Přejít na obsah

Vlci

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...

Re: Vlci

Příspěvekod msoukup » stř 05.12.2018, 13:18

http://www.svetmyslivosti.cz/zpravy/dna ... pouzitelna

Po útoku vlka na člověka v Dolním Sasku informovala o prvních výsledcích testů DNA mluvčí ministerstva. Analýza DNA neposkytla dostatečné důkazy. Šelma, která minulý týden kousla zaměstnance kostela, není jednoznačně identifikovatelná jako vlk.
Na kladivu, kterým se muž bránil, nebylo možné identifikovat žádné vzorky. Chlupy nalezené na místě pocházejí z jelena. Na svetru muže byly nalezeny stopy psa a kočky.
Ministr životního prostředí Olaf Lies zdůraznil na tiskové konferenci, že doufal v jasnější výsledek. Kdyby byl předložen důkaz o původu vlka, mohl by nařídit jeho odstranění. Nicméně smečka bude nadále sledována a kontrolování jsou i volně pobíhající psi.

Není vyloučeno, že jde o čistokrevného vlka
V zásadě není možné vyloučit, že muže pokousal vlk. Nelze však zamítnout ani hypotézu, že šlo o křížence vlka se psem. Důkaz DNA nebyl poskytnut. Další informace budou dostupné v pátek.
Podle jagderleben.de, 4. 12. 2018, redakce

http://www.svetmyslivosti.cz/zpravy/v-d ... na-cloveka

Dolní Sasko hlásí útok vlka na člověka. Incident se stal 27. listopadu ve městě Tarmstedt, kde šelma napadla muže opravujícího plot.
Muž se věnoval své práci a najednou pocítil bolest v zápěstí, za které ho něco chytlo. S kladivem v ruce se rychle otočil, aby se bránil útočníkovi. Zvířetem, které ho napadlo, byl podle policie vlk. Poté, co se muž začal aktivně bránit, šelma zakňučela a odběhla. Napadený uvedl, že zpovzdálí vše sledovali další tři vlci.
Lékař, který muže ošetřil, konstatoval, že poranění má charakter kousnutí psovitou šelmou. Vyšetřovatelé si od napadeného vzali svetr, který měl ve chvíli útoku na sobě. Bude podroben analýze DNA, která by měla přinést další informace.
V létě napadl vlk dvě děti v Polsku.
Podle www.jagderleben.de, 28. 11. 2018, red.
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, DW Guardian 9mm, CZ 75 9mm
"Shoot them well with enough gun and they will die"
msoukup
Pravidelný diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Vlci

Příspěvekod figi » stř 05.12.2018, 20:41

Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
 
Příspěvky: 1859
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlci

Příspěvekod pufr » čtv 06.12.2018, 10:24

Prima :!:

K tomu bobrovi existují zajímavá čísla u správců povodí, už někdy cca v roce 2007 jsem viděl prezentaci Povodí Moravy (www.pmo.cz), kde byly roční náklady na sanaci škod bobrem vyčísleny na cca 250 mil. Kč, i v dalších letech se pokaždé uvádí: " V rámci těchto projektů, financovaných prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, bylo do konce roku 20XX přijato celkem XX projektů (XX na studie a XX na realizace) v celkovém objemu cca 500 milionů Kč" - např.: "Hráz na Moravě, Háj – Bohuslavice, Sanace hráze poškozené zvláště chráněným živočichem bobrem evropským; Hráz p.b. na Kyjovce – Lanžhot, Sanace hráze poškozené zvláště chráněným živočichem bobrem evropským" ... Prostě společnost si za posledních 20 let vynutila určitý standard protipovodňové ochrany spojené s poměrně náročnými a rozlehlými stavbami - kilometry dlouhými hrázemi atd., bagry, náklaďáky a objemy stavebních materiálů na vodních stavbách nejsou nic levného a bobr - respektive sanace jeho činnosti se na těch objemech podílí velmi významně :?
:oops: Omluva za OT u vlka
Pufr
pufr
Moderátor
 
Příspěvky: 1909
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Předchozí

Zpět na Zoologie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkInformace

Tým • Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina