Suzuki Grand Vitara

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od miroš »

Gadet
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: úte 20.11.2012, 6:25

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Gadet »

Ja mam do lesa Suzuki grand vitaru. V6. 2,7 L a jsem velice spokojeny je to auto na delsi cestovani a zaroven i do divociny.Ma docela slusnou spotrebu ca.10l a v terenu se taky neztrati.Momentalne ji budu prodavat a presedlam na Nissan X trail benzin 2,5L uz s nim mam najeto 50 tis.km v terenu a taky se osvedcil. Obe auta casto prekvapi, kde je jejich hranice v prujezdnosti.Presto asi nejlesim terenim delnikem podle mne je Nissan X terra To uz je uplne jine kafe. Mam s ni najeto par tezkych prasku a opravdu exelovala. Tam uz se ale spotreba splha k 16L benzinu. Na cestach uz neni az tak pevna, ale v terenu je jako ryba ve vode. Ideal je asi vlastnit dve auta, ponevec nic universalniho asi nikdy nebude to orechove.
jura76
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30.5.2013, 9:06

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od jura76 »

Přeji hezký den pánové.
Jen tak se zajímavosti jsem přelouskal to to vlákno a docela mne pobavilo. Někteří "odborníci" se vyjadřují k něčemu s čím nemají absolutně žádnou zkušenost. To jako kdybych já psal o pocitech, které jsou, když z mé dělohy (kterou nemám) přijde na svět dítě. Vlastním GV 2L 7let a najel jsem na ní pouhých 280tis Km (70% silnice - 30% terén, sníh) - hrubší zacházení, ale pečlivý servis! Krom pár konstrukčních věcí, které obtěžují je vitara nejuniverzálnější auto, které jsem kdy řídil a vždy mne dovezlo domů!Jediná opakující závada jsou vymačkané gumy na silenbloku - bouchání přední nápravy (oprava cca 15min a 500kč)
Prosím nemůžete porovnávat krátkou a dlouhou verzi. To jsou úplně jiná auta (rozdíl, jak mezi felicii a oktavii).
Bohužel ji už budu muset prodat, abych si mohl koupit zase novou SUZUKI GRAND VITARU.
Jura
Gadet
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: úte 20.11.2012, 6:25

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Gadet »

Vcera jsem se vratil z divociny s za tim zapujcenym Nissanem X Trail.Ujel jsem celkem 600km z to ho 300km v terenu.Trosicku jsem zmenil svuj nazor na to to auto.Ackoli jizdni vlastnosti a spotreba stale jsou velice dobre zacaly mi vadit materialy z kterych je auto vyrobene.Podle mne je az prilis odlehcene a nema tu tuhost jako Vitara.Vsechno se v kabine trepe a vrze celkove podvozek prenasi az prilis vybrace do vozu a to se mi moc nelibi.Moje Vitara na mne pusobi bezpecnejsim dojmem mozna ma o trozku vetsi spotrebu,ale to za to stoji.Taky kdyz jsem jel po ostrych skalnatych cestach jsem se bal,ze rozriznu pneumatiku.Zdase mi ze 215/60R17. jsou na Nissana prilis tenke i kdyz Geolandar A/T-S. Yokohama je opravdu kvalitni pneumatika.Suzuki Vitara je auto na kterem se tolik nesetrilo na vaze a neni az tak prevybavene jako Nissan, za to bude v terenu mit pravdepodobne vetsi zivotnost. Zustavam verny teto znace.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

jak řešíte filtr dpf? odstraníte ho? dík
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kabát »

