Offroad forum

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

hunting-cz píše:Nejhorší jsou čtyřkolkaři to je hrůza co dělají v lese a nejenom tam..... :evil:
rozved to prosim,nejsem ctyrkolkar ale les me zivy,z meho pohledu jsou horsi nezodpovedni radobymyslivci kteri si s autem na uzkych kolech ala favorit zavezou zalozit hromadu shnileho chleba mezi vysadbu stromku.nasledky jsou daleko horsi nez po akci ctyrkolkaru a nejen ve forme rozjezdenych koleji a poskozenych a polamanych sazenic od auta ale i ve forme okusu terminalu stromku diky tomu ze se tam k te hromade soustreduje vice sparkate :!: ...takze kolego hunting-cz .... nez zase vypustis takto nic nerikajici bublinu tak trosku uvazuj,i kdyz jsme v tematu "hitparada nesmyslu" :wink:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

Ono je to asi o osobě a zálibě toho-kterého čtyřkolkáře.... Jsou takoví, kteří si vychutnávají "relaxační jízdu" po lesní cestě hezky pomalu a v pohodě, mnohdy s naloženým potomkem a jsou takoví, kteří zkouší kam až a jakým terénem se mohou se svou čtyřkolkou dostat, takže si vytvoří "závodní dráhu" a po jejich odchodu vypadá lesní stráň jako koryto vyschlého potoka, či měsíční krajina..... :oops: Takoví jsou většinou ve smečce a odpovídající je i výsledek.... Totéž o motokrosařích... :oops: (osobní zkušenost se smečkou v maskách a zakrytými spz. )
Na druhou stranu, kdo měl někdy možnost vidět jak vypadá na mnoha místech les po těžbě provedené těžařskými "lunochody", kdy jsou v zemi koleje mnohdy až do pasu, taky pochybuje o "péči řádného hospodáře"... Zákon zakazuje jezdit po lese na koni, ale přece jen, ten taková zvěrstva v terénu nenadělá....... V tomto případě úmyslně vynechávám příjezd jezdce s koněm pod posed v tu nejnevhodnější dobu... :) :wink: Takže je to vždy o konkrétních lidech, myslivce nevyjímaje....
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

to lesomil: no jen k te tezbe,ono i zde to je o pristupu a za sebe mohu rict ze si netroufnu po sobe nechat zverstvo kdyz predavam usek protoze ve smlouve mam pokuty za ponicene podlozi ci stromky a vetsinou se poskozene useky davaji nasledne do poradku ... takze opet je to v lidech.
jinak michat zajmove skupiny s hospodarskou cinnosti je taky trosku zcestne.v soucasne prirode ktera uz sama nemuze zajistit vse tak jako drive (nasledky civilizace) tak lesni tezba ve vetsine pripadu je pro les prospesna a to ze ti UKT udela koleje ze neprojedes k posedu favoritem je chabe alibi.v tezbe jsou vetsinou dany linky urcene k priblizeni dreva na odvozni misto a alespon u nas se toto odsouhlasi s revirnikem,k tomuto by asi vice mohl rici kasari jakozto byvaly lesocech.samozrejme ze i zde se pachaji prasarny ale to je vsude.k tem ctyrkolkarum a enduristum,ano ac sam jsem aktivnim motorkarem i v oblasti endura tak mas castecne pravdu,je tu dostatek kretenu kteri si toto vysvetluji po svem a v lesich nadeli dost neplechy ale existuje reseni ktere je velice schudne ...ale je potreba k nemu vule jak ze strany majitelu lesa tak ze strany "motoblaznu".... jezdim na enduro do rumunska do panenske prirody kde se toto stalo velkym byznisem pro domorodce a jak terenich motorek tak ctyrkolek tam jezdi po lesich a horach mraky ... a zodpovedne mohu rici ze to na tamejsi prirode neni absolutne znat a na zveri uz vubec ne.jsou tam proste po lesich jen cesticky uzsi nez lesni cesty pro auto a zadne koleje jak se tu pise ...mohu dodat i par fotek ...takze opet jsme u lidi ...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím Tě vhoole :) !
Vždyť od samého začátku jsem psal, že je to vše v lidech.... :) (konkrétně , že je to o osobě a zálibách...) Přiznám se Ti, že jsem ještě nezažil, že by po těžbě byly vyjeté koleje zahrnuty... (mnohdy vzhledem k místu, by to znamenalo náklady a nebo by to snad ani nešlo bez dovozu materiálu... a co se jejich hloubky týče, bál bych se do nich s traktorem...Jak jsem psal, do jedné jsem schválně vlezl a byla do pasu. Pravda , nemám dva metry na výšku.... Píši o zalesněném prostoru, nikoliv o kolejích na lesní cestě!!! Proto zmínka o zákazu jízdy na koních... Takže po cestě se i se svým "postrkem" dostanu většinou kam potřebuji a zatím ještě si ten pytel krmení pár stovek mětrů do krmelce donesu... v návaznosti na to si dojdu i k tomu posedu :wink: :wink: Je to možná skutečně krajové.... Tady se upravují pouze cesty a to vždy před těžbou, pro plynulý odvoz dřeva... :wink: Takže po těžbě jsou zájmové jen ty "hlavní"... Také zde je mimo les lokalita, kde se dříve konaly motokrosové závody... Je nevyužívaná a kupodivu nikoho ze zmiňovaných skupin nezajímá.... Považuji se za relativně tolerantního a tak mi ani nevadí potkám li na lesní cestě tatíka na čtyřkolce s děckem, jak si po pomalu šine a jedním okem hlídá děcko.... :) Ale smečka na řvoucích mašinách, která soutěží kam až mezi stromy vyjede do prudké stráně , to už za sport nepovažuji. To je v podstatném rozporu k Tebou naznačenému dění v zahraničí. Nevím jakou tam mají rozlohu honiteb ale v našich poměrně malých honitbách jim vyhradit (nebo umožnit) stezky, by bylo asi problematické... V okolí jsou staré uzavřené poměrně veliké lomy na kámen, tam by se mohli vyřádit dost. Je ale pravdou, že by úpravy asi něco stály. Na druhou stranu by to mohlo být trvalé, něco jako střelnice.
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

