Toyota Rav 4

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
patricek27
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 04.2.2010, 11:43

Toyota Rav 4

Příspěvek od patricek27 »

Jaký máte názor na Toyotu Rav 4 2l benzín 4x4, je vhodná pro myslivce do lesa?? V terénu v zimě cca 30 cm sněhu. Mezi stromama jezdit nepotřebuji.Potřebuji totiž jezdit i po normálních cestách. Nebo raději zakoupit Suzuki Grand Vitaru ( nejnovější model ).popř.vzít nafťák nebo benzín? Jezdím přibližně 2-3 krat do lesa týdně a dojíždím asi 35km jedna cesta (pouze tam).

Díky za rady! :wink:
Winchester 270
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15.1.2010, 18:17

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Winchester 270 »

Zdarec,nedávno jsem řešil stejnej problém,původně jsem chtěl taky Rav4,ale nakonec jsem vybral Suzuki Grand Vitara rok v. 1999.V terénu i na silnici jede skvěle akorát co mi trochu vadí je ta spotřeba,ale co bych taky chtěl po 2.5l a 6v,ale zase si myslím za na to moje popojíždění je lepší benzín,u tebe když máš jednu cestu 35 km bych se spíš přiklonil pro tu naftu.

V Rav 4 sem nejel tak težho hodnotit
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kabát »

A kolik ti ta SUZUKI papká, já měl 2.litra 1999, brala 9,5 - nyní mám 2,5 V6 2001a ta bere 10,3.
A to ten V6 jede o mnoho lépe. RAV 4 se s Vitarou nedá v terénu vůbec srovnávat. Ta je lepší na pevných cestách.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Winchester 270
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15.1.2010, 18:17

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Winchester 270 »

Jezdím převážně v terénu a to si vezme kolem 13 litru.A ten průměr po silnici je taky těch 10,3 l,
těch 144 koníků musí bejt někde znát :D
petr schiehl
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20.10.2007, 10:47

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od petr schiehl »

to se mi zda jako super spotreba,koupil sem tet tridverove terano 2.4benzin,
a nemuzu se dostat pod 16litru,na silnici,cekal sem ze to bude papat,ale doufal sem,
ze se do 15ti vlezu,mozna ze s tim neco mam,nevim,jinak tise zavidim.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

Ta spotřeba mi připadá dost i na to, že Terrano a Ravku je těžký srovnávat. Váhově je tam myslím docela dost.
Rav 4 jedničkovou mám a jezdím s ní po silnici v létě za 8,5, v zimě 9,5. V terénu okolo 11. Ale není to terén jako zažíval Samurai, nebo UAZ. :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od vhool »

to kasari: :wink: v opravdickym terenu by ta tvoje modra bublinka umrela :wink: ...na teren je to moc velika lestenka :wink: :wink: :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

proto jsem taky mluvil o terénu pro chlapy... :lol: Mojí Rafičku bych takhle netejral.

Ale už jsem pochopil, že pro většinu z nás je nejtěžší terén rozblácená cesta. A ne doupovský bahýnko, kde zalepíš i v traktoru úplně všechno. Dyť víš... :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od vhool »

:wink: asi tak nejak .... a propo doupovsky bahynko ja velice rad ...kdyz vis jak na nej a mas na to spravnej vercajk tak je to super (treba starej uaz v ruskejch backorach nemel chybu,hlavne kdyz se v blate skrabalo nahoru na kopec hradiste ) :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

Tak tak. Jenže to už mluvíme o terénu, kterej kromě nás zná už jen pár dalších členů.

A s tím bahnem si docela dobře poradí i HONKER.
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od vhool »

no honker je splacanina ktera hodne pripomina starickyho uaza ale ruku na srdce,polskejm autum neverim i kdyz honker kdyz funguje tak je v terenu sikovnej ....otazka je jak dlouho 8)
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kabát »

to petr schiehl - těch 16 l je nějak moc, ukázali ti kde se vyřazuje redukce? :D :D :D
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

Máš pravdu, předpoklad polskýho auta to splňuje. Včetně Andorie motoru... :?

Ale světlá výška a uzávěrky mu zajišťujou dobrý předpoklady. Proleze víc než 469.
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od vhool »

sice jsme krapet OT ale nechci davat dalsi okrajove tema tak snad nam bude odpusteno,no kdyz jsem ja kdysi brazdil doupov ve staricke 469vitce tak tam s tim byli soudruzi z PLR jako zhavou novinkou.napravy a technicka reseni hodne pripominajici 469 byla dobra volba a navic oproti 469 uzaverky mu pruchodnost terenem oproti 469 zvedly ale jednoduchost a kovarske provedeni rusaka zvitezilo i tak .... nevim jak dnes protoze tyhle vozitka nesleduju ale tehdy jim na tom porad neco praskalo a odchazelo takze meli velkou spotrebu aut aby zustali mobilni.myslim,ze tehdejsi zakladaci z podboransky ROTky nebo z Turce by mohli vypravet :lol: :lol: :lol:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

No tak ještě trochu OT :lol:

VLS Honkera používaj na rozvoz lidí a pokud s tím jezdí někdo rozumnej, celkem je to dobrý auto. Blbovzdorný ale není, narozdíl od 469. Zázrak to ale zase není, takže už místo Santany, co dosloužila, neobjednaly tohle, ale Toyotu LC 4,2 l 8-mi místnou.
Ulkomaalainen...
Odpovědět