Elektrický obojek

Pejskové a jejich výcvik
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Mikulda »

kopov.c píše:Jasně proč chodit kolem horké kaše :lol: V pohodě 8) Hele nevím jestli jsem cvičil špatně nebo dobře,ale cvičil jsem tak jak jsem potřeboval a dnes bych necvičil jinak :) Pro mě je důležitý,že mě pes poslouchá kdy potřebuju-dá se říct,že skoro nezná vodítko a já zároven nemám strach,že mi uteče nebo neposlechne a při tom máme mezi sebou dobrý vztah. Pokud jde o to,že mě pes neposlechne když je u postřelené zvěře-tak to je asi v pořádku a je to spíš snem majitelů honičů :lol: Špatně je spíš to,že se ho od postřelené zvěře snažím odvolat a pro mou pohodlnost(abych nemusel spat u kukuřice bych ho obojkem odvolával). Neznám povahy ostatních plemen,ale pokud se konkrétně kopov nechá odvolat od postřelené zvěře,tak je něco špatně-bud je po něm houby a nebo je majitelem zlomenej :? Než napíšeš,že takovýto pes je nedocvičenej,tak si zjisti co je kopov vlastně za plemeno-vždyt samostatnost a schopnost samostatného rozhodování je to,co u něj bylo vyzdvihováno a šlechtěním podporováno. Že si ho dnešní majitelé předělávají podle sebe,lamou v něm jeho vrozené vlohy snaží se i násilím aby je na slovo poslouchal je spíš to co tohle plemeno kazí :(

Naprosto souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kopova jsem nikdy neměl, ale přesně chápu co tím chtěl básník říci:)
teckaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31.7.2013, 10:05

Re: elektrický obojek

Příspěvek od teckaa »

nice-friend.cz píše:Doporučoval bych všem lidem, kteří si chtějí elektronický obojek pořídit, aby se nejprve zajímali jak se s tímto obojkem cvičí u profesionálů - nejlépe za velkou louží. Neztrácejte čas a svůj pěkný vztah se psem tím, že si necháte poradit od zdejších "rádobyprofesionálů", kteří obojky umí použít jen jako trest či zákaz, nikoliv výcvikovou metodu - tedy metodu, kterou něco učím, ne kterou trestám.
Drtivá většina lidí vůbec nepochopila systém výcviku s tímto obojkem a myslí si, že obojek se používá pouze k potrestání a zastavení psa.
Výcvikový obojek je geniální nástroj v rukou mistra, nebezpečná zbraň v rukou amatéra (jako většina nástrojů - třeba nůž). Ale každý amatér se může poměrně rychle a snadno naučit správně používat elektronický výcvikový obojek pod správným vedením. Vyhněte se prosím ale těm co umí obojkem pouze psa zadaunovat, zastavit, nebo přivolat. Hledejte lidi kteří psy obojkem opravdu učí, ne trestají, lidi kteří umí s obojkem, bez toho, že by použili vyšší stupeň, který je pejskovi nepříjemný - o maximech jak se tu píše už vůbec nemůže být ani řeč. To pak není výcvik, ale mlácení psa.

Při správné metodice můžete obojek užívat od štěňátka - nejde totiž vůbec o trestání - ale o povelovou techniku - která psa nesmí nikdy bolet, ani mu být nepříjemná. Při používání obojku musí pes pracovat šťastně, s radostí - rychle a s pořádným nasazením.

Pokud si chcete ušetřit penízky za výcvik objednejte si DVD z USA - je jich tam mraky. Ale pozor na jednu věc, ne každému je od boha dáno správně cvičit psa, tak stejně jako není každému dáno hrát dobře fotbal, nebo krásně zpívat. Pro výcvik psa (a zvlášť pro výcvik s EVO) je třeba nejen velkých zkušeností, ale také citu. Jsou opravdu moc důležité nejen znalosti a zkušenosti, ale i "cit" a "timing" načasování. Kdo nemá obrovské zkušenosti a cit má právě problém s načasováním - a pak spáchá více škod dříve, než něco naučí.

