Jagdterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
bivoj
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03.6.2014, 8:12

Re: Jagdterier

Příspěvek od bivoj »

Jagoš je super, ale když je chci používat tak musím mít vždy 2 v záloze, protože furt je nějakej polámanej, dobrý je si udělat veterinářskej kurs a taky mít trochu žaludek, protože někdy je to prostě hustý.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Abych rekl pravdu tak vlastne nevim co tim game a mozek presne myslis. Jestli psa co ceka, uhyba a kdyz je prilezitost tak prase vaze nebo jde na kontakt? I takovej pes jednou udela chybu a vice ci mene to odnese. Ta sance statisticky stoupa s poctem nahanek a dosledu, ktery absolvuje. Mozna nekde takovej pes co to vsechno prezil bez sramu je. Ale ja fakt psa co je prez zimu co vikend to nahanka bez sramu proste nevidel. Jestli nekde je tak klobouk dolu! Tim nemyslim psa "baface" co je na nahance 2 x za sezonu a k praseti jde nejbliz na deset metru...ten vydrzi.
Mluvim jen z vlastni zkusenosti a podle toho co jsem videl..zase tolik jsem nevidel tak se treba pletu...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

ano pes může udělat chybu ale chybami se učí a né že jde třeba pořád dokola na jedno místo kde pokaždé dostane a nepochopí že si musí vybrat jiné místo.Zatím co pes který má ten mozek i game se naučí že je blbost kousat zepředu nebo vyset na plecku kýtě atd. a že lepší to je vzít zespodu za čelist nebo za lícní sval slecho kde když na to má mu nehrozí zranění a prase stojí :wink: Jak nemusím rusáky tak tam jagove mají jak to game tak i mozek a hlavně mají možnost učení a co jsem koukal na videa tak dva tři zastaví i medvěda a tam by pes co má jenom game moc dlouho neběhal tam stačí jedna rána a i když má medvěd zabroušené drápy a náhubek tak už při tom učení by skončil
CZ 550 american 308win.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Jagdterier

Příspěvek od tibi1 »

Velmi by som tu netrepal terminologiu pre origo zapasnicke psy neni to moc polovnicke ale ak,..... tak suhlasim s Leonom a to ze game + chladna hlava je možná. Mne osobne sa porvali 2 stafford suky a ked som sa snazil ich rozpojit pchal som im svoje pazury rovno do papule a ani jedna ma necvakla ale vzdy oblukom chnapla po čuni tej druhej, tých sa bojim menej ako jazvečičiek ...tým je všecko jedno, tam je treba sud s vodou :o)))) alebo pridusit kolenom
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdterier

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové JGT a jin podobní byli šlechtěni k lovu pod zemí....To jim nikdo vzít nemůže.Tyhle vrozené věci jsou a budou.
Pes pod zemí se musí spolehnout sám na sebe.
Za to,že mě můj pes nebo fena chytne natvrdo za ruku v noře,jim za zlé nemám.I když to bolí.Bohužel na povrchu se to dá vyhnat z hlavy jen jednou věcí...A na to já nejsem..
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Leon

Pokud bych chtěl jagy propagovat veřejnosti, tak ostatním Rusy moc za vzor nedávám...Společně s Polákama, Ukrajincema atd. si pořád drží tvrdý jádro magorů. Z jednoho videa bych nesoudil. I když nic proti. Stačí jeden ostřejší pes a k němu dva rozumnější a můžeš chodit do leče a ulovíš bez rány:) Prasátka do 30ti kil nejsou problém(osobně vyzkoušeno). Ostřejším psem nemyslím zběsilýho magora. Asi se budu opakovat, ale dneska je to úplně někde jinde. Stačí zajít na nějaký klubový zkoušky a uvidíš sám. Je to spíš o tom jaký lidi mají tyhle psy v držení. To nemluvě o tom, že na norování se často pořídí pes i bez PP, aby to bylo co nejlevnější, protože ho na noře prostě oddělají. U někoho platí to samý na naháňky. Ne, že bych to schvaloval, ale bohužel je to tak. To, že je prostě nejvíc drží a užívají lidi co je mají především na lov je prostě holý fakt a lov samotnej ty psy dělá. Pokud by se z nich stalo(nedejbože) módní plemeno tak to všechno půjde do kopru. Takže za mě....jsem rád, že jagové jsou jaký jsou. Tím je samozřejmě nikomu nenutím!!!! Ať si každý pořídí plemeno jaký se mu líbí. Hlavně když z něj bude mít radost. O to přece jde ne?
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Nejen jagoši jsou magoři....docela dobrej satan...jen by mě zajímala životnost....

https://www.youtube.com/watch?v=zEMEWf-oYug
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jagdterier

Příspěvek od Climber »

Jo tohle video znám, tenhle paťák se s tím moc nesere :-). Ale jak asi mnozí podotknou, životnost nebude dlouhá.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Jagdterier

Příspěvek od petjan »

--
Naposledy upravil(a) petjan dne stř 18.3.2015, 22:00, celkem upraveno 1 x.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Jagdterier

Příspěvek od tondaa »

Včera ve zprávách veřejnosti ukázali myslivce opět jako zabijáky chudinek kočiček. Spíš ale ti, co si opatřovali u souseda ,materiál,...podcenili pána a zřejmě si zadělali na malér. Pokud sme tu mezi svejma - jaká je šance, že se na takového něco (odchyt kotky a cvičení psa -i kdyby v klícce) ..nebude vztahovat zákon o týrání ??
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jagdterier

Příspěvek od BwanaHunter »

tondaa> 1. jsme tu na internetu, to je veřejný prostor. 2. zákon na ochranu zvířat proti týrání, §4 odst. 1 písmeno f) za týrání se považuje cvičit nebo zkoušet zvíře na jiném živém zvířeti... to je snad řečeno jasně ne? Co že to bylo v těch zprávách?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Jagdterier

Příspěvek od crif »

Taková typická zpráva v komerční televizi. Jeden říká, že něco viděl a druhý, že nic nedělal. Důkazy nikde, čili těžko soudit, jestli soused cvičil psa na jeho kočce, či nikoli. Klasické " senzační" zprávy a chudáci kočičky.........
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jagdterier

Příspěvek od Climber »

Rád bych se zeptal zkušenějších kolegů. Když bych si přivezl se Slovenska jagoše se složenými slovenskými zkouškami, budou mi platit i v ČR (aby byl považován za LUP)? Zkoušel jsem si k tomu něco najít, ale nenašel jsem k tomu jednoznačné stanovisko. Díky předem za odpovědi.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Jagdterier

Příspěvek od tibi1 »

buba píše:Nejen jagoši jsou magoři....docela dobrej satan...jen by mě zajímala životnost....

https://www.youtube.com/watch?v=zEMEWf-oYug
https://www.youtube.com/watch?v=CrsyzACymyY toto neni magor, cely cas sa musi spoliehat na seba ak by mal o 5kg viac kludne sa vyrovna i pitovi ...a tie lajky tam ....JAGDTERRIER forever !!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

Kdyby to nebylo domácí prase s vytlučenými zbraněmi tak je otevřenej jak konzerva
CZ 550 american 308win.
Odpovědět