Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
vhool

Kulobrok

Příspěvek od vhool »

8) nemám rád křížence,není to ani kočka ani pes 8)
Naposledy upravil(a) Karel61 dne pát 24.4.2015, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava kapitálek v nadpisu.
vhool

Příspěvek od vhool »

naprosto s tebou souhlasím ale stejně nemám rád křížence :D
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

ZH

Příspěvek od František Fořt »

snažím se vhoola už nějakou dobu přesvědčit, že když je v revíru, tak ten kulobrok prostě potřebuje. Nikdy neví, na co bude potřeba střelit. Dokonce jsem mu dvakrát sehnat přes inzerátu zetháčko pěkně v sedmičce za cca 4 tis Kč a on mě dvakrát poslal do .... Je to nevděčný chlap ... :evil:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Mě by se líbil dvojákový troják, ale nemám love. :( Budu na něj šetřit a za 20 let si ho koupim ke kulatinám :D :D :D . Stůňu také po k. kozlici nebo dvojáku. To hudba bli??í budoucnosti. Cca příští rok. :wink: Normální kulobrok bych nebral.
vhool

Příspěvek od vhool »

:twisted: ty abys sis nerejpnul :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kulobrok je dobrej na nahanku... nebo na soulacku. Kazdopadne zatim jsem vse co jsem chtel strelil kuli. Na kachny totiz nechodim :-) jen vyjimecne a to si broky pujcim.

V dnesni dobe je kulobrok skoro nanic... vetsinou se strili z kazatelny a drobna zver temer neni. Vse ostatni se streli kuli.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Já jsem ty kulobroky fakt hledal pro vhoola (sice z legrace), ale našel jsem několik inzerátů v Annonci. Pro vhoola jsem hledal specifickou formu - ZH v ráži 7x57R, aby měl dobrý pocit, až z toho bude mastit SaB v rozptylu 15 cm na 50 m. Něco bylo v BVS v Praze, ale nevím, jestli to tam ještě bude. Ale v té annonce.cz ty inzeráty ještě budou určitě. Sem říkal, že vhool je nevděčník a ani tam nezavolal.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Vhool by určitě chrochtal ze dvou věcí: Dragunov (střílel to na vojně) anebo G43. Co by ale řekl třeba na MG42 netu?ím.
vhool

Příspěvek od vhool »

:D vy koňové, MG 42 ale z let 42-43 jako sběratelskej kousek bych bral a dragunova z nostalgie ale jinak jsem na klasický opakovačky 8)
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Ja jsem měl spi?" kulobroček" i? Sever 20mag/22wmr
lehka spolehlivka,vzhled sice tak normal ale jinak ok.
Koupil jsem si ho na škodnou,ale protože už se neda střilet jako dřiv a lišek mame tak 2-3 do roka tak jsem neměl protuto zbran využiti.
Odvez si to pan z Krkonoš, asi bych to neměl psat ale nejvice si ji pochvaluje na srnči.To byl muj kulobrok.Jinak mě tyhle zbraně moc neberou to takhle kulova koza to je jiny kafe.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Toho pána z Krkonoš, co chodí na srnce s malorážkou bych chtěl potkat. Leda?e by to srnčí vzal z brokové hlavně brenekem, ale to je stejně legální jako ta wmr. Přesto?e většina zásahů je (a měla by být) na první ránu, tak ze zbraně, což kulobrok je, ze které se každá další rána sune o 5-10 cm mimo nastřelení, bych měl všelijaký pocit. Míním tím samozřejmě normální kulovou ráži, jako třeba na tomto fóru oblíbenou 7x57R.
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

ZH 324

Příspěvek od Brennek »

Někdo tu zpochybnil přesnost Zetháčka?!! :evil: S tímto nástrojem pracuji třetím rokem (rok výroby 1974) a jsem naprosto spokojen. používám SPCE od SB. Vloni třináct kousků spárkaté, vzdálenost od 40 do 130 metrů a bez nejmenšího problému s nepřesností. Mám na něm Zeisse - 6x. :wink:
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
vhool

Příspěvek od vhool »

TO:F.F. no vidí? Fořte už máš parťáka :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No já na ZH nedám taky dopustit. Koupil jsem si ho v roce 1987 a do roku 1996 to byla moje jediná kulová zbraň. Přesnost je mimořádná, ten hlavňový svazek je velmi tuhej. Úlovků s tím mám spoustu, hlavně kulí.
Dokonce jsem tenkrát s kulobrokem předváděl nejrůznější frajeřinky, třeba na silvestra jsme pravidelně měli minihon na lišky, pak se na ohni opekly buřty a každý s sebou měl nějakou láhev. No a pak začala střelba, jak broková, tak kulová. Závěr byl vždy můj - nechal jsm odkrokovat 50 m, na sníh postavit vystřelenou nábojnici ráže 12 a první ranou jsem ji z kulobroku ZH prostřelil (vstoje s oporou volné tyče - jinou střelbu jsem tenkrát neuznával) -dnes se tomu sám divím, jak jse t mohl bez tréninku takhle střílet. Tak to šlo roky. Tenrát jsem byl magor na přesnost, s tím, že jsem o tom prd věděl a myslel si, že prostě kulovnice musí mít bodovou přesnost a od svého kulobroku jsem to tvrdě vyžadoval, při nastřelování byl pro mně milimetr vlevo nebo vpravo moc, atd.
Pravda je, ?a kulobroky (táta má taky ZH) ZH byly mimořádně přesné a to jak v kuli, tak i s broky, a jednotná střela mi jde 5 cm vpravo od kulového zásahu na 5O m. Možná je to štěstí, ale ty dne?ní kulobroky se tomuhle sotva blí?í.
agnosek
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22.10.2006, 15:57

Příspěvek od agnosek »

když jsem začínal a peněz nebylo, tak jsem koupil ZH s brok. hlavněmi. Mohl jsem začít, později jsem sice dokoupil sólo brokovnici a ještě později kulovnice. K ZH - mám osvědčenou 7 * 57R. Ke vzhledu se toho nedá moc napsat, je to dělník lesa. Mám s ní střelen přes 100 ks. srnčí, nějaká prasata, a spoustu škodné. V honitbě s drobnou zvěří pova?uju kulobrok za nutnost. U nás kulovnici taky nosím minimálně, pouze v noci na černou, nebo, když vím že mně srnce chodí hodně daleko. Myslím, že v honitbě s drobnou, když jde lovec s kulovnicí, tak jakoby tam nebyl. když si náhodou na kontrolu sklopců vemu malor. a potkám letící ?edivku, v tomto případě zásadně letí vždy tak na 20 m., tak mně to rve srdce. Jo ještě k ZH. Nemám problém mít nástřel na 150 m do 5 cm. a to s puškohledem 4 x 32. Taky jsem jednou dostřeloval postřelenou srnu na vzd. kolem 250 m. a byla to čistá komora. takže mýty o menší přesnosti kulobroků taky neberu. Na ZH je jediná věc, která mně opravdu štve a to je její náchylnost k reznutí. Po každé vycházce, když ji neošetřím, je do druhého dne rezavá jak liška. Možná by se výrobci naší ocele mohli přiučit v Rusku.
Odpovědět