nove tema....

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

No neva, me chapani cestiny je poznamenano 15 lety v zahranici kdy jsem cesky ani nepsal natoz mluvil. Navic nejsem zvykly pitvat pro mne jasny veci, ale bohuzel ted budu muset.

myslivosti se to tyka okrajove, teda whoola vic jak okrajove.

zakon o zkouseni streliva (ceska zkusebna) si prolobovala uzasnou vec.

definice streliva obsahuje tez
strely
nabojnice

podle tohoto zakona, musi kazdy obchodnik homologovat a certifikovat kazdou dovezenou strelu nebo nabojnici a to i v ramci EU.
Ze zakona vyplyva i to, ze si nesmite prebit pro svou vlastni potrebu nehomologovanou prumyslove vyrabenou strelou naboj.
takze nabojnice na srelnici posbirane a prebite soukr. osobou osazene domacky odlitou strelou je v poho.
je jedno jak dobre ci spatne je odlita, jestli nabojnice je praskla atd. ale dovezenou Lapua strelu z Finska do Lapua nabojnice rovnez dovezenou z Finska prebit nesmite a ja ji nesmim prodat bez toho abych sel na zkusebnu zaplatil 10.000 za certificat a 5.000 za typovou zkousku.
Kdyz to udelam, tak to neznamena ze to uz muze dovazet kazdy dalsi, ne ne ne, kazdy dalsi musi udelat to same. Navic certifikat plati pouze 3 roky.
Nemluve o diabolkach :-) nebo dokonce o strelach Sierra, Berger, Nosler, atd.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Jó, tomu se říká tiskařský ?otek, nebo ?upek, nebo jupek nebo jak...
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Shiva-No,to co píšeš je taky dobrej hlod....Ten zákon jsem nečetl,ale asi to udělám....A hned po svátcích si jdu koupit formu na odlévání diabolek,abych náhodou v krámě nekoupil nějaký nehomologovaný a neporušil zákon... :lol:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

To neni zadna prdel. Oni ted proti mne vedou spravni rizeni. Za poruseni tohoto zakona.
Jenze ja jsem nic neprodal, neuvadim na trh a to co u mne nasli ve skladu, bylo jen pro me pouziti za ucelem vyvoje streliva.
no stejne me asi nemine pokuta, otazka je jak velka. treba pujdu na socku a bud chodit pro podporu.
Necham delat pravni rozbor ohledne porusovani mezinarodnich umluv o volnem pohybu zbozi v Unii. zadna unijni zeme to nema, CIP s tim nic nema spolecneho. Rakusani na to nemaji ani zakon, takze to u nich ani nejde.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

No já si nemyslím, že si to tam prolobovala česká zkušebna, ale pravděpodobně na tom nejvíce vydělává.
Myslím si že problém je spíše v harmonizaci příslušných norem a hlavně zákonu č. 22/1997 o posouzení shody a ještě bych si tipnul, že k tomu některá z našich až již předešlých nebo současných vlád vydala Nařízení vlády.
Obecně bych řekl, že povinost homologovat není na obchodníkovi nebo prodejci nýbrž na výrobci, který by měl na základě získaného certifikátu od Notifikované osoby (česká zkušebna) vydat prohlášení o shodě.
Bez tohoto prohlášení o shodě by se na našem trhu neměla střela ani nábojnice objevit.
vhool

Příspěvek od vhool »

...prosim :!: nevytvaret nove dezinformace :!: :!: :!:
Obrázek

je to okopirovano z vyhlasky........
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

To all ---tak sorry,v tom výtisku,který jsme rzpitvávali ve ?kole to ale bylo...
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Vzhledem k tomu, ze zakon neuvadi a nespecifikuje zeme, na ktere to plati, a tyto vyrobky se prodavaji bezne v zemich EU bez homologaci, tak zbozi nakoupene v EU by se melo volne dovezt a prodat v dalsi zemi EU.
Zadna zkusebna v celem EU a CIPu toto nevyzaduje. Jen u nas.
Dokonce se musi homologovat i strely a nabojnice ze zemi ktere jsou v CIPu, protoze CIP se na strely a nabojnice, broky a diabolky nevztahuje.

Pro Adminy, nemuzete sakra neco s tim forem udelat, vzdyt to vubec nefunguje.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Příspěvek od vhool »

to wizard: :wink:
to shiva: jsem rad ze jsi take prispel svou trochou do mlyna co se tyka nesmyslnych blabolu at zakonnych nebo jen ustne predavanych...osobne ti drzim palce aby jsi nemusel na socku :wink: (a kdyz tak ti praci dam...potrebuju traktoristu do lesa :wink: :twisted: )
vhool

Příspěvek od vhool »

jedno OT:

to all: na poznamku shivy o funkcnosti fora....ja jsem na to kratkej,bohuzel.me trochu pomaha obcas smaznout cookies ale chtelo by to asi placenou domenu....
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Nechci tu ?ířit nějaké bludy,ale ted jsem v zákonu o myslivosti,v odstavci "Zakázané způsoby lovu" objevil něco,s čím si tak nějak nevím rady a doteď jsem nad tím nepřemýšlel:

Zakazuje se: lovit zvěř kromě prasat divokých a lišek obecných za noci, tj. hodinu po západu slunce až do hodiny před východem slunce; lovit prase divoké a lišku obecnou v noci bez Použití vhodné pozorovací a střelecké optiky,

Znamená to snad,že nemůžu jít na újeď na lišky s brokovou dvojkou,na které nemám optiku???
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Často se setkávám s názorem...nekupuj si puškolhed s vet?ím přiblí?ením jak (4-6x) víc už neudrží?...to si jako myslej že se rika klepe míň, ne neklepe, akorát to člověk nevidí jako při 20x zvět?ení.

OT: Andy přece už někdy v červenci nebo kdy psal, že koupil placenou doménu, tak kde je problém? Je jasné že databáze, prostor a stabilita wz.cz opravdu nestačí pro 550 uživatelů..., opravdu je to horší a horší, nefungující přihlašování, stabilita obecně, nefungující indexace nových příspěvků taky nepotěší...
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Duplicita, popřípadě xplicita taky nepotěší, tak už toho alespoň využiju: jo jo wizarde, to je podle mě věc která je jasná, a je tam. Použitím dvojky bez optiky v noci se asi dopustí? porušení zákona...tím neříkám že to je dobré nařízení.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
vhool

Příspěvek od vhool »

to klouda: to s tim puskohledem je krasny priklad mytu ktery se jen tak nevyvrati,presne toto jsem mel na mysli kdyz jsem toto vlakno zakladal....

k ot: proste s timto musite na andyho..... :wink:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Tak s tím přiblí?ením puškohledu jsem slyšel ještě jednu,jeden chlapík mi povídal,že ve čtyřce optice lépe odhaduje hmotnost prasat a že s variablem by se mu mohlo stát,že by střelil po kňourovi v domění že jde o lončáka...Tak jsem to tehdy moc nechápal... :(

Ale když variabl stáhnu z devítky na trojku,tak mi ty zvířátka připadají menší a dál.... :P


No s tou optikou je určitě mezi myslivci spousta mýtů.....
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Odpovědět