Jagdterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Každopádně to klíště rozseklo patovou situaci a navíc se moc seškrábnout nedalo... :lol:
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Buba

Ahoj,tak jsem si to vcera slapal se psem venku na prochajde
. Psa jsem pustil aby se probehl,ja si drepnul daval cigaretovej dychanek a tak nejak se kochal zapadem :-D Z tohoto rozjimani me zvedlo hlaseni psa,ale ne klasickej vysokej ton nybrz hlubokej,ale zase jinej nez na cernou. Tak me napadlo,ze asi prisel na kocku a ta mu vzala roha na strom,tak jsem mu sel naproti kdy byl cirka odeme 200 metru,jenze najednou hleseni zmlklo,tak jdu dal a rikam si jo tak ji asi uz drzi....... Jdu dale a ono ejhle pes nikde,tak piskam cekam chvilku a pes nikde,cekam dale parkrat pisknu a pes furt nikde,pul hodinka utekla tak znacne rozladen cekam dal,ze to zas posral a dela si prochazky. No nebudu to prodluzovat,cekal jsem takhle dalsi hodinku a pul kdy uz byla tma jak v pr.... a najednou z nenadani hlaseni,ale v pohybu....pes letel prez pole do remizu tak pistala a cekam co bude dal,tak si opet zapalim a nez dokourim tak pes prisel...... Jenze pes to nebyl,ale spise hrouda hliny a smrdel po liskach....... Jo zase jeden povedenej den :-D
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Jagdterier

Příspěvek od braka »

To máš z toho, že necháš psa aby si dělal co chce, dělá bordel po celé honitbě bez dozoru. S tím bych se vůbec nechlubil.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

klasika takhle to dělá většina pustí aby se teriér nebo jezevčík vyběhal pak kouří a kouří a kouří :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Jo zkušený opět promluvili,všechno vědí,všechno znaj,svoje svěřence maj dokonale zvládnutý a nikdy jim nic nechtěně neprohnali, přitom nikdo z Vás tam nebyl (ten pes na volno je jen na chvilku a je u mě do 20m) a bylo to mimo část revíru vzdušnou čarou 300 m od bytovek,to že ten pes chytil teplou stopu lišky a vyrazil je celkem normální (pochybuju,že by to jinej pes neudělal) a u mě je tohle milejší (chuťovej pes,baví ho to) ........ pes bez dozoru vypadá o dost jinak,takovej pes co je neustále na řemenu tak se toho taky hodně naučí....... tohle fakt miluju dávat rozumy,když nevim o okolnostech,kdyby jste takhle raději kontrolovali ty lidi s vořechama co jim lítaj po celým lese přez hory,doly a honí srnčí sem tam,zvedaj bažanty,zajíce atp. ,místo toho budete jen buzerovat.... s pozdravem,na další tohle téma neodpovídam
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

zatím tady machruješ jenom ty když ho nedokážeš odvolat tak ho nepouštěj dokud to nezvládneš.Takových jako ty jsem už zažil dost a reagujete všichni stejně místo aby jste přiznali chybu tako hned poukazujete na někoho jinýho a přitom se chováte úplně stejně jako ti nezodpovědní pejskaři co pustí psa aby se proběhnul vždyť on nikomu nic neudělá on je hodnej
CZ 550 american 308win.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

No, Michale, dobrý! Takovýhle pes má mít pořádnej "lauf"! "Krátký" psy moc nemusím, ale proti gustu.... Na psovi co se nechá odvolat od zvěře je mi něco divnýho. Snaž se dostat na velký naháňky tam ho ocení - to doslova.
Ale pokárat Tě teda musím! Co flinta, ty voe, tu musíš mít pořád s sebou :wink: Oni nejdřív hudrujou, ale když zásobíš celý sdružení masem tak Ti dají pokoj. Samozřejmě myslím přes zimu-v sezóně. Jinak to držím taky zkrátka, srnčata atd...to by mě mrzelo.
A ještě jedna věc, když už děláš v honitbě bordel tak dělej pořádnej!!! Pořid si ještě jednoho dravce třeba patíka nebo zase jaga to máš jedno, dobrej pes je dobrej pes...
Na ty řeči kluků moc nedej, třeba taky vždycky nejsou tak vzorný...
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdterier

Příspěvek od kopov.c »

Asi mám divnýho psa :) Teda někdy :lol:
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

kopov.c
Máš pravdu, někdy je lepší trochu divnej než se ho vůbec nedočkat nebo ho najít za tejden zhaslýho se střevama venku :roll: ...
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Jagdterier

Příspěvek od braka »

Kluci, je vidět, že je některým zatím ještě ...náct let.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Jj, doufám, že mi to vydrží do důchodu...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jagdterier

Příspěvek od BwanaHunter »

Michal> chystal jsem se napsat, ze tohle je nejrychlejsi cesta, jak si jagose zlaufrovat, ale vidim, ze tomu asi nerozumim... :? Pes ktery se necha odvolat je divnej....a musi mit poradny lauf.... Tak uz nic nepisu. :D

Leon> co ze ty to mas za hafana/y? Uz jsem se chtel zeptat driv, ale vzdycky to nejak zapadlo...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

BwanaHunter
Jen piš dokud jsi v laufu! Všechny názory vítány!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jagdterier

Příspěvek od BwanaHunter »

No, v laufu... Nenapíšu nic extra objevnýho, jagoše jsem měl, bylo to fajn, temperament, chuť do práce atd., a myslím, že zase mít budu (teď mám psů tak akorát co dokážu zvládnout). Nicméně napřed to muselo poslouchat, pak to mohlo ke zvěři, napřed povrch, potom nora. Poslušnost je vždy základ použitelnosti, odvolat a přivolat se prostě musí nechat jakýkoliv pes. Viděl jsem dost jagošů zkažených a zlaufrovaných právě tím, že je páníčkové, celí nadšení, jakou má pejsek chuť do práce, nechávali běhat, lítat a honit, a končilo to tím, že psa pustili z vodítka, a viděli ho taky za 2-3 dny. A to není na nic ani na naháňky, takový pes jednolečkák je imho na kulový.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

No tak to s Tebou souhlasím, poslouchat musí a jag obzvlášť. Jen odvolat psa, který štve třeba srnčí aspoň mě jde dost těžko. Nebo si nedokážu představit, že mi psi vážou sele a já je odvolám. Na druhou stranu se mi vrací ze štvaní do půl hodiny. Na malý leče to opravdu není. V malých lečích pouštím "na jistotu". Ale ani bych nechtěl, aby kolem mě lítali pod flintou, to ať dělaj jiný psi.
Hlavně už ví, že na procházce se neloví, ale když dám flintu na rameno tak mají jasno. Ale to je o tom, se jim věnovat. Kdo si koupí živýho psa a čeká, že ho vezme jednou za rok na naháňku a on půjde jak letadýlko na dálkový tak se plete.
Na tom, že Michalovi někde vzal pes roha za liškou bych neviděl nic nad čím by bylo třeba se takhle moc pohoršovat.
Mě letos při krmení u zásypu taky lehce odběhli pár metrů do rákosí a nakonec jsem z toho měl velkou radost....
http://buba1.rajce.idnes.cz/sekac/#IMAG0158.jpg
Odpovědět