Reginální úpravy myslivecké mluvy

a vse kolem nich
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od kasari »

Myslím že mysliveckou mluvu nutně nepotřebujeme, ale je dobře, že jí máme. Vpodstatě je to jenom slang, jako když jiný řeknou že dovezli Fauvéčko v plný palbě, se šíbrem a bez švihadel vzadu,hustě vytuněný na super hlínách... :lol: :lol: :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: :lol: krasny prirovnani,ted to ale rekni jako pravoslavny cesky tradiceuznavajici myslivec :D
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od kasari »

mysliveckou mluvou to neumím, ale česky je to asi takhle - Volkswagen s maximální výbavou, se střešním oknem, s elektricým ovládáním zadních oken, v tuningové úpravě a s litými hliníkovými disky, tzv. elektrony...

Stačí? Rozuměj tomu myslíš všichni? :wink:
Naposledy upravil(a) kasari dne stř 06.1.2010, 12:27, celkem upraveno 1 x.
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od vhool »

:lol: myslim ze rozumej o kdyz jsem tedy cekal vic :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak vhoole abys ses teda neplet nechtěl jsem to sem tahat,ale koza, kuzle ,kozle se spíše používalo běžně,četl jsem to ve starých knihách.Pokud to už používali moji předci používám i já,ale zase ne všude.Ty jsi tyto knihy určitě nečetl tak jako já nějaký balistický program.Samozřejmě základy znám,ale víc mě to dál tak nějak nezajímá kupuju tovární. :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od Zdenek41 »

A ještě jeden dodatek.koza či kůzle nepatří a nikdy nepatřilo jen ke zvěři srnčí.Jednalo se hovorově o pohlaví či mládě.Jelikož na Vysočině je nejvíce srnčí zůstalo to u ní.Nevím co je na tom špatného.Telko je taky běžné.Horší je,když slyším někde venku,přišel mi tam takovej dupkatej srnec to byla ta sika nebo co. :D :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od figi »

Zdeňku souhlas, v knihách z první republiky tyto názvy nejsou nic vyjímečného.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od kasari »

Myslím, že i myslivecká mluva musela procházet změnama během staletí svojí existence. Někde se některé výrazy uržely, jinde byly nahrazeny novotvary. Nic neobvyklého. Notabene, když třeba před 100 lety tu ani některá zvěř nežila a jiná jen omezeně. Málokdo dnes ví, co je celibátník. Myslím z těch mladších Zdeňku... :wink:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od vhool »

:lol: no tak to take nevim ale pri tomto vyrazu me napada par chlapu tady ze vsi 8) ...

to zdenek41: je pravdou,ze knihy o mysl.mluve jsem necetl ani jednu a co pouzivam nebo znam mam prevazne z meho okoli.radsi se poucim o te balistice a strelbe jako takove protoze chodim zver lovit a ne ukecavat :wink: ... navic si myslim,ze je dulezitejsi dobre strilet aby zver netrpela nez to tradicne okecat (mysleno tradicni mysl.mluvou) :wink: :wink: :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od kasari »

no vidíš a právě proto spolíhám na tebe, páč to druhý mě de na 1* :lol: :lol:
Ulkomaalainen...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od kasari »

a mimochodem - celibátník je koroptví kohoutek, který zůstal lichý a staral se o kuřátka, který se vylíhli v odchovně, nebo zůstali sami po úhynu matky. Myslím, že v době kdy odstřel koroptví byl ve stovkách tisíc kusů, to vědělo víc lidí :wink:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Reginální úpravy myslivecké mluvy

Příspěvek od vhool »

kasari píše:a mimochodem - celibátník je koroptví kohoutek, který zůstal lichý a staral se o kuřátka, který se vylíhli v odchovně, nebo zůstali sami po úhynu matky. Myslím, že v době kdy odstřel koroptví byl ve stovkách tisíc kusů, to vědělo víc lidí :wink:
:wink: vzdyt rikam,ze mi to pripomina par chlapu ze vsi :lol: :lol: :lol:
Odpovědět