Lov na vzdálenost až 1300 metrů

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Petr 3 »

To nemůžu,prostě ve spoustě združení by sis neškrtl,to je celý.Takový lidi do revíru nepatří,střílení na tuhle vzdálenost patří na střelnici ne do přírody!!!Znám jednoho pána který na tyhle vzdálenosti taky střílí a říká na zvěř bych to nikdy neudělal i když to umím,před ním smekám.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

Pokud takova definice nikde neni, tak je to na kazdem lovci na kterou vzdalenost bude lovit. Rozhodujici je vysledek.
a blbe streleny kus je blbe streleny kus na jakoukoli vzdalenost. Tak nevim co tu furt resite.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Petr 3 »

Já před takovým uměním smekám,ale na střelnici a ne v české myslivosti a asi nebudu sám
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

Hm, ja si myslim, ze kazdy strelec ktery rozumi problematice strelby na dlouhe vzdalenosti, je schopen si vybrat a vhodnou zbran, razi a strelu. Vi jake presnosti jeho zbran schopna, ma potrebne vybaveni ktere mu umozni dosadit vsechny meritelne hodnoty, ma dostatecnou zkusenost na cteni vetru a mirage a ostatni nemeritelne vlivy, je schopen posoudit uspesnost zasahu a maximalne zmensit riziko spatneho zasahu.
Tohoto nejsou schopni bezni myslivci ani na vzdalenosti do 100m a z hlediska eticnosti, (dnes tak oblibene populistcke fraze) rychleho a "humaniho" zabiti zvere, by se nahanky musely zrusit.
nevim co ma s myslivosti co spolecneho a jak moc eticke to je, kdyz se poradaji hony a pomocny personal vyhazuje (v podstate nadhazuje) lovcum kohouty z prepravnich kosu rukama.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od tornádo »

to Petr 3:Díky,sám bych to lépe neřekl :wink: .Konečně někdo,kdo se nebojí říct svůj názor
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

tornado
nevsiml jsem si ze by si tu nekdo nemohl psat sve nazory.
ale mel by sis uvedomit ze forum se jmenuje LOVECTVI nikoli MYSLIVOST.
pisi sem lide co chteji strilet presne a nabyt znalosti o presne strelbe a to vcetne myslivcu. Nakonec je tu vetsina myslivcu.
Sve nazory na lov na delsi vzdalenosti jste zde jasne vyjadrili, nikdo vam je nebere, nikdo vam to nevysvetli, takze pokud uz nemate na toto tema nic rici mimo vaseho staleho odsuzovani a poukazovani ze to ci ono neni myslivecke, tak se seberte a bezte tam kam slunce nesviti.
zatim jsem od vas necetl jedinou konstruktivni vetu mimo zpochybnovani a odsuzovani.
Naposledy upravil(a) Shiva dne ned 10.10.2010, 20:09, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od figi »

Tyhle všechny názory chápu a setkávám se s nimi dosti často. Z čeho vyplývají se jen domýšlým. Osobně také nechápu trvalé sezení u kupy a "ulovení" jakékoli zvěře tímto způsobem. Ale když to někoho uspokojuje ....
Myslivost praktikuji od malička, nejdříve s tátou, a posledních třicet let už sám se zbraní. Lov na větší vzdálenosti asi posledních pět let, ( sportovně střílet jsem začal asi před osmi lety ), začal jsem tak lovit lišky, a vzdálenosti zvyšuji postupně. Z počátku byly také v jednom sdružení řeči, ale poté, co ostatní hospodář usadil se slovy :" Chlapi, po něm jsem ještě nikdy nedohledával, a co toho naloví, a po některých z vás je to pokaždé, když střelí na zvěř ", tak je klid.
Jsem v několika sdruženích, a hospodáři to vnímají všichni naprosto shodně - chtějí chodit se mnou a dívat se.
Navíc samozřejmě mé lovecké a střelecké schopnosti využijí pokaždé, když je to nutné. Protože vědí, že když to nepůjde normálně, tak ulovím i na dál. Navíc si většinou dopředu určí, kam mají být kusy zasaženy.
Odhaduji, že jen asi 15 % mých úlovků je na větší vzdálenost, než 150 m, a jsou to převážně lišky. Naopak asi 50 % je na šoulačce na vzdálenosti do padesáti metrů, a každý rok několik našoulaných a ulovených na vzdálenost 10-15 m.
Ti, co se nejvíce ozývají, jsou většinou z té skupiny, která loví pouze z posedu či kazatelny, a nejčastěji u kupy, a to i v létě. Díky tomu často neumí najít ani ochoz, natož stávaniště zvěře. Jasně, na kazatelně toto nepotřebují, jen ti lepší dokonce střídají kazatelny podle směru větru. Tím znalosti končí, snad krom těch, co na kupu nasypat - v tom bývají opravdu experti a dokáží sehnat téměř vše.
Já si místo sypání na kupu raději zajedu na střelnici.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Petr 3 »

Jeden se tady vytočil asi je to nervák nebo co :D
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Petr 3 »

Tornádo,jednou se tady na foru řekl svůj názor a pak mě jeden napsal soukromou zprávu že budu vyloučen jestli nepřestanu a hned na to jsem dostal několik zpráv jak borci zdílejí můj názor ale bojí se ho prezentovat
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od tornádo »

