Myslivost VERSUS Alkohol

a vse kolem nich
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak jako vy s alkoholem problém nemám.To že nelezeme po hospodách můžeme třeba přičítat tomu,že si teď máme o čem psát.Mám pár příkladů,že tu jsou itací,kteří se chytli až v 50letech a střelili a svojeho prvního srnce.Pivo si dám,víno i kořalku,ale vždy s kamarády a musí k tomu být ta správná příle?itost.Jinak to je tak 4 krát za rok.Tak to se snad dá.Jsou to přírodní produkty a v mém věku už snad mohu.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Alkohol

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Alkohol je legální droga a plní nám rozpočet. :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zdenek41:

Ale tak samozrejme, ze si clovek nekdy da. Take nejsem uplnej abstinent. Ja jen, ze kdyz mam flintu (nebo cekam, ze s ni druhy den zase pujdu) tak proste ani nahodou, coz se o vsech rici neda. Proto tohle tema :-)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

O jakem evropskem panstvu to mluvis? :) Ja jen pro predstavu.
vhool

Příspěvek od vhool »

k tomuto bych si dovolil pridat svuj skromny nazor.myslim,ze kdyz prislusnici pcr nemluvili anglicky tak to není jejich ostuda ale poradatele honu ktery cizince pozval a na tuto skutecnost je neupozornil.slechta,neslechta :wink: tudiz bych rekl,ze ta ostuda byla toho dotycneho 8) .navic z mych skusenosti vim,ze cizinci tyto kontroly chapou a znaji a tudiz jim nedelaji problemy jako nekterym nasim"radobymyslivcum".lovu
p.s. jeste dodam,ze nejsem prislusnikem pcr a nijak je nechci obhajovat,je jich taky dost ale pouze v zájmu spravedlnosti :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Stou ?lechtou je to absolutně v pořádku,že byla provedena kontrola.S poplatkovými lovci mám svoje zkušenosti.Je pravdou,že někteří se opravdu snaží chovat povýšenecky a myslí si,že za mrzký peníz jde koupit všechno.Možná ano,ale mě rozhodně ne.takže se tu děje vše podle mravů a zákona.Mám tu rok co rok partu od sousedů a táhnem to spolu už asi 18let já jsem zpokojen a oni jistě taky jinak by už dávno nejezdili.Je taky pravdou,že někteří už nejezdí protože to byli lidé,kteří si mysleli,že si koupí vše.Lovit by chtěli nejraději z auta a z nějakého alkoholu až již za volantem a nebo ze zbraní si si vůbec nic nehodlali dělat.Za jedno věděli,že policie je zastavuje málo a málo,kdo se snima v té době domluvil a ona ta jazyková bariera přetrvává,takže sem to ře?il tak,že druhý den jednou i večer cestovali domů.Tím se nechci nijak policie zastávat jsou to taky jen lidi v uniformách,ale myslím si pokuď se týče myslivosti tak se setkávám opravdu s ochotou a profesionalitou.Bejvalo to horší a to nejsem ještě takový pamětník.
hajnej007
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01.12.2006, 12:13
Bydliště: Litoměřicko

:-))

Příspěvek od hajnej007 »

Osobně bych konstatoval "zapla?pámbu" za nealkoholické pivo, alespoň některých značek :-) . Do honitby to mám také kolem 40 km (od jara budu bydlet o 10km blí?e), takže žádný alkohol mne při jakémkoli lovu nečeká. Do loňska jsem pil i večer při poslední leči tonik a podobné hrůzy :-( . Jinak proti kvalitnímu pití nemám žádné výhrady, a je mi jedno, jestli je to dobře vypálená meruňkovice nebo pozdní ?ernosecký sběr :-) . Hlavně při tom nedržet v rukou žádné hlavně. :-)
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Myslím že těch pár hodin bez alkoholu vydržíme co se týče honů .... .Sami víme co taková zbran dokáže ,alkohol tak až na poslední leči :wink: Řada lidí si myslí že jeden fr?an neuškodí ,opak je pravdou ,za pruser a mnohdy i zkaženej život to opravdu nestojí...tak dlouho se chodí se ?dbánem.....
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Nazdar bazar.
Kdo včera sledoval zprávy tak jistě slyšel a viděl jak u sousedů na Slovensku se postřelili na společné akci a kolega mimo jiné otec šesti!!! dětí na následek zranění zemřel. Ten co střilel 1,4 promile alkoholu. A to je teda Sajgon. Byli tam záběry z pohřbu a to běhá mráz po zádech u televize natož to zažít na místě. Alkohol je metla lidstva. Milan
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Nazdar bazar.
Kdo včera sledoval zprávy tak jistě slyšel a viděl jak u sousedů na Slovensku se postřelili na společné akci a kolega mimo jiné otec šesti!!! dětí na následek zranění zemřel. Ten co střilel 1,4 promile alkoholu. A to je teda Sajgon. Byli tam záběry z pohřbu a to běhá mráz po zádech u televize natož to zažít na místě. Alkohol je metla lidstva. Milan
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kua to je zase masakr :shock:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

