Michal S »

Nevim jestli není na liščata ještě brzo vloni jsme norovaly ke konci dubna a byli tak tejden starý. Jsme minulej rok vynorovaly 11 liščat na docela malej části honitby. Ale zajdu se asi v pondělí někde podívat.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: norovani

Příspěvek od ares »

Může a nemusí. U sousedů už letos úspěšně norovali. U nás přelom duben/květen = liščata chodí ven z nory.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: norovani

Příspěvek od Bord »

V lonském roce jsme vynorovali první liščata o posledním březnovém víkendu.Letos zatím 0.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: norovani

Příspěvek od tonny »

Dnes 5 liščat, asi tak třítýdení v kanálu. Z druhé strany sotva lezla liščata, liška bojovala a nakonec nám utekla. Minul jsem ji v palachu z necelých tří metrů brokovnicí. Na mě moc blízko :( . I tak dobrý. Navečer se půjde s remingtonkem.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: norovani

Příspěvek od motolada »

U nás na betonovém kanále je asi 70% úspěšnost co se obsazenosti týče,na jednom konci se střílí na 2-3m.Tam jich už uteklo :lol:
Člověk si řekne mám to na blízko ,pohoda,ale......není horší rány než na blízko.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: norovani

Příspěvek od fesoj »

V takovém případě je asi nejlepší /pokud to terén dovoluje/ postavit se nad, respektive za vsuk , namířit nań a střílet jakmile kmotra vystrčí nos, na nic nečekat.
Kritériem pravdy je praxe.
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: norovani

Příspěvek od pytlák 308W »

To ano, ale dobře přečíst, protože může jít pes.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: norovani

Příspěvek od Leon »

to je nejhorší věc co mužeš psu udělat když je za liškou v noře
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: norovani

Příspěvek od motolada »

fesoj:přesně takto se tam stojí,kolmo přímo nad kanálem(vsukem).Liška vyběhne do takové betonové vpustě 1,5x1m a od tam tud skokem pryč do neprostupných keřů.Na akci je asi 2s času.
S jezevcem problem není ten se valí pomalu,ale liška udělá jen skok do vpustě a skok ven.Většinou je za ní jen díra v naplavené hlíně po nerozděleném shluku broků :evil:

Časem jsme to vychytaly,pokud je dost lidí,jeden nebo 2 se postaví k rastlům,které jsou nad kanálem a vidí tak co se děje vevnitř,pokud vidí že jde liška zakřičí směrem ke střelci,který se takto může lépe připravit a eliminovat tak problém spletení psa a lišky.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: norovani

Příspěvek od kasari »

Pořád žasnu, co jsou schopni lidi vymyslet... Já bych si v životě nedovolil stát s flintou nad vsukem a riskovat, že střelím psa...

Nebylo by jednodušší domluvit se s vlastníkem pozemku, vzít pilu a ten plac na výstřel si tam prostě udělat? Já vím, že je to práce a ta bolí, ale nám to vždycky stálo za to. A že jsme se okolo nor nadřeli každej rok...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: norovani

Příspěvek od fesoj »

Bylo to na Štěpána v r. 1983... Byl jsem pozván k sousedům na hon a jelikož tam kamarádův setr objevil obsazenou noru, pustil jsem do ní svého dlouhosrstého jezevčíka. A znáte to. Kolem nory spousta lidí, kravál, lišce se ven nechtělo, až vedoucí honu všechny poslal pokračovat s tím, že mám přijít za nimi. Stál jsem nad vsukem a asi jsem měl štěstí, protože liška nevyjela jako blesk, ale nejdřív si chtěla ověřit situaci. A jak povystrčila nos, střelil jsem ji ze závratné vzdálenosti asi 1 m na hlavu skrz hlínu - ani jsem ji nerozbil. Byl to jediný výstřel, který jsem za ten hon dal. Přesto jsem se stal - poprvé a naposled v životě - králem honu, neboť na výřadu ležela jedna liška a jeden zajíc...
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: norovani

Příspěvek od motolada »

Ano takto se mě podařily asi 2(snad i v jedné noře),pamatuju jak právě kvůli kraválu vystrčila hlavu několikrát a ne a ne ven.
Ono totiž stát někde jinde naž nad vsukem,například naproti jaksi nepřináší ovoce,ale to kolegové,kteří norují určtě vědí,že ano :lol:
Odpovědět