- Velice vhodné je používat EVO s vibracemi - jako pochvalu na dálku
- Vyhněte se obojkům se zvukovou signalizací (hvizd), nebo alespoň zvukové signály nikdy nepoužívejte. Důvody jsou minimálně 3 přímo stěžejní pro výcvik psa.
- Super funkce je "RISE" - postupné zvyšování intenzity korekčního impulsu - pes si "sám určí" stupeň impulsu - fantastické na tom je, že pes který "poslouchá" až např. na stupeň 9, po pár použitích poslouchá na stupeň č.3, který sotva cítí, protože ví, že se impuls bude rychle zvyšovat. Funguje to stejně jako, když se pes blíží k rozpáleným kamnům - spálí se jen jednou v životě, příště nedojde dál, než to hřeje. Tato funkce je velice vhodná pro nezkušené vůdce - nepokazí nic zbytečně silným impulsem
- Pro ohaře určitě doporučuji EVO s lokátory - kde si můžete nastavit několik funkcí - buď zvukový signál jen při hledání psa ( zmáčknutí na vysílači), nebo při pohybu, nebo při vystavování - to je fantastické ve vysoké trávě a při práci více psů. Jakmile pes začne vystavovat - přestane se pohybovat - obojek začne vydávat zvuk ( slyšitelnost cca 600 m ) a vůdce ví, že je pes u kusu a zároveň, kde je.

Ze značek bych já doporučil ty nejlepší na světě :

TRI-TRONICS - nejstarší a nejprodávanější značka - ale odpovídající cena, a bohužel má málo stupňů (citlivost) a nemá více funkcí
DTSystems - nejlepší poměr výkon x kvalita x funkce x cena
DOGTRA - super funkce, hodně jemné nastavení - hodněs stupňů ( možná až zbytečně - ale může se hodit )
SPORTDOG - levnější značka deroucí se na výsluní

U výše uvedených značek máte jistotu v kvalitě, dosahu, vodotěsnosti .

U nás lze použít NUM'AXES CANICOM - ale vychází dráž, než výše uvedené, má méně funkcí a nemá takový dosah ( jak někteří píší )

Existuje spousta značek - a napodobenin, ale jsou to jen napodobeniny - nefungují tak jak mají.

To NEJDŮLEŽITĚJŠÍ pro Vašeho psa - VYHNĚTE SE LEVNÝM OBOJKŮM !!!! - jsou nespolehlivé - čtěte diskuze v zahraničích o vrácených celých dodávkách do Číny apod. Pokud si nemyslíte, že Váš pes může být bit jen protože jste chtěli ušetřit - a obojek si dává nečekaně impuls - nekupujte !!

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale neumím to jednou větou jako mnozí. A nerad to píšu i takto dlouze, ale nedalo mi to nezareagovat na některé předešlé příspěvky. Každá věta na netu se bohužel dá vyložit jinak,než byla myšlena a toho se v diskuzích bojím.
Dobry den,

cetla jsem Vas prispevek a tak mi mozna poradite. Mam mladeho prsa borderku, je doma na dvore, kde ma obrovsky vybeh, je chovan jako nas kamarad, umi par kousku, poslusnost zakladni. Presto pred vice jak rokem nam zacal honit leni zver, i pres vsechny nase snahy, volani, nas uprk, hazeni oblibeneho fisbee, presto uvidi-li zver, okamzite pro nej neexistuje nic nez asi lovecky pud. Pokazde se vratil, az ted v zime se v lese zabehl pri pronasledovani srny, pres pul dne jsme jej hledali po lese, nastesti uspesne.
Stalo se i nejhorsi, "chytil" pasouci se srnu na poli, spise ona se pasla a on ji v necekane chvili pristilhl, nic ji neudelal, jenom proti ni stal a stekal, nez jsem dorazila a odvolala jej. Od te doby pro nej neexistuje jako odvolani nic. Vim, ze kdyby jej uvidel myslivec, uz bychom naseho Cendu nemeli.
Jelikoz problem pretrvava a nevime si s nim rady, rozhodli jsme se pro porizeni EO, vim, ze toho nejste priznivcem, opravdu nvime, jak v dane chvili, kdy se rozebehne, volame jej a on si vesele bezi dal zasahnout....?
Drive, nez jej poridime, chtela bych poprosit o radu...
Dekuji..
mnoho zdravi preje
teckaa
Eva RR
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19.8.2013, 16:33

lovení zvěře a EO u RR

Příspěvek od Eva RR »

Dobrý den,

jsem majitelka 4 leté feny Rhodéského Ridgebacka. Moje fena není lovecky vedená, přes to hledám zde radu, protože předpokládám, že jste jedni z těch, kteří mi mohou dát cennou radu.

