Toyota Rav 4

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
vhool

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od vhool »

no ono si nevyberes,santana je zase okoplej def a i kdyz stejne vypada tak na defa nema ani nahodou (hlavne v blbuvzdornosti) a jak pises to je lety overena moudrost .... kdyz je mezikus mezi volantem a pedalem debil tak znici i T-34ku :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

Abych se vrátil k dotazu co tu zazněl - krátce po sobě jsem vystřídal Suzuki Vitara 1,6 r.v. 1997, Suzuki Grand Vitara 1,6 r.v. 2000 a Toyotu RAV4 2,0 1996.

Suzuki Vitara byl kostitřas šíleně náchylnej ke korozi. Plech je jen silnější alobal, jak se vyjádřil můj autoklempíř. Ale má rám, redukci, dobrý náběhový úhly, takže pokud jsem se neposadil na břicho, lezla všude. Spotřeba okolo 9-10 litrů. Předek je přiřaditelnej.

Grand Vitara byla na silnici příjemnější. Má ale celkově dost těžkej předek, což byl na kluzku trochu problém. Má mít prý pozink kastli, ale prorezly prahy po 5 letech provozu. Problém byl s elektrikou. Má taky redukci a předek přiřaditelnej. Spotřeba v kombinaci silnice terén 50/50 okolo 14 litrů. Obě Vitary dost malej rejd. Prakticky jako Niva.

Toyota RAV4 je na silnici super. Pokud nehučí gumy, je nejtišší. Stálej 4x4. Nemá redukci. Dá se hodně projet na 1, která je dost pomalá, ale spojka to občas odnáší. S dobrýma gumama ideální auto na rozblácený cesty a trochu sněhu. Přes největší gumy 16" nejlepší rejd. Spotřeba jak jsem už psal.
Ulkomaalainen...
petr schiehl
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20.10.2007, 10:47

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od petr schiehl »

to kabat:samozrejme ze vim,sem tet trosku na vazkach,protoze slysim ze vsech stran,ze je to moc.
neznate nekdo nekoho z okoli Prostejova,kdo teranakum rozumi,kdo by byl ochotny se mi na to podivat,
pripadne opravit.diky
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od pavlas »

Podívej se na www.offroadforum.cz v sekci nissan tam se snad dozvíš víc
7x64
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kabát »

To byl jen pokus o vtípek, 16 je moc, pokud nejsi věčně v terénu a nejezdíš jak kámoš, kterému 1,9 TDI pasat žral 8 litrů.
Když jsem se ho ptal jak s tím jezdí, tak řekln: no normálně, ráno nasednu, sešlápnu plyn na podlahu a večer když přijedu tak ji zase zvednu.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od vhool »

kabát píše:... pokud nejsi věčně v terénu a nejezdíš jak kámoš, kterému 1,9 TDI pasat žral 8 litrů.
Když jsem se ho ptal jak s tím jezdí, tak řekln: no normálně, ráno nasednu, sešlápnu plyn na podlahu a večer když přijedu tak ji zase zvednu.
:lol: :lol: :lol: to je skoro jako ja,ja to rano nastartuju,mirne zvednu volnobeh a vecer to vypnu ....dalnice nebo teren .... porad 15 l 8)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

Tobě by se ale vyplatil ruční plyn jak na Zetoru... :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od vhool »

no on tam je ale ne lankem ale elektronicky :wink: ...jen ja ho pouzivam vyjmecne,rad si obcas "pobublam" a vypustim certa z komina 8)
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od curil »

Paťo vždyť ty v terénu nejezdíš,ty bys ji neušpinil :)
patricek27
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 04.2.2010, 11:43

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od patricek27 »

Nazdar Čuřile,

šak ty taky do těžkého terénu nejezdíš, u vás jsme museli na posed šlapat pěšky :)

Jsem už rozhodlí už pro tu grand vitaru rok.2006 - 07, jen ještě nevím zda vzít naftu nebo benzín.

Jinak se měj chlape a Lovu :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kabát »

Pozor, tento nový model Grand Vitary se diametrálně liší od předchozího vyráběného do roku 2005, co do terénních schopností. Kamarád lesník a vášnivý rybář ji má a na ježdění po lesních cestách a na silnicije super, no do terénu to není podvozkem .
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
patricek27
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 04.2.2010, 11:43

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od patricek27 »

Kabát, díky za radu. Slyšel jsem,že i ten nový model není špatný. Udájně má mít ze spodu ochranný rám nebo tak něco a některé mají prý i oplechovanou celou část podvozku, zřejmě za nějaký příplatek. Jezdím převážně po lesních cestách, mezi stromama ne.Do honitby dojíždím, proto potřebuji auto i na cesty a též do práce a ten nový model grand vitary se mi i moc líbí,je to fešák.

Máte prosím někdo zkušenosti s tímto vozem???
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od zispo »

Prosím o radu Jaké máte pneu na Rav4. A jaké rozměry, mám 215,70 R16. Za všechny odpovědi děkuji.
patricek27
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 04.2.2010, 11:43

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od patricek27 »

Používám pneu v rozměru 215x70 R16 - zimní Wrangler, ale vůbec s němi nejsem spokojený, musím na další zimu sehnat nějaké nové, hlavně musí mít hrubou kostku.
a v létě 225x70 R16 - Kumho - jsou super, nedám na ně dopustit, neměnil bych. Kamarád je má taky a chválí si je.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od zispo »

No hledal jsem ve velkém techničáku a mám tam jen rozměr 215 :x . Ale podívám se po tvých so jsi my doporučil. Nejezdím v extrémním terénu, ale jen po lesních cestách:Děkuji
Odpovědět