Pes v autě

Pejskové a jejich výcvik
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: pes v autě

Příspěvek od losthorizon »

to Lotr a všichni ostatní

Dovolím si rozšířit téma "pes v autě" na téma "PES V AUTĚ A ZA AUTEM"

Výše zmíněný vozík je zajímavé řešení, o kterém s kamarádem už delší dobu uvažujeme. Není to sice ideální řešení pro každou situaci, ale například při delších cestách nebo při větším počtu psů je to řešení velmi dobré. Bohužel, pořizovací cena originálního vozíku např. od firmy WT-METALL je obrovská - proto mě zaujalo to, že si Lotrův kamarád vyrobil takový vozík svépomocí. Mohl bys k tomu prosím napsat víc? Na základě jakého vozíku stavěl, jaké materiály používal, jak takové zařízení "zlegalizoval" atd.? Díky! Samozřejmě názory kohokoli, kdo s touto problematikou má své zkušenosti, jenom vítám!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pes v autě

Příspěvek od Leon »

Lotr víš co je crash test nebo jsi přehlídnul co jsem napsal?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: pes v autě

Příspěvek od Lotr »

4 Leon: vím, co je crash test a přesto mi nepřijde k smíchu, že umělý pes urazil umělému řidiči hlavu. Pravděpodobně za to může profesionální deformace z mého předchozího zaměstnání, kde jsem to viděl i v reálu. Ale to jsme OT.

Co se kamarádova vozíku týče, tak je postaven na základě přívěsného vozíku ze stavebnice "postav si sám" typ přesně nevím, ale všichni ho znáte, za minulého režimu se prodávala taková stavebnice, kterou si domácí kutil sám posvařoval, měla bantamová kola, opatřila se podle návodu elektřinou, stavebnice splňovala tehdejší normy a vozík šel legálně přihlásit. Vím to bezpečně, máme ten vozík pořád doma. Pokusím se kamarádovo přívěs vyfotit a tady zveřejnit. Konstrukce je dřevěná, zateplená je polystyrénem, povrh je potažen laminátem, větrací okénko, boxy jsou oddělené kovovou mříží, podlaha protiskluzový laminát, dvoudílná dvířka. Zda je vozík zlegalizován na převoz psů opravdu nevím, to se musím zeptat, ale pokud vím, vlastní ho už dost dlouho a problémy s PČR zatím neměl (nebo mi to neřekl :D )

Co stojí přívěsy pro psy fy WT-Metall v Německu, to tedy zírám, za to by bylo nové auto. Ale stačí zadat do vyhledavače a pár vozíků se objeví i v bazarech tady v ČR, většinou kolem 15.000 Kč. Otázkou zůstává, kolik hodláš do vozíku investovat a zda chceš pro své psí miláčky použitý vozík.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: pes v autě

Příspěvek od Hirc »

nebyl by odkaz na ten crashtest o kterém s bavíte? asi jsem slepej, ale nikde ho nevidím a Goooogle mi cpe samé nesmysly :?
´kuju
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pes v autě

Příspěvek od Leon »

na yotube napiš crash test dogs
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pes v autě

Příspěvek od Zdenek41 »

Leon a pánové díky za radu.Nějak nestíhám :wink:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: pes v autě

Příspěvek od curil »

Chlapi já vozím psy často,dřív jsem je dával v teréňáku do kufru ale to jsem míval blbý pocit kdyby do mně něco narazilo a když se jim chtělo tak stejně přelezli a zamazali všechno,ted je dávám ke spolujezdci pod nohy,sedačku posunu co nejdál a zdá se mi to nejbezpečnější ani nic nezašpiní.když byli na zadních sedačkách několikrát při prudkém brždění jsem měl strach že si zlomí běhy.takže přenoska nebo dopředu pod nohy. dnes jsem byl na výstavě měl jsem dvě nenaučené štěnata a pozvracely celé zadní sedačky,ach jo.
pavel123
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16.3.2012, 18:50

Re: pes v autě

Příspěvek od pavel123 »

ahoj, uvažuji o sedačce pro psa, co je zmíněná v tomto článku, má s ní někdo přímé zkušenosti?
Mým koníčkem je Bosna a Hercegovina a Oddlužení
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: pes v autě

Příspěvek od regis24 »

Ahoj,
trochu přemýšlím nad rozměry přepravky pro psa do kufru auta. Chci si ji udělat z nějakých zbytků desek a nevím jak velká by měla být. Na výšku asi tak aby se tam pes postavil, ale šířka a délka? Musí se to brát jako rozměry boudy? Aby se tam mohl pes pohodlně otočit a natáhnout? To mě potom vychází dost velké?
Mám lajku, tzn. v kohoutku cca 55cm, na délku má cca 65cm. Zvažuji rozměry 70x50x60cm (délkaxšířkaxvýška). Jak velkou máte přepravku na psa obdobné velikosti?
Díky za radu.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: pes v autě

Příspěvek od Petr1970 »

skládací klec.. mohu oměřit... máme něco kupovaného, druhou nejvqtší velikost, labrador...
má to největší výhodu - kamkoli jedeme, můžeme to vyndat a má to jako "domek" třeba na přespání na návštěvě atd..... menší deku dovnitř jako pelech...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pes v autě

Příspěvek od fesoj »

To curil - taky jsem vždy nejraději vozil psa /křepeláka/ vpředu pod nohama spolujezdce. Ze začátku ovšem vždy na vodítku, aby se nestalo, že při vystupování vyrazí, vběhne do vozovky a malér je na světě. Pokud člověk jede sám nebo ve dvou, dá se použít k tomu účelu vyráběná siť, oddělující prostor předních a zadních sedadel. Přeprava psa vepředu má ještě jedno negativum - ať je vychovaný jak chce, zákon to nepovoluje a jelikož psa pokutovat nelze, může to odnést majitel.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pes v autě

Příspěvek od Leon »

Pokuta na místě do pěti tisíc korun, ve správním řízení pak majitele zvířete čeká až desetitisícová sankce.
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Pes v autě

Příspěvek od crif »

A pokud by snad někdo chytl kontrolu za hranicemi, tak si ještě o "trošku"připlatí. :roll:
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Pes v autě

Příspěvek od regis24 »

Nakonec jsem to vyřešil nákupem plastové přepravní bedýnky. Zkoušel jsem i takovou tu skládací klec, ale ta plastová se mi víc líbila. Pes je v tom trochu zmáčknutý - ale aspoň musí ležet a nedělá blbosti. Cestu v tom snáší v pohodě, naposledy včera na naháňku kolem 150km tam a potom zpět.
Odpovědět