no k tem tratim ...je to problem spis jinde nez jen v tech motoblaznech,v cz byvalo mraky trati urcenych pro tuhle cinnost a to i endurovych ale po revoluci se to zakazalo,dnes jsou nevyuzivane prave z duvodu toho ze se to nesmi ale je to moc naocich nez aby tam jezdili,jsou tam snaz polapitelni a identifikovatelni ... takze opet problem v lidech,vetsinou toto inicializovali lide bydlici v okoli a dnes drzkujici ze jim jezdej po lese ... ale oni proste nemaji kde legalne jezdit :wink: tim se nechci zastavat tech kteri nemaji dost soudnosti to v zadnem pripade.co se tyka toho rumunska,nema tuseni o velikosti tamnich honiteb ale pravdou je ze tam to neni problem ani v prirodnim parku a vetsina tech co tam jezdi dodrzuji predem dana pravidla takze tam to opravdu funguje.
k tem kolejim mimo cesty v porostu ... asi jsem padlej na hlavu ale nevidim duvod k tomu zahrnovat koleje v lese mimo cesty nebo stezky,kdyz vichrice vyvrati strom tak taky nikdo nezahrnuje krater po vyvratu :wink: ... a naopak pokud nedojde k poskozeni vetsiho rekneme podrostu a poskozeni korenu vzrostlych stromu tak je to naopak prospesne pro les jako takovy ... vzdyt i buchtovani cerne v lesich je brano jako prirozene kypreni pudy :wink: ...a ze nekdy to vypada tak ze takovej traktor je proti cerne bridil :wink: ...navic si nedovedu predstavit ze by nekdo delal jen tak nejake hluboke brazdy bezucelne jen pro sve pobaveni,vzdy tam ta technika byla za nejakym ucelem ... to by jsi musel kroutit hlavou i nad brazdou za traktorem na poli kdyz tam zahuci pri praci :wink:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

vhool :)
už je mi jasné, že jsme měli na mysli každý něco jiného..... viz Tvoje: "no jen k te tezbe,ono i zde to je o pristupu a za sebe mohu rict ze si netroufnu po sobe nechat zverstvo kdyz predavam usek protoze ve smlouve mam pokuty za ponicene podlozi ci stromky a vetsinou se poskozene useky davaji nasledne do poradku ... takze opet je to v lidech."

jsem pochopil tak, že to po těžbě po sobě terén upravují...... No a právě, že to v lese zůstává a na koni do lesa nesmíš..... to mi připadá pro koníčkáře nefér.... Ale to neznamená, že uvítám pod žebříkem "Velkou pardubickou" :wink: Taky je mi jasné, že ty koleje nedělají z nudy..., ta mašina prostě něco váží a když je mněkký terén, udělá to svoje.... :oops: Pravdu máš i v tom, že černá taky dokáže udělat díru po pás a to v materiálu do něhož bych já šel s krumpáčem jen v krajní nouzi.... :wink:
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

vidis clovece a to o tom koni jsem nevedel,nikdy jsem to neresil a ted jsem poucen,je to nekde napsany? ...v nejakym zakone nebo vyhlasce? ... protoze u nas neni problem ani s konmi ani s konakama ... jednak jezdej slusne a po cestach a jednak jich zase tak moc neni.to myslim bez sarkasmu a zcela vazne ... :wink:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

