Lov se sýkorkou

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Odpovědět
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Lov se sýkorkou

Příspěvek od Koblížek »

Tak koukejte kolegové, cvičíme krahuldy na vrabce a ona to zvládne i obyčejná sýkora :shock: to že jsou agresivní jsem věděl, ale že takhle??? http://www.stream.cz/video/793476-extre ... sivni-ptak
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od niva »

Zdravím,
tohle už jsem viděl, ale v jiném obsazení. Místo vrabce tam byla sýkora modřinka.
Viděl jsem v keři poletovat tři sýkorky, 2x koňadra, 1x modřinka. Bylo to v tomto čase na konci zimy, vesele si poskakovaly, hledaly si, co sezobnout. Pozoroval jsem je cca 5 minut z 5 metrů, takové pěkné zpestření při čekané. O to bylo větší překvapení, když sameček koňadry nečekaně zobákem klovnul modřinku do týla a omráčenou na zemi dorazil, úplně jí rozbil mozkovnu a odletěly. Celé to trvalo pár vteřin. Kdyby modřinka polekaně nevypískla, ani bych to nezaregistroval.
Když jsem to několikrát vyprávěl, všichni to brali jako nějakou výjimku, ale asi to tak mimořádné nebude. Vrabec zde je větší než modřinka, tak to sýkoře trvalo déle, než ho dorazila.
niva
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od hofi »

niva: na videu je to konadra a ne modřinka :) jinak jsem tohle na živo ješte nevidel
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od kasari »

to hofi - četls ten příspěvek nivy pořádně :?: :roll:
Ulkomaalainen...
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od hofi »

omlouvám se špatně jsem to pochopil :(
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od fesoj »

V jedné starší knížce o přírodě jsem četl, že koňadra je schopná napadnout i ptáky chované v kleci a umístěné na okno, konkrétně šlo o čížka či stehlíka. Tenkrát jsem tomu moc nevěřil...
Kritériem pravdy je praxe.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od Jindřich Beran »

Kdyby mi to někdo vyprávěl, asi bych tomu nevěřil. To, že může být agresivní, ano, ale takhle...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od Zdenek41 »

Sýkora je dobytek...už měla té slunečnice asi dost.A mozeček je velice výživnej tuk.
Pánové viděli jste někdy co dokáže ten námi vnímanej línej kos?To je zabiják jak má být.Když se prohnal křovím jen to za ním padalo.Zobák používá jako jehlu.Na jednu ranu hlava děravá.Taky bych tomu nikdy nevěřil. :wink:
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od hanyking »

Tak to je masakr. :shock: Zřejmě šlo o anomálního jedince který v době nouze žral zdechlého ptáka a naučil se na ně. Jinak si to nedovadu vysvětlit.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov se sýkorkou

Příspěvek od fesoj »

Běžným plenitelem hnízd v budkách je i obyčejný strakapoud, ač se to o něm běžně neví.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět