Suzuki Jimny

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od MiraDuchek »

Jestli máš řazení knoflíkem tak se předek spíná podtlakem přes vývěvu,skontroluj hadičky jestli jsou ok,jinak zlobí ty ventilky co to spínají jsou v pravo nahoře při pohledu do motoru.Stačí profouknout ,když to nepomuže tak koupit jiný ,já tam mam už třetí.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od Nik.308 »

Mělo by to být podtlakově, čili stačí netěsnost, nebo vlhkost a problém je na světě.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od kikin »

U ručně řazeného předku se volnoběžky zamykají podtlakem ze sání a netěsnost signalizuje blikající kontrolka pohonu 4X4.Mě elektroventilky drží,ale loni se mi zalepilo sítko u podtlakového ventilku,hned pod sáním.
Andy4
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07.12.2011, 9:45

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od Andy4 »

jurazicha píše:Nevíte o někom z Brna a okolí, kdo dělá solidně servis na jimny?? nemyslím přestavby a terénní tunnig, ale běžný servis. Díky.
Ja sice nemam Jimniho, ale Forestera spolu s dalsimi osobaky servisuji u Tomase Hlavenky ve dvore na Svatopetrské (pod Zvonarkou). Je to super borec, ktery za slusne penize umi prakticky vsechny znacky (od skody po mercedes). Lespsi servis jsem v Brne nenasel a to jsem jich par prosel.. Tel. na nej: 737 161 230
Frankie
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25.9.2012, 13:12

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od Frankie »

MiraDuchek píše:Jakékoliv suzuki spraví nebo upraví: http://www.offroad-servis.cz/ , http://george-franek.blogspot.com/.říkají mu doctore a na suzuki zná každý šroubek.
ahoj lidičky
jsem ten z odkazu, Mírovi děkuji za reklamu
co se týká offroudů tedy těch malejch Suzuki, myslím že o nich vím hodně a pokud bude kdokoliv z vás potřebovat s čímkoliv poradit, nebojte se zavolat, jsem zvyklí odpovídat na dotazy a žádosti o rady několikrát denně
Pro začátek vám nabídnu servisní manuály na všecky suzuki offroad, tedy LJ, Samurai, Vitara a Jimni
http://www.autodoctor.cz/manualy.php
stahujte dle libosti, Vitara a Samík je obdařen češtinou
pochopitelně jakýkoliv servis udělám též, od běžného servisu přes opravy řídících jednotek po celkové renovace aut a pochopitelně i úpravy a vyroba propoužití vlese, fotografie z renovaací je možno vidět v galerii u mne na webu
Ahoj všem Frankie
Mirda
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 08.9.2012, 10:14

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od Mirda »

Tak pořád se jaksi nemůžu rozhodnout.
Už mne nebaví poslouchat neustále hudrování ženy, že tahám naši fabii do lesa a proto jsem se rozhodl přikoupit do rodiny druhé vozidlo.
A stále váhám mezi novějším (2000 +) Jimmíkem či starší (1990 + ) Vitarou.
Využití 70/30 asfalt/lesní cesty.
Žádný těžký teren, běžné lesní vyjeté cesty.Ke krmným zařízením ovšem přes pořádný kus pole.
Do honitby z domova 15km.
Občas naložit i rodinku (2+2) a vyvézt ji někam na lesní výletek.
Samozřejmně, že cena hraje pro Vitaru, ale chci aby mi vozitko nějakou dobu sloužilo a nestalo se jen polykačem peněz za opravy atd...
Nemáte někdo náhodou osobní zkušenost s oběma typy?
Prosím pomozte nerozhodnému se rozhodnout :-)
P.S :či případně jiný návrh
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od Lotr »

Vitaru vlastním a Jimnyho vlastní moji kamarádi. Pokud chceš vozit rodinku po výletech, tak Ti nezbyde než koupit Vitaru, protože 4 normálně rostlí lidí se Ti do Jimnyho prostě nevejdou. Je to sice pracant, ale uvnitř maličký, takže pro rodinu nepraktický. Pokud máš na Jimníka r.v. 2000, budeš mít i na novější Vitaru, než r.v.1990. Spotřeba je srovnatelná, cena náhradních dílů taky, Suzuki jako Suzuki. Za mě rozhodně hlasuji pro Vitaru.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od MiraDuchek »

Jasně že Vitaru, ja mám Jimnyho a jízda dál než 100km je utrpení, když jedem na honbu tak dva vudci v předu za náma je přepážka a vzadu 4 psi a máme to tak tak že se vejdem.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Suzuki Jimmy