To je tady docela normalní.Co si dovolí jeden,to druhý nemůže.Proto není dobré moc protestovat=nic nezmůžeš.
Držme se tématu ať nám to nezamknou :lol:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

no taky to mam v avataru. Ale pravda je ze jsem se nevytocil. ale vadi mi, ze tady omilate stale jedno a to same.
je zvlastni ze spatne jmeno myslivcum neudelal zadny sportovni lovec strilejici na nemyslivecke vzdalenosti a nenosici myslivecke hadry a strili cernou flintou. ale myslivci svych chovanim, zavisti, chlastem a hladem po rane ze strili na vse co se hybe.
Dnesni myslivost ve vasem pojeti bych prirovnal ke stredoveku kde byli lidi pranyrovani a upalovani za kacirska prohlasovani ze zeme je kulata, ze obyha kolem slunce. Takovi vam podobni pak chodili a palili knihy.
Nikdo vam nebere vasi strelbu do 100m protoze vsichni vime, ze mate problem vubec neco trefit. Nikdo vam nebere vasi uniformu, tak nevidim duvod stale psat do kola na LOVECKEM foru o tom ze s necim nesouhlasite, nebo ze to neni myslivecke apd.
piste na old.myslivost tam nas muzet drbat co hrdlo raci, placejte se tam po ramenou jaky jste echt myslivci a vsichni kolem by meli mit zakaz vstupu do lesa. ale prestante se vyjadrovat ke strelbe.
Myslim, ze na otazky ke strelbe, technickym dotazum apd, zde najdete dobry zdroj informaci a vzdy se najde nekdo kdo vam zodpovi dotaz tykajici se jak strelby, naboju tak i veci z myslivosti.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

tornádo píše:To je tady docela normalní.Co si dovolí jeden,to druhý nemůže.Proto není dobré moc protestovat=nic nezmůžeš.
Držme se tématu ať nám to nezamknou :lol:
kdyz se ti tu nelibi tak si dej odchod. myslim ze te sem nikdo nezval. a pokud ti nekdo napsal SZ aby ses drzel tematu, tak to bylo prave proto ze jsi tu novy a ze tu nejsi na myslivosti. chranil ti p---l pred vyabanovanim.
Naposledy upravil(a) Shiva dne ned 10.10.2010, 20:10, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od kabát »

Je smutné, kolik myslivců si nevidí ani na špičku nosu.

Z nějakých zahraničních zkušeností jsem si vybral pro mě nejkrásnější lov, co si můžu dopřát.
Je to lov tetřeva, v zimě, na lyžích kdy teřevi po ránu sedí na vrcholcích borovic a pasou se na pupenech.
V bílých maskáčích se střílí kuličkou tetřev na 200 metrů.
Tak na takový lov opravdu se ZHáčkem nepojedu a s přesností sotva srnec na 100 metrů taky nevystačím.
To fakt nemáte vyšší cíle?

Já jsem na sebe skutečně nasraný když se mi nepodaří srnčí trefit tak abych nerozbil plecka a nešrtnul játra nebo trávník.
Pro spoustu z vás je nepřijatelná střelba na krk, myslím že jen prostě neumíte trefit!
Jo a taky jsem v zahraničí několikrát měl možnost lovit, ale vždy bylo podmínkou donést před zahájením lovu aktuální potvrzení ze střělnice o úspěšné střelbě na běžící cíl.
Prostě pro někoho je ctí dobře střílet a trefovat,
někdo má prioritu mysliveckou vzdálenost a na tu klidně mrzačí zvěř do kýt a do břicha.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

Napsal jsi to hezky, ale myslim si ze tito novodobi inkvizitori (ikdyz se ridi starymi dogmatickymi nesmysly) to proste nepochopi.
nepochopi to, ze kdyz si nejsem jist tak nebudu strilet ani na tu jejich mysliveckou vzdalenost natozpak na tu mou.

Problem je ten, ze ti co tu nejvic vykrikuji, proste strilet neumi a protoze ty hromady jsou do 60m a oni maji nastreleno na ONV tak proste kdyz na tom palouku co maj posed neco vidi, tak potom smahnou a je jim jedno kam to jde. oni v zivote ty korekcni tocitka na puskohledu nepouzili. rekl bych ze od nastreleni nesundali ani ty krytky.
temto lidem to nevysvetlis. oni kdyby mohli, tak by vsem sebrali zbrane, stejne tak jako jezuiti spalili knihy. a jen oni smetanka naroda v zelenem by mohli nosit zbrane.

tim nechci hazet vsechny do jednoho pytle.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od dalas »

Tak mě to nedá a opřu to o kapacity česko-moravské myslivosti.
"Myslivecká dálka střelby je optimální a myslivecky etickou dálkou střelby respektující účinný dostřel, schopnosti střelce a okolnosti střelby (počasí, terén, carakter vegetace, světelné podmínky a.j.) Myslivec nikdy nestřílí za každou cenu a musí být plně přasvědčen o vhodnost střelby." pramen: Hromas a kol. - Myslivost
Je snad Shiva, figi nebo abr v rozporu s výše uvedeným? Je tam zakukleno nějaké číslo? Těch 150m je snad možno brát jako nějaký statistický střed. Nic víc.
Někdy je skutečně žalostné co někteří myslivci ví o střelbě. Nějaká ONV, znalost balistických vlastností použitého náboje (i těch nejzákladnějších) jim nic neříká. Nastřelí .308, 7x64, a pod na 100m a pak to zkouší na téměř 200 aniž by tušili jak to padá. Když jim řeknu, že střela jde téměř po celé dráze pod záměrnou, tak se diví.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Zamčeno