Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Odpovědět
vhool

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:vhool:
přibližně 1/3 černé odlovím za pomocí baterky,když je tma,že nevidíš na krok,tak už rozsvítit musím.Neřídím se podle měsíce,chodím lovit jak se mi chce a pak se přispůsobím daným podmínkám.Jistěže s nočním viděním by to bylo lepší,ale prostě si poradím i s baterkou.
no rekl bych ze tebe brzdi pouze porizovaci cena NV ... baterka je jiste levnejsi ... jinak kdyz uz jsme u toho lovu za tmy ... myslim ze nebudes sam kdo lovi za tmy a ver mi ze i za bezmesicne noci s puskohledem ktery neni z ciny lze lovit.jen musis krapet poznat chovani zvere a vybirat ci mista kde lovit lze .... jenze to je zase trosku slozitejsi na kumst nez baterka potazmo NV :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od Tommy »

vhool:
kdybych chtěl,tak si jistě koupím,ale zatím jsem nad tím neuvažoval.Kamarád cosi takového měl,koukal jsem do toho také,docela to oslňuje a pak delší dobu za tmy nic nevidíš,než si oči zase zvyknou.
S tou baterkou je to otázka zvyku.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od dalas »

to Tommy: mám dotaz. jak dlouho už s tou baterkou lovíš? Ptám se proto, že jsi napsal, že máš na ni výjimku. Výjimku dostaneš, pokud jsou s černou problémy. Tak jak dlouho ty problémy trvají? Jestli stále trvají, tak ta baterka nepomáhá a jestli pomohla, tak by výjimka měla být odebrána. Víš, na mě to dělá dojem, že Ti to v Tvých podmínkách takto vyhovuje a snažíš se to zobecnit. Ne všichni ale mají stejný podmínky. To myslím charakter honitby, fyzické předpoklady, zaměstnání atd.
Pokud vemu myslivost a lov, jako prostředek k tomu, aby byla daná zvěř v lokalitě v požadovaném počtu, pohlavním poměru a konstituci tak se mi zdá každý prostředek, který k tomu vede (za předpokladu, že nepovede k zbytečnému utrpení zvěře) jako opodstatněný. Pokud lov pojmu jako sport, pak chápu tendenci ztěžovat si podmínky.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od Tommy »

S vyjímkou nevím jak to přesně je,ale máme jí už dlouho.Už jsem se tady někde zmiňoval,že u nás lovíme prasata jen dva a máme jich opravdu hodně,takže problémy přetrvávají.
vhool

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od vhool »

tommy:...ty asi nevis moc co je to vyjimka vid? .....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od Tommy »

Abych se přiznal,tak jsem ji ani nečtl.Na schůzi se řeklo,že je povoleno umělé osvětlení při lovu černé a to mi stačí.
vhool

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:Abych se přiznal,tak jsem ji ani nečtl.Na schůzi se řeklo,že je povoleno umělé osvětlení při lovu černé a to mi stačí.
:shock: :shock: :shock: to je prikladny pristup panecku .... za prve nejde o vyjimku v pripade baterky protoze se to netyka zakona o zbranich a strelivu ale jedna se o (zakon o myslivosti podle §45 odst.2) rozhodnuti orgánu státní správy myslivosti o povolení, popřípadě uložení úpravy stavu zvěře v honitbě nebo o zrušení chovu určitého druhu zvěře, že při této úpravě stavu zvěře neplatí některé zakázané způsoby lovu uvedené v odstavci 1 písm. g), jde-li o lov v noci, a dále v odstavci 1 písm. m), t) a u) . a kazdy kdo takovyto lov provadi by mel mit toto rozhodnuti v kopii u sebe (original by ti mel byt prinejmensim ukazan na pozadani nekym z predstavenstva sdruzeni,asi hospodarem) jinak sam sebe vystavujes postihu ktery neni zrovna maly ....
vhool

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od vhool »

...a kdyz uz jsme u toho tak pro ty kteri lovi pomoci NV tak ti by meli mit pri sobe jeste onu casove omezenou vyjimku na NV s uvedenim popisu popripade vyr.cisla daneho NV od PCR stejne jako je samozrejmosti prukaz zbrane ci ostatni doklady ... v pripade problemu je to brano stejne jako absence treba zbrojaku ....nebo zbrane bez papiru :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od kabát »

