Oprava trojáku.

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
LUK8
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 08.11.2011, 8:20

Oprava trojáku.

Příspěvek od LUK8 »

Dobrý den.
Zakoupil jsem velice zajímavý trojáček, ale bohužel se na něm podepsal zu času. Myslíte že by si si tím dokázal někdo poradit.
Jde mi především o opravu baskule. Děkuji. Fotky zašlu nejdou mi vložit.
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Oprava trojáku.

Příspěvek od zmijak »

V dnešní době jsou možnosti opravy snad všeho. Záleží na ráži, ale u mé 9,3x72R byl již v minulosti navařovaný a dalším natloukáním odštípnutý hák u čepu, druhý hák už neseděl, díra na grenera v prodloužení lišty oválná - asi nabíjeli během 100 let provozu patrony bůhví čím a natažené bylo snad všechno. Puškař nechal hák u čepu navařit laserem, páč je to studený a tvrdý svár, není nic vyhřátého, do druhého háku, aby byl opřený, zafrézoval vložku a otvor na čep greneru taky asi nechal vyvařit laserem a teď by to uneslo snad i tropickou ráži. Musí to holt dělat někdo, kdo nejen rozumí železu, ale má i cit pro staré kousky. Na flintě není nic vidět, zrenovovaná je, jak já říkám, do stara a než na ní něco povolí, tak s ní bude střílet ještě můj synek. :) Tak jak říkám, jde všechno.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Oprava trojáku.

Příspěvek od rimar77 »

zmiják tak to klobouk dolů před takovým puškařem měl jsi štěstí já si toho prošel vícero bohužel špatných zkušeností s různými rádobypuškaři a ten poslední slušnej měl co dělat aby jejich rádoby opravy dal zase do pořádku takže LUKU rozhodně nechvátej s tím komu zbraň svěříš a nešetři penězi nakonec stejně neušetříš
Odpovědět