Je o tom zmínka v "Lesním zákoně". ale trochu se to změnilo a na přesné znění bych se musel mrknout..... :oops: Původně byl zákaz mimo zpevněné cesty.
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

no doted jsem si myslel ze lesni zakon znam ...evidentne mi neco uniklo :roll: :idea:

aaaa uz vim ...ale tam je to zmineno stejne jako cyklisti nebo lyzari ci sankari ... takze v tomto pripade jde o to ze bez povoleni nesmis v lese mimo cesty a stezky nic krom chuze pesky ... a kdyz by jsi to bral doslova tak jeste delat dlouhy kroky aby jsi tm nenaslapal :lol:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

V lesích je zakázáno
rušit klid a ticho,
provádět terénní úpravy, narušovat půdní kryt, budovat chodníky, stavět oplocení a jiné objekty,
vyzvedávat semenáčky a sazenice stromů a keřů lesních dřevin,
těžit stromy a keře nebo je poškozovat,
sbírat semena lesních dřevin, jmelí a ochmet,
sbírat lesní plody způsobem, který poškozuje les,
jezdit a stát s motorovými vozidly,
vstupovat do míst oplocených nebo označených zákazem vstupu,
vstupovat do porostů, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví,
mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních,
kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně a tábořit mimo vyhrazená místa,
odhazovat hořící nebo doutnající předměty,
narušovat vodní režim a hrabat stelivo,
pást dobytek, umožňovat výběh hospodářským zvířatům a průhon dobytka lesními porosty,
znečišťovat les odpady a odpadky.
Rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně je zakázáno také do vzdálenosti 50 m od okraje lesa.
Zákazy uvedené v odstavcích 1 a 2 se nevztahují na činnosti, které jsou prováděny při hospodaření v lese; zákazy uvedené v odstavci 1 písm. l) až o) se vztahují i na vlastníka lesa, nájemce lesa nebo toho, kdo užívá les z jiného právního důvodu.
Vlastník lesa může povolit výjimku ze zákazů uvedených v odstavci 1 písm. a) až k). Pokud by touto výjimkou byla porušena práva jiných vlastníků lesů, rozhodne na návrh vlastníka lesa orgán státní správy lesů.
Organizované nebo hromadné sportovní akce lze v lese konat na základě oznámení orgánu státní správy lesů. V oznámení, které musí být předloženo nejméně 30 dnů před dnem konání této akce, pořadatel uvede místo a termín konání této akce, předpokládaný počet účastníků, způsob zajištění a souhlas vlastníka lesa. Orgán státní správy lesů může do 15 dnů ode dne doručení oznámení stanovit doplňující podmínky. Ustanovení odstavce 1 písm. g) a j) a odstavce 4 nejsou dotčena.
Zákaz jezdit a stát v lese s motorovými vozidly neplatí pro zaměstnance orgánu státní správy lesů v obvodu jejich působnosti při výkonu činnosti podle tohoto zákona a pro osoby, které vykonávají činnosti povolené zvláštními předpisy.16)
Zákazy uvedené v odstavci 1 pod písmeny a), h) a j) a se souhlasem vlastníka lesa také pod písmeny b) a g) se nevztahují na výkon práva myslivosti podle zvláštních předpisů.6)



Takže teď je to "mimo lesní cesty" bez ohledu na to, zda jsou zpevněné či nikoliv :wink:
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

takze jako myslivec v honitbe kde mas povolenku muzes jezdit na sankach .... ale i na koni :wink:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

je to § 20 odstavec 1, písmeno j)

- je to ale podmíněno "souhlasem vlastníka" ...... :) :wink:
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

Lesomil píše:je to § 20 odstavec 1, písmeno j)

- je to ale podmíněno "souhlasem vlastníka" ...... :) :wink:
souhlas vlastnika pouze pro odstavce b a h jinak muzes pokud mas povolenku do daneho reviru
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

Tak to jsem zase přehlédl já..... :oops: (sic jsem si to po odeslání uvědomil, ale nač opravovat sám.... věděl jsem, že si to pročteš... :wink: :wink:
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

:twisted: hade :lol: :lol: :lol: ... no ale hlavne ze jsme to dali do kupy a muzem jit sankovat do honitby :lol:
Odpovědět