Já to vidím tak, že kdo chce v noci ve tmě střílet, ten si způsob najde bez ohledu na papír a vyjímku.
A pokud střílí ať tedy vidí kam a na co.
Něco kusů už jsem dohledával, a určitě to nebyly vždy měsíční noci na sněhu.
Taky si myslím,že spousta ran v těchto podmínkách jsou ty " chybené ".
Otázka je kolik takových střelců dokáže přesně určit a vyšetřit nástřel, vlastní použitelného psa a nebo vůbec přizná, že střílel s baterkou a požádá o dohledávku. Ví vůbec co by se dohledalo?
Komentuju jen situaci kterou znám z vlastních zkušeností a svého prostředí.
Vycházím ze zkušeností, kolikrát pes pomohl mě a kolikrát pomohl dalším kolegům.
Někteří si zvykli přijít když střílel a nemůže najít, někteří " nikdy neminuli svůj cíl".
NV není levná záležitost, což ostatně není ani kvalitní puškohled pro lov za snížené viditelnosti.
Nemalujme si , že inzeráty které v posledních letech vychází celkem v hojném počtu v zájmových časopisech živí prodejci z pozorováků.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od milan »

TO vhool:
pokud budeš mít na NV Áčko (výjimku), nesmíš NV použít pro lov neboť tím bys porušil zákon o myslivosti, kde je použití NV stanoveno jako zakázaný způsob lovu. Povolovaná výjimka se vztahuje jen na použití světelného zdroje.
Takže kdo nechce porušovat zákon a chce v noci dobře vidět, musí si pořídit termopuškohled, který není nikde zakázán, cena lidová cca 250 000,-Kč: lol: :lol: :lol:
vhool

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od vhool »

to milan: precti si v zakonu o myslivosti §45 odst. 2,vyse jsem ho citoval.kdyz budes mit A vyjimku na noktak tak musis mit jeste vyse uvedene rozhodnuti stejne jako na baterku.o par prispevku vys jsem to jasne napsal :wink:
:shock: :shock: :shock: to je prikladny pristup panecku .... za prve nejde o vyjimku v pripade baterky protoze se to netyka zakona o zbranich a strelivu ale jedna se o (zakon o myslivosti podle §45 odst.2) rozhodnuti orgánu státní správy myslivosti o povolení, popřípadě uložení úpravy stavu zvěře v honitbě nebo o zrušení chovu určitého druhu zvěře, že při této úpravě stavu zvěře neplatí některé zakázané způsoby lovu uvedené v odstavci 1 písm. g), jde-li o lov v noci, a dále v odstavci 1 písm. m), t) a u) . a kazdy kdo takovyto lov provadi by mel mit toto rozhodnuti v kopii u sebe (original by ti mel byt prinejmensim ukazan na pozadani nekym z predstavenstva sdruzeni,asi hospodarem) jinak sam sebe vystavujes postihu ktery neni zrovna maly ....
je tam jasne uvedeno co a jak v odstavci 1 pismeno g). :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od rimar77 »

co říkáte na todle?? řekl bych že to bude úplně stejnej podvod jako zázračná baterka Wild Finder jen podstatně drasžší :lol:
http://www.finn-hunter.cz/product_info. ... cts_id/497
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od kabát »

Já myslím, že to může fungovat stejně jako každá baterka, jen s tou vzdáleností to možná trochu přefoukli. Byly doby, že jsi posvítil v noci na zvěř a ona stála a zírala. Já si dokonce myslím že si to ta zvěř na nějakém jejich foru rozkecala.
Dnes blikneš a zvěř prchá a na nic nečeká. Jakákoliv obměna barevného spektra je dočasná. Na přísvit k infrákům reaguje v některých místech úplně stejně. A to se s tím v podstatě " neloví - že jo".
Takže nejlepší pro lov je vidět a nebýt viděn, neplašit , neblikat a vyčkat.
Já jsem dokonce svého času nabyl přesvědčení, že zvěř vidí i červený bod v optice a tak ho používám na čekané v minimální viditelné intenzitě a snažím se sedět od krmeliště v dotatečné vzdálenosti.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od vhool »

mno co k tomu dodat ... asi jen to,ze obchodnici toho to typu by prodali vlastni babicku a tvrdili by ze to je lolitka jen novy druh ... o tom povolenem zarizeni by se asi dalo hodne diskutovat.laserovej zamerovac to neni tak asi zakonu o zbranich to neodporuje ale kazdopadne je to umely zdroj svetla stejne jako baterka takze asi tak bych to videl ....
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění + (Mimořádně dlouhé OT)

Příspěvek od rimar77 »

whool to máš pravdu ti by vychválili vše to že je to zakázanej doplněk otom žádná a už nevěřím nikomu kdo tvrdí že zrovinka tenhle druh světla zvěř nevidí tak proto se podobným inzerátům směju, jen ta cena u toho je docela maso
Odpovědět