výpalky

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

na ČI?P, jak ste mi poradili, tak sem tam asi někdy v září poslal mejl, no bohužel, mohlo se to stát, že jim nedo?el, ale do této doby neodpověděli. Asi zapoměli hesla na mejlové schránky :cry: jinak situace u nás se nezměnila, jenom stařičká V3Ska jezdí jinou trasou...
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
MichalD
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 17:19

Re: výpalky

Příspěvek od MichalD »

Zdravím,
chtěl bych se vrátit k tématu výpalky, zajímalo by mě jestli má někdo zkušenost s vnaděním prasat tímto matrošem. Zrovna nedávno jsem byl v pálenici, moc krásně to tam vonělo :D tak si říkám že by to mohlo vonět i čuníkům a majitel mi říkal že si můžu odvézt kdykoliv jakékoliv množství a že se snad dřív tímto prasata i krmila. Otázka ale je jestli to vůbec budou brát a jestli jim to nepřivodí nějaké potíže. Díky za vaše názory a zkušenosti.
Marlin XL7 270 win, MeostarR1 7x56 RD
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: výpalky

Příspěvek od motolada »

Berou a fest.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: výpalky

Příspěvek od tonny »

A jsou po požití toho matroše prasata méně ostražité? Doufám, že pak nedělají ještě větší bordel.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: výpalky

Příspěvek od motolada »

Když k tomu přijdou tak ten rachot z pecek je slyšet na 100m,pak se v tom většinou vyvalí, to už pricitam společenské únavě :twisted:
MichalD
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 17:19

Re: výpalky

Příspěvek od MichalD »

No tak zkusit bych to mohl a uvidím co na to čuníci budou říkat :D abych jim ale nevypěstoval závislost na alkoholu :D
Marlin XL7 270 win, MeostarR1 7x56 RD
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: výpalky

Příspěvek od sw_fox »

Viděl jsem cca 3 bečky (tři hromádky) vyvezených výpalků a uprostřed toho daněk....vesele křoupal pecky. Jinak ale jsem nezaznamenal, že by tam rýplo prase.....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: výpalky

Příspěvek od motolada »

Už se špekuluje o krmení i pro farmová zvířata,včetně slepic....
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: výpalky

Příspěvek od Zbrojovák »

u nás chodí černá na vnadiště dost a pravidelně, jsou to takové horské věčně hladové kusy, hlavně selata jsou k neudržení. výpalky jsme zkusili taky ale nic moc efekt, jen na jaře rozryté a rozšlapané, nějaké nalámané pecky jsem tam neviděl, to raději suché pečivo a pokud je mezi tím i nějaký suchý loupák tak se chcou zbláznit.
My dáváme normálně do vrtaných barelů suchou kukuřici, na zimu prosolenou, já ještě do petlahví půl na půl pozadek s odpadním mysli, v létě v petkách nakvašenou kukuřici. To berou přednostně, v zimě jsem taky kdysi dával mokrou nasolenou kukuřici s magi v petlahvích.
Je to třeba dobře uvázat na pevnostní špagát a propíchat jen na koncích, aby maximum plastů zůstalo na špagátě - otevřou to a mačkají jak tubu, zbylé plasty sbírám co pár měsíců pod vnadištěm v lese - netahají to daleko. Dělá to fajn rachot a není třeba vnadit každý den, po vybrání to přijdou další den kolikrát i dočistit, když je to sladké tak se to ve sněhu a dešti na stěny plastu i nalepí. Pokud není přístup k mysli, tak se dá namíchat strouhanka s trochou cukru nebo soli a plev či jiného zrní a do petek - náhradní sladká nebo slaná suchá verze na zimu. :wink: neskrmí se moc, ostatní zvěř k tomu nejde krom jezevců a lišek (sladká verze), nehnije to, rachotí to atd. pokud nějaký čas nechodí a zaplesniví to, prostě se petláhev jen obmění za novou plnou.
Tak, moje letité knowhow jsem tu odevzdal :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět