Jagdterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
mirabel
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03.3.2014, 14:19

Re: Jagdterier

Příspěvek od mirabel »

tohle je naprostá pravda. Když si člověk koupí psa a to loveckého pak se jeho tréninku musí věnovat a rozvíjet jeho schopnosti a dovednosti. V opačným případu si klidně mohou koupit i čivavu. Milý pejsek.
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Jagdterier

Příspěvek od michal25 »

Zdravim,aby jsme si rozumeli. Ono se to ma tak- psa nevencim pravidelne na volno jak si nekdo mysli,to ze jsem v zacatcich jeste neznamena,ze si neuvedomuju kam by tohle vedlo(pes si zacne delat co chce a lovit si pro sebe) pes v honitbe je pouze na remenu a preferuju klid pred zveri,trenuje se soulani,odlozeni atd. a pouze jednou za cas podle meho usidku a jak pes ten den byl v klidu ho pustim na ceste k domovu (polni cesta,parceli) kde vim,ze ten pes do zvere nejde. Pes jde vdle me nebo i popobehne,ale zkratka neutece.....to ze jsem se chvilku zasnil nad hezkym vecerem(zapadem) komu se to nestalo,ale ze pes z niceho nic narazil na stopu lisky a to cerstvou kde prochazi kazdy den nekolik x lidi vencit by z vas nikoho nenapadlo. A to ze mi pes drzel lisku na miste a hlasil ji a nenechal se odvolat u mladyho chutovyho psa dovedu pochopit,to ze mi vzal roha do nory( to jsem zjistil pak dodatecne) tak je jasny,ze do pul hodinky neprijde. Pote co ji vyhnal a hlasil v behu byl po zavolani do 5 min u me. Tak,ze zaverem- psa nikde nenecham litat a venuju se mu,ze pes jednou za odmenu muze dojit kousek k domovu rozhodne nevidim nic spatnyho a co bych dodal,jsem rad jakej je,protoze vim,ze ho to bavi a pridat na vycviku jde vzdy!(vzhledem k tomu jak je starej tak se daj nektery ciny pochopit,zadnymu z nas nespadl z nebe hotovej pes! ) Radeji trochu raubire co ma zajem,nez psa do vseho strkat a nebo ho zkurvit kdy pes prestane mit zajem a dokonce zacne i zapirat.........
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jagdterier

Příspěvek od BwanaHunter »

Michal> ja mam taky radsi draka, kteryho musim ukrotit, nez lempla, kteryho budu do vseho kopat. A nikde jsem nenapsal, ze mi pes ve vycviku nikdy neudelal neco, co me nepotesilo. Dulezity je, ze si uvedomujes, ze je potreba to brzdit a korigovat, a ne podporovat, jinak muze byt zle. Udelat z jaga jednolecaka, ktery se vrati za 2 dny, je snazsi, nez si leckdo mysli...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Tomka
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 26.1.2014, 20:41

Re: Jagdterier

Příspěvek od Tomka »

Naháňka u sousedů 28.12.2013
Kňourek cca 4 roky a Erik s Argem takto dopadli.
47 stehů dohromady. Po 20 min ale prase opustilo leč nenechali se :twisted: :twisted:
http://tomka83.rajce.idnes.cz/Psi
SAUER S 202 30-06 sprg.
ZH 324 - 7x57R/16
LANBER BECADA 12/76, 12/76
A JAGOŠI:
BEJBY Z HABRECKÉHO VRŠKU
ERGO Z TOUŽIMSKÝCH STRÁNÍ
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Jagdterier

Příspěvek od Skalák »

Tak už z tohoto důvodu bych nikdy jaga nechtěl. To aby měl člověk pořád strach, když jde do lesa, plnou peněženku a veterinář neustálou pohotovost. To nejsou normální psi, ale bezmozci, když se nechají takhle zřídit. :evil: LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdterier

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím mě to taky dobře nedělá,mám taky dva...Snad asi proto společné lovy na černou nepreferuji.Svoje psy mám rád.Neříkám,že se tímto příspěvkem zde někdo chlubí,ale znám i také,kteří si v tom vyžívaj.Čím víc krve tím lépe...
Snad asi proto moje fena má 17 let a ještě se drží.O těch bezmozcích slýchávám často,ale ono je to asi trochu jinak..... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

nepochopím jak si tohle někdo může ještě fotit :roll:
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jagdterier

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdenku, souhlasim s tebou. Mel jsem jagu, byla to sikovna pracovita cuba, nicmene ovladatelna, nemela v zivote jediny steh nebo poraneni od zvere, a ze mi neco na lauf prihnala, dozila se 14 let relativne v pohode.
Jinak prase, ktere mi chce zabit psa, bez milosti zastrelim (budu-li po ruce samozrejme) kdyby to byla svata bachyne a hospodar pred ni klecel. Takze 20 min nechat mordovat psy nejak nechapu, stejne jako ty, co se v tom vyzivaji...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jagdterier

Příspěvek od motolada »

Ono někdy,někdo muže mít problém ,vlézt do toho brajglu ho ulovit :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

proto musí mít pes na prasata game i mozek jak mu jedna věc chybí tak to je pes na dvě věci na nic a na hovno
CZ 550 american 308win.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Jagdterier

Příspěvek od jdodo »

u mojí feny pomohlo když v 8.měsících chtěla postřeleného lončáka který tahal za sebou zadní běh chytnout za ryj.nabral ji letěla 2.metry vzduchem celý bok měla modrý od té doby si na černou dává pozor jde na kontakt ale dává si sakra pozor aby ji prase nenabralo vždy stačí uskočit u jagošů je problém že se z něčeho takového neponaučí alespon ne většina. :(
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdterier

Příspěvek od Zdenek41 »

Nejde snad ani o to jestli se JGT ponaučí,ostrost a kontakt má v krvi..Mě spíš jde o to,že jsou lidé kteří si v tom vyžívaj.Tím nechci říci,že to byl zrovna autor příspěvku.
Vždy dávám do leče chlapa se zbraní a jsem tam i já.Pokud by došlo k něčemu podobnému a utok trval,sekáč... nesekáč.....Vše je o organizaci a akce schopnosti.Byl jsem svědkem,když se nahnala v nepřehledném terénu černá na oborní plot ,nejen psům,ale i lidem šlo o život.Nekritizuji,ale 2 osmi kilová selata a dost pocuchaných pět psů..no nevím. :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

přesně Zdendo je to o organizaci a pes má pro mě větší cenu než medailový kňour i kdyby tam byl nějaký debil co by mě chtěl pak někde řešit
CZ 550 american 308win.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Jagdterier

Příspěvek od buba »

Pes co ma mozek nemiva game a naopak. Je to jen bafalek na dalku, nic nevyzene jen oznami. A psovi co game ma je treba dat kevlarovou vestu. At uz je to jag nebo bul. Je to levnejsi nez veterinar. Game a mozek proste dohromady moc nejde. Pes muze byt chytrejsi a cekat na spravnou chvili nebo na to jde rovnou, ale kazdej, kterej jde na kontakt jednou skonci blbe a to kolikrat i s vestou. Je to spis o tom, jak si kdo psa vazi a jak ho do "boje" vybavi. Jinak v tom nevidim nejaky zasadni rozdil. Jaga poridis s pp uz kolem 3 tisic. V bulech se neorientuju, ale tipuju tak nekde kolem 10 tky. Uz i to je motivace jak se k psovi chovat.
Na jagy se porad nadava co je to za magory, ale tam, kde se jini boji svoje psy pustit jsou dobry. Aspon z moji zkusenosti tzn. dosledy v repkach, kukuricich, naháňky v hustým porostu, norování v jezevcich hradech, melioracich atd. atd...Mozna je to u vas jinak...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jagdterier

Příspěvek od Leon »

spíš to je o tom jaký má vůdce ke psu vztah než o ceně a o tom kam ho pustí aby se předvedl jak je dobrej . Za tím že pes musí mít game i mozek si stojím pes kterej má jenom game je jenom krmení pro prasata nic víc a je jedno jestli mu dáš vestu nebo ne proto že když ho prase pořádně trefí tak je jedno co na sobě má stejně odejde na vnitřní zranění
CZ 550 american 308win.
Odpovědět