Kaštany

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
cane9
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27.9.2012, 16:24

Kaštany

Příspěvek od cane9 »

Ahoj zdravím Vás, potřebovala bych poradit ohledně zakrmování zvěře kaštany. Jsem nemyslivec, jen nadšený fanoušek přírody a všeho živého. Každoročně sbírám kaštany, letos budu míc cca dva pytle a zajímalo by mne jak nejlépe a kdy je dát ke krmelci, popřípadě jak je skladovat, a kdo si na nich nejvíce pochutná? Na netu jsem nenašla žádné konkrétní informace, tak budu ráda, pokud mi někdo zainteresovaný poradí.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Kaštany

Příspěvek od Žanek »

skladovat v tenké vrstvě aby mohli proschnout, jinak hned chytají plíseň. Zvěř je moc nebere, ale je možno jí je předkládat, letos se předpokládá poměrně chudý rok, takže v předjaří si jistě dají ...

nebo vůbec neskladovat a odnést hned, v lese to plíseň nechytá a zvěř si je časem přebere
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kaštany

Příspěvek od Leon »

když je možnost tak je dobrý je usušený našrotovat a přidat do zrna nebo zadiny obsahují nějaké látky proti průjmu tak by to možná mohlo být dobrý předkládat u řepky
CZ 550 american 308win.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: Kaštany

Příspěvek od Jindřich Beran »

Já to dělám tak, že nasbírané kaštany (i žaludy) na podzim po sběru vysypu v tenké vrstvě poblíž krmelce a hodím na ně vrstvu listí. V zimě (pokud už si je zvěř sama nenašla pro velkou vrstvu sněhu) odhrnu sníh a za pár dní je vidět, jak si zvěř na nich pochutnává.
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: Kaštany

Příspěvek od plok »

Mám letos nasbíráno docela dost kaštanů i žaludů. Skladuju je doma na terase v těch velkých taškach z IKEA. Jak jsou venku nechytají plíseň. Občas je pro kontrolu prohrábnu . Když jsem je skladoval ve sklepě, bylo to s plísní zlé.
Zvěři je servíruju rozhozením kolem krmelce při každém zakrmování. Vždycky když příjdu po pár dnech, nacházím jen prázdné slupky.
Jinak, oproti předchozímu roku jsou to letos učiněné žně, naneštěstí mě při sběru začnou brzy bolet kolena a mrzí mě, kolik tam toho musím nechat :( .
Odpovědět