Myslivecké tradice, především zbraně

a vse kolem nich
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Zbraně

Příspěvek od mikycz »

Určitě myslivost 48-89 nebyla ideál, už podle fotek, můj táta ji dělal 70 let a už tu bohužel nění, ale lecos jsem slyšel.
Dneska by jsme na tom měli být lépe, máme mnohem víc možností, krásné propracované zbraně, luxusní oblečení a doplňky, ůžeme si leckde něco postavit, zasadit a stejně je spousta těch co to mají jen na bum a chlastat.

To nimrodl: je to už hodně OT, ale by mě zajímalo s čím že to tak zásadně nesouhlasíš a proč se tomu teda věnuješ ?
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Zbraně

Příspěvek od Chassin the Trane »

Například mě vytáčí tato věta: "kdo má prachy bude lovit".
Jak to, zda je někdo šikovný v zaměstnání nebo podnikání souvisí s lovem? A kde je dáno, že zubař správně nemá dělat myslivost a traktorista ano? A co s bohatými lidmi udělat, vystěhovat je do pohraničí, odebrat jim zbrojní pasy, lovecké lístky, aby se myslivost dostala na nás poctivé a chudé Čechy?

Pod čarou, nehoruji tady pro určitou sociální skupinu, sám jsem živnostník, který sice něco vydělá, ale často se na to dost nadře. Jen nesnáším tu všudypřítomnou závist.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Zbraně

Příspěvek od mikycz »

Zavist je dneska uplne vsude tak i v myslivosti je uplne jedno jestli ve spolku lidodemo nebo soukrome honitbe, je to o lidech...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Zbraně

Příspěvek od dalas »

Chassin the Trane> ono se to dá chápat i jinak. Třeba "současná myslivost je čím dál více finančně náročnější" A to je dle mne pravda. Netřeba v tom hned vidět závist. Může to být pojato i jako lítost vůči těm, kteří si to nemohou dovolit. Dle mne by ideálně měli dělat myslivost ti, kteří chtějí mít živou a pestrou přírodu, bez ohledu na finance a jsou ochotni pro to něco udělat. A nemůžou být všichni doktoři, protože kdyby byli všichni doktoři, tak by doktoři museli dělat hajzlbáby. :P
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Zbraně

Příspěvek od nimrodl »

mikycz píše:Zavist je dneska uplne vsude tak i v myslivosti je uplne jedno jestli ve spolku lidodemo nebo soukrome honitbe, je to o lidech...
Já se tomu nevěnuji právě díky závistivcům :wink:
Mě vadí především ti co říkají, že tzv.automaty, kulovnice s plastovou pažbou, noční vidění,maskáče a camo oblečení atp. jsou nemyslivecké a přitom dotyčný na naháňce obrátí metrákového kňoura, když bylo na nástupu řečeno selata a lončák do 50kg a jediná myslivecká zbraň je jeho zhnilé, orezlé zhčko po někom z rodiny, protože sám si nic lepšího nemůže dovolit a nebo to má tak na háku, že nechce zbytečně investovat do lepšího vybavení a sere ho že spousta lidí to natolik chytne neváhajíc utratit z každé výplaty třeba půlku na svůj oblíbený koníček (lepší zbraň, kvalitnější náboje, funkční oblečení,dobrá optika...).Tohle už mám pár let za sebou, teď řeším gumy, uzávěrky, navijáky, podvozky a jiné offroad doplňky nebo závody, trialy, setkání, vyjížďky.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Zbraně

Příspěvek od Chassin the Trane »

mikycz píše:Zavist je dneska uplne vsude
A před 30. lety nebyla?
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Zbraně

Příspěvek od mikycz »

Když někdo střelí na naháňce metrákového kňoura tak tam kde berou myslivost vážně tak mu dají flastr, stejně tak jako tě vykážou ve vojenských maskáčích nebo s automatem na víc než 3 náboje, už jsem to zažil.(jinak já bych nešel dneska na naháňku ani v camu nechci se nechat zastřelit,)

No i před 15 lety byly třeba v mé práci lepší vztahy a lidi drželi víc pohormadě...natož za totáče, ale to jsem ještě nemakal tak to mám jen z doslechu.

No golf je podstatně levnější záležitost než myslivost ;-)
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Zbraně

Příspěvek od Chassin the Trane »

A u vás se myslivost bere vážně? Pokud ano, jaké flastry se u vás platí za 100 kg kňoura na naháňce?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Zbraně

Příspěvek od Petr1970 »

ve sdružení asi 10 km od nás (ob honitbu) to bylo před 3 roky 2000..
což když se platí při posledním soudu 200 základ (jídlo pití celý den), 300-500 platí ti co střelí např lišku a 2 zajíce..

tak to mi přijde jako "flastr"... ale samozřejmě 2000 zase tak velké peníze nejsou
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zbraně

Příspěvek od crif »

Tři roky zpět mi střelil jeden rakušák kňoura / 178 kg/ vyvržený a bez řečí zaplatil 17 tis. Zkrátka trouba chtivý po ráně.
Dvě leče na to udělal chlapovi jezevčíka. Tam poznal ruce sedláka jak lopaty..... Platit se musí.....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zbraně

Příspěvek od Leon »

Klasika zaplatil ti tak mohl dělat bordel dál :roll: Ten sedlák měl vyzkoušet modelování i tvé hlavy :!:
CZ 550 american 308win.
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Zbraně

Příspěvek od Chassin the Trane »

Jasně, 2000 mi taky přijde jako slušný flastr, jen jsem ještě v okolí neslyšel, že by ho někdo zaplatil-dostal. To, že občas někde (kde jezdí) dokáží stáhnout zahr. hosta, to asi ano. Mě však zajímalo, zda to někde u vás platí i pro členy sdružení a proběhne to bez vzpoury?
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Zbraně

Příspěvek od mikycz »

Nebylo to u nas, ale u kamrada, myslim ze to nebyl host a ze musel dat 15tis.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zbraně

Příspěvek od crif »

Ale ale Leone, neznáš detaily ale na závěry je tu každý rychle hotový.
Znám myslivce, co udělal za hon dva ohaře. Znám cvičitele co se tím živí a ročně mu pod rukou skončí cca čtyři psi. Holt má někdy nervy na pochodu a není mu zatěžko prorazit hlavu kozlíkem. Byl jsem na spoustě akcí a každý ví co se střílí a vždy je nějaký průser. Takže co a koho modelovat?
A tebou zmíněné peníze....... Mě mohou víš co..... Co vím, tak dotyčný je tím známý od Retzu po Vídeň. V té době jsem to ovšem nevěděl. A zarazit tu akci na začátku nemohu z mnoha důvodů. Takže až znáš, tak potom suď.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zbraně

Příspěvek od Leon »

crif píše:Tři roky zpět mi střelil jeden rakušák kňoura / 178 kg/ vyvržený a bez řečí zaplatil 17 tis. Zkrátka trouba chtivý po ráně.
Dvě leče na to udělal chlapovi jezevčíka. Tam poznal ruce sedláka jak lopaty..... Platit se musí.....
Napsal jsi to dost jasně tak co se vztekáš pro pravdu? Pochopil bych kdyby to byl metrákovej sekáč ale dvoumetrákový kňour...
CZ 550 american 308win.
Odpovědět