Moje fena i když není lov. vedená, musím říct, že je doře vycvičená, záklaní povely samozřejmě zvládá. Bohužel s ní mám obrovský problém s lovením zvěře. Určitě byla v počátku asi zásadní chyba, že v první roce jsem ji nechala "honit" zajíce apod., je můj první pes a nenapadlo mě, co to s sebou ponese za následky. Přivolání má pěkné. Do chvíle než se ocitneme v blízkosti pole či nějakého místa, kde jsou zající - vidět nebo jen cítit. V tu chvíli jakoby se její zornice proměnili v točící se spirálu (znáte z animovaných filmů) - je celá ve střehu, cuká s sebou, nedýchá, hledá.... Na neštěstí musím říct, že už ulovila 5 zajíců, takže tuším, že o to je její chuť lovit silnější. Nejsem nezodpovědný chovatel, naopak. Pokud by se toto odehrávalo jen v lese někde v dáli za měste, nemám problém ji mít více méně uvázanou... ale bohužel zajíci jsou všude kolem nás, bydlíme ve městě a jsou opravdu všude, takže i tady na procházkách u řeky tohle musím řešit. Zkoušela jsem řadu způsobů jak ji to odnaučit... marně...

Cca před měsícem jsem se svolila k EO. Vím o této variantě, ale 2 roky jsem ji zavrhovala.
Cca 10 dnů nosila EO jen tak na zvyknutí. Zvolila jsme variantu: slovní přivolání - bez reakce - pípnutí - bez reakce - impulz. Pořídila jsme obojek z rozsahem 1 - 30. Na poprvé zareagovala na 6. Na 6 reagovala asi 3x, mimo to stačilo občas jen pípnout. Celkem asi z 10 situací. Nyní jsem byla nucena obojek použít asi po 10 dnech. Tak jak jsem byla z počátku nadšená, že to funguje, tak přišlo zklamání, protože st. 7 ignorovala nebo se jen pozastavila, ale nepřišla. Jsem bohužel typ člověka, který pohled na ječícího psa při impulzu těžko snese, ale tím, že jsme ho koupila, tak jsem rozhodnutá ho používat s efektem.

Moje známá chovatelka RR, která chová RR 15 let EO na svoje feny požívá. Její rada je, dát impulz s vyšším stupněm, cca 15 nebo prostě tak, aby to pro ni byl dostatečný trest, důvod nebo jak to nazvat, aby se vrátila ke mě po neuposlechnutí na přivolání.

Moje prosba je tedy taková - prosím o radu zkušeného myslivce, zda je toto dobrý způsob, jak moji fenu vyvarovat honění zvěře?
A zda použití EO ve stylu:( povel "ke me" - neuposlechnutí - pípnutí - neuposlechnutí - impulz s vyšší intenzitou, který opravdu ucítí) je dobrý způsob použití EO?
A zda tento styl mám používat jen ve chvíli kdy bude zvěř honit nebo chytne stopu?

