Pojištění psa

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Pojištění psa

Příspěvek od motolada »

Pánové a dámy jak a u koho máte pojištěného psa?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pojištění psa

Příspěvek od motolada »

Prozatím to vypadá na Halali,ČPP je jednou tak drahá a spoluúčast je od 500Kč
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: Pojištění psa

Příspěvek od Lenka1 »

Jde o to o jaké pojištění Vám jde? Je pojištění škody způsobené psem, toto pojištění má většina lidí v normálním pojištění domácnosti. Takže, když pes rozkouše návštěvě boty, pojišťovna to zaplatí (Vaše boty nikoliv), obdobně roztrhá-li pes sousedovi slepice apod. Pak je ještě pojištění vlastního psa na jeho nemoci a úrazy. Před časem jsem se o toto pojištění zajímala a vzápětí jsem to zavrhla jako naprostou zlodějinu. Záleží na konkrétní pojišťovně a dobře si přečíst smlouvu! Asi všechny pojišťovny pojistí jen mladého psa a v určitém věku pojištění končí (u velkých psů prý dokonce v 6-ti letech, u malých v 11). U některých mých psů došlo k tomu, (podobně jako u starých lidí), že do 10 let znali veterináře jen z očkování, ale když jim bylo 10 a více, tak začaly problémy - přinejmenším se zuby a pohybovým aparátem. Ale to bych od pojišťovny stejně nic nedostala. Pojištění psů má také řadu výluk - např. císařský řez se nehradí, gynekologické problémy u fen, dědičné vady a onemocnění, ošetření chrupu, kožní nemoci... atd. atd. V podstatě je to jen na úrazy a torzo žaludku. Pojištění platí na toho jednoho konkrétního psa, já mám psů více. Takže, abych pojistila všechny, stálo by to několik tisíc ročně, cena je někde kolem 900 - 1500 Kč za psa. Z náročnějších zákroků jsem potřebovala zatím (a naštěstí) jen asi 4 císařské řezy (za 30 let) a 3x šití psa po střetu s divočákem nebo jezevcem. Císaře by mě stejně nezaplatili a to šití bylo levnější, než kolik bych za ta léta nacpala do pojišťovny. Nemám veterináře vydřiducha. Pokud bych snad potřebovala pro psa nějakou drahou operaci, raději bych to řešila půjčkou. Pojišťovna vůbec nechce mírnit nějaké nepříznivé následky pro nás, ta chce především vydělat - pro sebe!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pojištění psa

Příspěvek od motolada »

Ano máte ve spoustě věcí pravdu.
Já jsem se rozhodl pro Halali a pojištění úrazu,smrti a utracení.Chtějí 12% z častky na kterou si ho sám pojistím.V mém případě je to 1200/rok.
Je tam spoluúčast 20%,mám spočítáno,že při této ceně a cenách mého vet.,se mi to musí vyplatit.
O císaři není ve výlukách ani slovo,věk je max 8 let.Tak uvidíme.
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: Pojištění psa

Příspěvek od Lenka1 »

Tak jsem se schválně podívala na ty podmínky Halali. Tak už ve čl. 2 se píše, že "Základní pojištění se sjednává na léčebné výlohy vynaložené v důsledku úrazu nebo nemoci psa". Císař mezi úrazy ani nemoc nepatří. Jedině, kdyby fena po císaři uhynula, tak to bych ještě musela mít sjednané doplňkové pojištění na úhyn psa a pak bych něco dostala. V čl. 13 za výlukami z pojištění je další odstavec, který praví, na co se pojištění jednoduše nevztahuje - mj. na léčbu spojenou s porodem a graviditou feny, ošetření chrupu, kastrace, léčbu alergií a kožních nemocí... Zajímavý je taky bod, kdy se pojištění nevztahuje za škody způsobené hrubou nedbalostí. Co si pod tím představit? Jak známe pojišťovny, mohou na to napasovat téměř cokoliv- hlavně, aby nemusely platit. A když už platit musí, zase ve své smlouvě najdou odstavec, podle kterého mohou pojistné plnění alespoň nějak krátit. No, prostě zlodějina. Takže "Motolado" Vám upřímně přeji, aby se Vašemu psovi nic nestalo a to pojištění vlastně ani nepotřeboval.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pojištění psa

Příspěvek od motolada »

Předpokládám,že císař není LÉČBA související s porodem,ale je to veterinární zákrok,nutný pro další zdárný život feny ,tak jako kterýkoliv jiný zákrok-takže by měl být hrazený.
Ani u hrubé nedbalosti si nedokážu představit že mě někdo obviní,že jsem si hrubou nedbalostí způsobil,že mě psa poškubal pes jiný,nebo že onemocněl se sluchovodem atd...
Čas ukáže jak to doopravdy funguje a já těch 1200 obětuju,pokud zjistím,že je to jen tahání peněz z lidí,výsledek rád zveřejním a to nejen tady.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Pojištění psa

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Mám pojištěnou bulteriérku u ČP na odpovědnost, úraz, smrt. Platím 3 140,- ročně. V prosinci mi ji prase pokousalo na předním běhu - překousnutá tepna a nervy. Pojišťovna uhradila dle smlouvy 75% výdajů a po skončení léčby jsem měl peníze do dvou dnů na účtě.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Pojištění psa

Příspěvek od BwanaHunter »

No, Lado, predpoklad je matka pruseru. A osobne si myslim, ze cisarsky rez do "lecby souvisejici s geaviditou a porodem feny"'pojistovna zahrne. S hrubou nedbalosti nevim, ale protoze mam s pojistovnami jiste zkusenosti, uz -s nadsazkou - vidim, jak ti rikaji, ze za to pokousani si nedbalosti muzes sam, protoze jsi nemel psa na voditku. Zejmena pokud jde napr.o toho cisare, bych se asi dotazal, a chtel to pisemne. Pokud ti na tom tedy zalezi...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pojištění psa

Příspěvek od motolada »

Momentální zkušenost,dnes jsem odeslal 2.doklad na vyšetření moči,laboratoř,sonograf,cca 1000kč tak uvidím jak to pujde.
Odpovědět