První pes

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Valkira
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.8.2014, 18:27
Bydliště: Drnovice

První pes

Příspěvek od Valkira »

Dobrý den

rád bych se zeptal zkušených mysliveckých kynologů co vše opatřit pro mého budoucího prvního psa - maďarského ohaře ustájeného venku na zahradě. Do měsíce bude doma :-D

Pro upřesnění mám hotovou boudu i kotec. Bouda z palubek - zateplená s předsíňkou. Kotec 3x2,5m s plnou střechou a zády. Podlaha je ze zámkové dlažby. Ještě do kotce mám v plánu dát europaletu doplněnou o desky v mezerách, na které bude moct pes ležet.

Jedná se mi zejména o takové ty doplňky (miska, hračky, vodítko, obojek, kozlik), co je lepší co horší na co si dát pozor. Ať nevběhnu do obchodu a nekoupím misku, která je jednoduše řečeno na prd nebo kozlik, který shoří jak papír.

Druhá věc je jak mám postupovat při přivykání na nové prostředí? Jakože dovezu psa domu a mám dovolenou asi týden, ale jak ho uvést do nového domova? Jak ho nestresově nalákat do boudy aby se se vším seznámil, na co vše dát pozor a jak postupovat při první noci v boudě aby nebyl moc stresován? Jít ho párkrát za noc zkontrolovat nebo?

Děkuji za případné rady.
pes MOK.
CZ 550 30-06 + Meopta R1r 3-12x56 RD. ZH: 7x57/16 + Meopta R1 3-10x50, 16/16, 12/12.
IŽ 27 16/16, ZP45, Grand Power K100 mk7 9mm luger, Holek 820 38spec.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: první pes

Příspěvek od kabát »

Jsi připraven, buď klidný!!!.
Podle mě je důležité psíka dovézt domů pokud možno brzy aby se měl do večera čas seznámit s prostředím.
Taky aby se v průběhu dne několikrát unavil a odpočíval už v novém, přivyknul na tvůj pach. Pak mu nechat v boudě nějaké tvé starší oblečení, které jsi měl přes den na sobě.
Hlavně nepodlehnout a nebrat ho první den domů " než si zvykne".
To si pak zvyká podstatně hůř.
Misky už léta používám z nerezu, dobře se čistí. Plastové postupně vždy popraskaly. Možná jsou plastové dobré menší velikosti, dokud pes nedoroste na dospělé porce.
A taky mi chovatelé od kterých jsem štěně bral, dávali kus " pelechu" na které bylo štěně zvyklé , třeba kus hadru.
I krmení které dostávalo aby změny nebyly všechny najednou.

No a přílišný útlocit se nevyplácí!!!!
Tolik moje zkušenosti.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: první pes

Příspěvek od Petr1970 »

jen zkus v tom kotci jestli máš alespon jednu stranu zakrytou na závětří, jen záda podle mě bude foukat (ano, může si zalézt do boudy)..

podlaha z betonu neni zrovna dobrá, je to studený, ten pes tam stejně bude ležet furt až bude čumět ven a v případě nějakých chladných "dnů" to pak zatěžuje ledviny atd..(prochladnutí..)

uvidiš jestli na té paletě budfe ležet spíš..

já sem kysi v baumaxdu kupil gumové dlaždice na dětské hřiště (ne zrovna levné, ale byl to výprodej) a část kotce položil tuhle "gumovou podlahu"...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Valkira
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.8.2014, 18:27
Bydliště: Drnovice

Re: první pes

Příspěvek od Valkira »

Ahoj díky všem!

Kabáte: Neboj, do domu nepůjde, to s tím pachem z trička to je dobrý tip. Psík si na mě už zvyká, jelikož už jsem ho byl 2x navštívit a ještě 2x půjdu, než ho odvezu (mám to pár km od domu). Na kus toho pelechu se zeptám, granulky dostanu, ty co do teď jedl. Jo a zkus mi osvětlit ten pojem útlocit, ten má hlava nezná. :-)

Petře: Kotec je jako kdyby za domy - z obou stran je středně velký ovocný strom a celkově na zahradě máme dost stromů a před kotcem asi tak 10-15 m daleko stojí dvoupatrový dům, foukat by tam nemělo, na to jsem myslel :-) V boudě je samozřejmě palubka, polystyren, desky a navíc bouda je na "nožkách". Snad nebude moc polehávat na zámkovce, pokud ano tak to pak to zkusím nějak řešit, paletu vyzkouším, je to skoro zadarmo a když nebude fungovat, budu opět dál řešit. Po té gumové zámkovce jsem se taky díval, ale nesehnal jsem.

Ještě mě napadá, bouda je postavená pro něj až bude velký, mám zatím řešit nějaké vystlání slámou nebo něco? Zatím je hezky, ale aby hned ze startu neprochladl, protože si ji jako malý nevyhřeje...
pes MOK.
CZ 550 30-06 + Meopta R1r 3-12x56 RD. ZH: 7x57/16 + Meopta R1 3-10x50, 16/16, 12/12.
IŽ 27 16/16, ZP45, Grand Power K100 mk7 9mm luger, Holek 820 38spec.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: první pes

Příspěvek od Petr1970 »

pelech, seno, sláma.. na volno, nacpaná do nějakého slamníku,....

náš to žere a nesnáší.. jiní psi mají "hromadu sena".. kolegy pudla si zaleze do pul metru sena a je štastná (když chodí mokrá z kachen..) má boudu s ložnicí-předsíní a v jedné "místnosti" má hromadu sena... odklápěcí střecha a vyměnuje..

je to ale horší na "parazity" takže měnit, čistit.. ale určitě bych mu tam něco dal...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: První pes

Příspěvek od Leon »

do boudy http://www.rotobal.cz/produkty/fixacni- ... revita.htm
nerozpadá se to a nepráší to jako sláma
CZ 550 american 308win.
Valkira
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.8.2014, 18:27
Bydliště: Drnovice

Re: První pes

Příspěvek od Valkira »

Dobrej tip na dřevitou slámu, určitě se na to podívám. Kde bych to mohl sehnat? V obchodě s běžným řezivem, nebo je to nějaká chovatelská speciálka?

Edit: Už mám objednáno, vyzkouším a uvidím

Díky
pes MOK.
CZ 550 30-06 + Meopta R1r 3-12x56 RD. ZH: 7x57/16 + Meopta R1 3-10x50, 16/16, 12/12.
IŽ 27 16/16, ZP45, Grand Power K100 mk7 9mm luger, Holek 820 38spec.
Odpovědět