Příspěvek od Leon »

do jimyho se nevejdou ani dva normální chlapy to je auto pro dva dietáře a dvě děti bez nožiček :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Suzuki Jimny

Příspěvek od Reno »

Jimny je údajně nenáročný a spolehlivý "dělník", ale pokud chceš Mirdo opravdu občas vyvézt i rodinu, poslechni ta varování a pořiď raději Vitaru. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu, jak jsme jednou s kámošem (oba chlapi něco přes 100 kg) nastoupili v zimních bundách do zapůjčeného Jimnyho a nemohli zabouchnout dveře... :lol: :lol: :lol: A což teprve pak ta jízda! :twisted: Ještě že jsem tehdy neřídil, protože jsme se řezali smíchy tak, že bych určitě naboural... :lol:
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Suzuki Jimny

Příspěvek od kounek »

Jimny, to je otázka toho, co od něj kdo očekává... Jako jediný vůz do rodiny moc neobstojí.

Pokud ale vybírá druhé auto do rodiny, kterým bude jezdit do lesa a příležitostné vyvážet rodinu, tak dokud budou děti malé, tak se tam dozadu vměstnají a až budou větší, tak budou mít jiné zájmy a jezdit nebudou, takže bych se toho Jimnyho vůbec nebál...

V terénu je to velmi obratné a lehké vozítko, se kterým se všude vymotáte. Cenou za to jsou jeho vnitřní rozměry, ale to už si musí každej zkusit sám, co mu vyhovuje...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Suzuki Jimny

Příspěvek od lörinc »

Tak, tak. Pokud je to druhé auto tak já osobně bral taky jimnyho. Jedu s ním já, pes, maximálně malá dcerka, kterou vykopnu u našich a jdu ven. Když jedu na hon dál tak si vezmu osobák a jimny zůstane ženě. Zase s ním jede sama nebo s malou. To si musí každej poskládat sám. Jinak vitara je větší, ale super luxus místa v ní taky není - když to vezmu, jak to vypadá z venku.... :? . To už radši freelandera.....
Přílohy
DSC_0968.JPG
DSC_0968.JPG (199.4 KiB) Zobrazeno 15414 x
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Suzuki Jimny

Příspěvek od miroš »

Tady je test suzuki jimny,posuďte sami...
http://www.autosalontv.cz/autosalon-02- ... 13-vvt-jlx
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Suzuki Jimny

Příspěvek od Alda »

Jak je videt, dalsi dukaz toho, co clovek, to nazor :wink: Sam jsem mel 4 roky Samuraje a nyni mam 2 roky Terrano. Pokud jde o pruchodnost trerenem, neni potreba popisovat, ze Samuraj ci Jimny jsou velmi dobry a Vitara ci ji podobne stroje jim nemohou konkurovat. Kdyz jsem mel Samuraje, myslel jsem si, ze je vpohode - manzelka jezdila vedle mne (zadni sedacky jsem nemel) a pokud jsem vezl nejakyho kolegu ci kamrada, pololezeli vzadu ve 2. tride... Problem nastal, kdyz pomalu vyrustal nas maly - i kdyz mam do reviru blizko, nechtel jsem riskovat. Takze kdyz Samuraj dozil, sel jsem do vetsiho auta - 3 dveroveho Terrana. No a z dnesniho uhlu pohledu - vyborna volba! 3dverovou verzi jsem chtel kvuli prijezdnosti v lese. Pro maleho mam vzadu pernamentne sedacku a auto slouzi jak mne do lesa (nemluve o komfortu jizdy, ktery je radove nekde jinde), tak i manzelce, kdyz nema na chalupe svoje auto. Ajet s nim na dalsi trasy je take vpohde. Takze pokud ma nekdo deti ci vetsi rodinu a pocita s jizdou nejen do lesa: velke/vetsi auto je z meho pohledu jen logicka volba. A jake velke/vetsi? To uz je na jinou diskusi...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Suzuki Jimny

Příspěvek od Nik.308 »

Dnes přišel náš ředitel s tím, že mu nejde zapnout 4x4, jestli nevím, co s tím. Prý mu zelená kontrolka 4x4 jen bliká, už plánoval opravu diferenciálu :?: Vzpomněl jsem si na slova Míry Duchka a mrknul jsem se na hadičky a hned první, co vede od bloku byla prokouslá, zřejmě kuna. Tak stačilo vyměnit hadičku a bylo opraveno.
Jinak já mám jimny 98. ročník a zatím bez jediného problému, pokud pominu výměnu výfuku.
Odpovědět