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s Grand Vitarou, naftovým motorem 2,0 - 80kW
Jízdní vlastnosti, spotřeba, poruchy, servis?
Díky.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od curil »

já mám teda jen 1,9 d.jezdím krátké trasy a spotřeba do 10l. většiniou 9,6l .jsem čekal míň.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

curil píše:jak řešíte filtr dpf? odstraníte ho? dík
Ptám se taky na dané úskalí, bavil jsem se o tomto prolému s majitelem nové Mits.L200 a říkal že už se mu 2x dostala nafta do oleje(2xvýměna po 5tis kč), díky zanesení filtru dpf. Radili mu prý při koupi v autosalonu, že když jezdí krátké trasy, má to jednou týdně vytáhnout za město a projet 20minut. On prý jezdí jen dlouhé... a stejně průser

Jaké s tím máte zkušenosti?? - slyšel jsem to prvně.
jinak GV zvažuju jako alternativu ke koupi - ročník asi 2008 nebo 2009 - jen zvažuju zda benzin nebo naftu - jezdím s autem ročně kolem 20ti, max.30tis km
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od tibi1 »

jednoznačne len a len 2,4 benzin....ten fransoi diesel ti bude žrát nepochopitelne rovnako ako benzin neco do 10l !!!! a nehovorim o nenavyknutelnom otravnom zvuku diesla jak mlynku na kávu
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

Nevím jak starší, ale modely kolem r.2009 nemají vydařené diesly dle recenzí, naopak benzíny 2,0i jsou prý dost dobré a držáky. Čili beru zase benzin, ušetřím si starosti s turbem, váhou vzduchu, vstřiky, čerpadlem, filtry atd. atd.
jezdí to prý reálně za cca 10l benzinu (asfalt/ rozumně lehká noha).
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Jiskra »

Tak to ti přeji hodně štěstí s těmi 10l benzínu na 100km :D . Měl jsem 2,0 103kw rok 2007 najeto 123 000 a pravidelně servisováno v Suzuki Přerov. A pod 11,5 jsem se na silnici nedostal ani za prase.Město jsem vůbec nejezdil.Jen silnice I tř.a kus dálnice. Do honitby cca 35km a z5. V honitbě 2km po asfaltu. Jsem šťastný,že je z domu. ten motor vůbec netáhne odspodu. Do 3500ot je to lenivá mrcha a pak zas žere a řve. Najel jsem s GV cca 30t ,než jsem ji prodal.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od tonny »

Kolega má motor 2,4VVT manuál a jezdí průměrně za 9 litrů (nemá důvod si vymýšlet). Prý je ten motor lepší jak 2l. Má to jako jediné vozidlo, takže včetně města. Jezdí klidně, není to žádné prase.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Jiskra »

Tondo,kdybys četl pozorně,všiml by sis,že zbrojovák psal o 2.0.Já taktéž a z vlastní zkušenosti. 2,4 jsem nikdy neměl a ani nejel,tak se k tomu nemůžu vyjádřit. Lehká noha je krásná věc. Zkoušel jsem to mockrát. I tak to žere. A jezdit rychlostí 80 km/h ,tak to mě teda nebere.Navíc s tím jezdila i moje dcera a žralo jí to stejně,nebo víc. 10l je nereálná spotřeba u 2.0 103kw.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

No já psal "prý" - dle recenzí. Až budu mít, změřím a hodím na sklo. Stejně tam pude LPG, takže mě to netrápí. Dnes mi froncka baští +-14l LPG 2,2i1 6v, takže na 13l s dost lehčí a aerodynamičtější Vitarou + modernějším dvoulitrem bych měl jít někde na 12l na asfaltu, můj dohad.
Ale je možné, že ty starší oplácké 2,2i 100kw ecotecy prostě předčily svou dobu.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od tonny »

Jiskra, četl jsem pozorně a jen jsem se snažil přispět, že 2,4 je povedenej motor oproti 2,0.
S LPG v těchto dvou motorech zkušenosti nemám (ani neznám nikoho), zajímala by mne hlavně životnost. Mechanici tvrdí že tak 70k a pryč s tím.
Kamarád s 2,4 jezdí normálně, jen není prase a dodržuje předpisy. Jezdí s tím všude.
Odpovědět