Předem děkuji, s pozdravem Eva.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud se nemílím RR je honič.Bohužel klid před zvěří se asi v pudech a před necvičení jen tak nespraví.Nejsem chovatelem RR,ale JGT a vím co je pro toto plemeno za problém již od ranného mladí klid před srnčí zvěří.I já jsem se snažil při druhém psu..bohužel u prního jsem to nedokázal.Tam byl problém zase u zvěře černé.Eliminovat výcvik eletrickým obojkem.Taky nemám rád kvílení psa....Fungovalo to,ovšem jen zprovopočátku,pak už i s kotrmelcema.A bolestí u mého srdce.Každé plemeno je jiné i každý pes jiné osobnosti.Některý se podřídí jiný má svoje srdce lovce pořád.
Pokud jste fenku naučila natvrdo daunovat je to lepší volba jak do něho pouštět proud.Na který si opravdu zvykne,alespon ten můj věděl,že když si pohne kostrou tak po 200 metrech mu už nic nehrozí a maximálně udělá dva kotrmelce.Nebot víc pán nestihne.JGT má práh bolestivosti uplně někde jindě.A pes pokud propadne té správné lovecké vášni předků..tak nepomůže už nic.Jen tvrdej výcvik.Mějte napaměti,že RR má lví srdce běžně se při lovu lvů používal takže se jen tak lovu nevzdá.
Jsou tu jiní profíci třeba dá někdo dobrou radu.Zatím bude opravdu lepší vodit na řemenu.Ne všichni máme pochopení s tím co jste napsala ve vašem příspěvku.
Přeji vám pevné nervy a radost ze své svěřenkyně.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Leon »

postup byl správný ale po deseti dnech to je hodně brzo u dospělého psa který není hlupák teď se to bude špatně napravovat protože fena pochopila o co se jedná a bude to běh na hoooodně dlouhou trať a aby jste si nemyslela že jste jediná tak takovýchto vůdců jsou kvanta protože dnes jsou obojky lehce dostupný tak si každý myslí že to pořídí a stane se zázrak :wink:
CZ 550 american 308win.
Eva RR
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19.8.2013, 16:33

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Eva RR »

Zdravím,

děkuji za odpověď. Ano máte pravdu, EO jsou možná až s údivem velmi lehce dostupné a informací k nim je podle mě málo. Znám více RR a musím konstatovat, že takovou chuť lovit jako moje fenka, tu jsme ještě u RR neviděla...
Objevila jsme teď někoho, kdo mi dal naději, že mě naučí pracovat s EO jinak, než jako forma trestu, tak v to vkládám naději...

Pocházím z myslivecké rodiny, takže vím, jaký je pohled myslivce na psa, který žene zvěř....

Ještě jendou děkuji, s pozdravem Eva.
teckaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31.7.2013, 10:05

Re: elektrický obojek

Příspěvek od teckaa »

Dobry den,
mam mladeho prsa(1rok)Border kolie, je doma na dvore, kde ma obrovsky vybeh, je chovan jako nas kamarad, umi par kousku, poslusnost zakladni. Presto pred vice jak rokem nam zacal honit leni zver, i pres vsechny nase snahy, volani, nas uprk, hazeni oblibeneho fisbee, presto uvidi-li zver, okamzite pro nej neexistuje nic nez asi lovecky pud. Pokazde se vratil, az ted v zime se v lese zabehl pri pronasledovani srny, pres pul dne jsme jej hledali po lese, nastesti uspesne.
Stalo se i nejhorsi, "chytil" pasouci se srnu na poli, spise ona se pasla a on ji v necekane chvili pristilhl, nic ji neudelal, jenom proti ni stal a stekal, nez jsem dorazila a odvolala jej. Od te doby pro nej neexistuje jako odvolani nic. Vim, ze kdyby jej uvidel myslivec, uz bychom naseho Cendu nemeli.
Jelikoz problem pretrvava a nevime si s nim rady, rozhodli jsme se coby vycvikovy prostredek poridet EO, a to presto, ze nejsem jeho priznivcem, ale opravdu nevime, jak v dane chvili, kdy se rozebehne, volame jej a on si vesele bezi dal zasahnout....?
Drive, nez jej poridime, chtela bych poprosit o radu...
Dekuji..
mnoho zdravi preje
teckaa
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Leon »

než hledat rady na netu když nemáte žádné vědomosti tak raději navštívit kvalitní výcvikovou školu
CZ 550 american 308win.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: elektrický obojek

Příspěvek od hofi »

Měl bych prosbu, chceme si s kolegou koupit EO na VMO v rozpočtu nejlépe kolem 6000kč. Použití převážně na rovinatém terénu, ale občas i les. Rozhodujeme se mezi http://www.krmivo-ihned.cz/zbozi/12363- ... -az-1000m/ nebo http://www.canicom.cz/elektronicke-vycv ... nicom-800/ . Předem díky za radu.
Terka23
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29.3.2016, 14:30