k alkoholu mám vyvážený vztah,

Příspěvek od precechtel »

zhruba do 35 let jsem nepil žádné pivo, kořalku téměř vůbec a trochu červeného vína po honě, to věděli všichni moji myslivečtí kamarádi. Dnes mám 50 let, pivo moc nepiju - tak dvě do měsíce, kořalku - pálím ?vestky hlavně pro zelené kamarády, kam jezdím lovit do lesa, něco rozdám příbuzným a něco ochutnám sám, nic bych neprodal, protože zase toho tolik nemám. Slivovici mám dobrou a vyhlá?enou, archivuji od r.1995. Zato dobré víno je moje hoby, večer při zprávách si dvě deci naliju, by? kamarádi tvrdí, že někdy ty zprávy jsou na dva litry. Chce to však sebekázeň, když je víno dobré, udržet tu dávku. K myslivosti alkohol vždy patřil a patřit bude, jsem proti pití za volantem, před honem, mnohdy záměrně raději řídím a povozím kamarády. Na druhou stranu už pračlověk slavil úspěšný lov - zabil mamuta, tančil, něčím se určitě taky zhulil. Proto se úspěšný lov vždycky zapíjet bude, je na každém jedinci, jak situaci zvládne, zda se zpije pod obraz nebo bude jenom milý a společensky přijatelný. Je faktem, že alkohol je metla lidstva, na druhou stranu bourá zábrany a sbli?uje lidi. nemůžu opominout taky dezinfekční působení na za?ívací trakt - když jsme za totáče byli s dětmi v Bulharsku na dovolené, před každám jídlem jsem všem vnutil hlt slivovice a jako jediní ze zájezdu jsme neměli za?ívací problémy. Proto se na alkhol dívám reálně a nic neodsuzuju, od toho jsou jiní. Mám dosud staré rodiče, táta po mozkové, ale chodí, nepije vůbec, maminka se o něj stará, nepila celý život a dnes když má stres tak jí panák pomůže lépe než psychofarmaka. Ahoj František
politice a politikům zmar
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Re: k alkoholu mám vyvážený vztah,

Příspěvek od Aldak »

precechtel píše:zhruba do 35 let jsem nepil žádné pivo, kořalku téměř vůbec a trochu červeného vína po honě, to věděli všichni moji myslivečtí kamarádi. Dnes mám 50 let, pivo moc nepiju - tak dvě do měsíce, kořalku - pálím ?vestky hlavně pro zelené kamarády, kam jezdím lovit do lesa, něco rozdám příbuzným a něco ochutnám sám, nic bych neprodal, protože zase toho tolik nemám. Slivovici mám dobrou a vyhlá?enou, archivuji od r.1995. Zato dobré víno je moje hoby, večer při zprávách si dvě deci naliju, by? kamarádi tvrdí, že někdy ty zprávy jsou na dva litry. Chce to však sebekázeň, když je víno dobré, udržet tu dávku. K myslivosti alkohol vždy patřil a patřit bude, jsem proti pití za volantem, před honem, mnohdy záměrně raději řídím a povozím kamarády. Na druhou stranu už pračlověk slavil úspěšný lov - zabil mamuta, tančil, něčím se určitě taky zhulil. Proto se úspěšný lov vždycky zapíjet bude, je na každém jedinci, jak situaci zvládne, zda se zpije pod obraz nebo bude jenom milý a společensky přijatelný. Je faktem, že alkohol je metla lidstva, na druhou stranu bourá zábrany a sbli?uje lidi. nemůžu opominout taky dezinfekční působení na za?ívací trakt - když jsme za totáče byli s dětmi v Bulharsku na dovolené, před každám jídlem jsem všem vnutil hlt slivovice a jako jediní ze zájezdu jsme neměli za?ívací problémy. Proto se na alkhol dívám reálně a nic neodsuzuju, od toho jsou jiní. Mám dosud staré rodiče, táta po mozkové, ale chodí, nepije vůbec, maminka se o něj stará, nepila celý život a dnes když má stres tak jí panák pomůže lépe než psychofarmaka. Ahoj František

S tímto názorem se plně ztotožňuji.Du?ička zvěře by se měla uctít a společně s loveckými kamarády to všechno pořádně do detailu probrat.
Co já vím bylo to tak vždycky. Míru až si zvolí každý sám.

apropo velmi mě pobavil zhulený kromagnonec :D :D :D
Odpovědět