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Terka23 »

hofi píše:Měl bych prosbu, chceme si s kolegou koupit EO na VMO v rozpočtu nejlépe kolem 6000kč. Použití převážně na rovinatém terénu, ale občas i les. Rozhodujeme se mezi http://www.krmivo-ihned.cz/zbozi/12363- ... -az-1000m/ nebo http://www.canicom.cz/elektronicke-vycv ... nicom-800/ . Předem díky za radu.
Mám zkušenosti s jiným výcvikovým obojkem pro pejska. Neměli jsme už jinou možnost, než také vyzkoušet výcvikový obojek. K mému překvapení, fungoval velmi rychle. Pejsek brzy pochopil, o co nám jde. :)
Teď už ale k Vašemu dotazu. Být Vámi určitě bych volila radu odborníka. Ten Vám poradí, jaký typ obojku je vhodný přímo pro Vašeho pejska, a ukáže Vám jak s daným obojkem zacházet.
Z vlastní zkušenosti Vám mohu říci, že dosah v lese, v nerovném terénu klesá. Pro použití v lese, volit větší dosah obojku.
Tady jsem našla článek o správném výběru výcvikového obojku:
https://www.elektricke-obojky.sk/Tema/n ... eho-obojka
Doporučuji přečíst.
Kerberos
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.2.2016, 16:21

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Kerberos »

Mám EO a mohu jedině doporučit, regulace je od min. 1 do max. 30, nastavit se nechá podle citlivosti psa, každý má jiný práh odolnosti. (Sám jsem si vyzkoušel účinnost od min. do max., mám velkého psa, kterému nevadí ani ten max.) Obojek má obrovskou výhodu, že každému nedoslýchavému psu se navrátí sluch..., přestane trpět hluchotou, začne reagovat na píšťalku...a páníček přestane mít infarktové stavy... U předchozího psa jsem ho neměl, nejdříve jsem litoval peníze a později byl pes starý, proto u nového psa jsem zkusil změnu. Pes předloni absolvoval PZ v první ceně v loňském roce jsme šli na VZ, kde získal - 446 bodů, se psem 27 měsíců st. Měl jsem nejprve vypůjčený obojek s dosahem 300 m, to bylo málo, pes není hloupý..., proto jsem koupil s dosahem 1600 m. Používat jsem jej začal u psa st. 15 měsíců, když cca po 10 min. nereagoval na píšťalku, nebo když začal honit, ale vždy po zapískání... Další funkce obojku jsou vibrace, ale lepší je moc nepoužívat - používám pro přivolání na vodě, když se příliš věnuje nahánění kachen..., kolega to používal místo píšťalky a později na ni pes přestal reagovat. Dále má zábleskovou diodu - večer na dohledávce je dobrá. V honitbě na volno je to výborná prevence, když je u cesty, nebo se objeví háravá fena..., má ho nasazený, ale vysílač mám vypnutý.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: elektrický obojek

Příspěvek od motolada »

Jakou značku jsi pořídil?
Pokud dobře čtu tak na Max. to psovi nevadí, má tedy smysl?
Kerberos
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.2.2016, 16:21

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Kerberos »

motolada píše:Jakou značku jsi pořídil?
Pokud dobře čtu tak na Max. to psovi nevadí, má tedy smysl?
Co máš za psa a na jakých zkouškách jsi ho předvedl?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: elektrický obojek

Příspěvek od motolada »

IRT
ZKOUŠKY:ZV,BZ,LZ
? K čemu to potřebuješ?
Ripleyová
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09.8.2016, 18:46

Re: elektrický obojek

Příspěvek od Ripleyová »

Já teda nevim, ale podle mě je el.obojek úplně zbytečný, stačí dobrý kožený obojek, když je opravdu kvalitní a pořádné vodítko, např. tady: http://www.petamour.cz/obojky-pro-psy/8 ... avita.html

nevidím důvod, proč pouštět do psa el.výboje, když se dá úplně v pohodě ovládat normálním vodítkem, aniž by se přiškrtil.
Odpovědět