ATA brokovnice

Vše o brokovnicích
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak včera byla sobota, dneska neděle. Střelnice jedou. Turecký pavouk či středozemní klíšťata jsou pryč z hlavně, asfaltoví holubi mají dobu lovu a je prostor pro referenci a hlášení výřadu.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

Zítra jdu na pčr a v útery na Schießplatz tak uvidíme :roll: :wink:
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

Tak že dnešek odzkoušen. A mohu říct i spokojen.
Jelikož lovecké kolo a baterku střílím s bídou jednou za rok.
První runda baterie 23 druhá 20.
Kolo první runda 14 druhá 15.
Takže na začátek pohoda.
Zbraň mi opravdu seděla a nebylo co vytknout.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Vaschek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 13.11.2010, 22:14

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Vaschek »

Neskryvana zavist :) když jsem se konecne rozhoupal ze si ji také koupim,zjistil jsem ze ji nikde skladem nemaji.... :oops:
Tak at ti dlouho slouží a lita to dopredu :D
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

Georg.H píše:Tak že dnešek odzkoušen. A mohu říct i spokojen.
Zbraň mi opravdu seděla a nebylo co vytknout.
Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Gratuluji k pořízení této velmi dobré a kvalitní brokovnice a přeji mnoho radosti a úspěchů při sportovní i lovecké střelbě. Vybral sis dobře a věřím, že budeš opravdu spokojený, neboť vím co dovážím. Těchto brokovnic se jenom v ČR prodalo několik set kusů a žádné reálné problémy neexistují.

TO Vaschek: není pravda že tuhle brokovnici nikde nemají. Prostě kdo hledá najde.Ještě jich pár posledních kusů zbylo. Další budou až někdy koncem září.
Vaschek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 13.11.2010, 22:14

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Vaschek »

Myslivec Milda,mohl by jsi me prosim nasmerovat pokud mas info kde mají SP Sporter v trapove verzi hlavni.Asi neumim hledat.Dekuji mockrat.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od roman200 »

Letos jsem se začal více věnovat sportovní brokovnici a jelikož ne všude je automat vítán, tak celkem rád chodím s dvojkou ZP49 a těch 28 ze třiceti, či 23 z 25 s ní také dávám. A je celkem jedno zda se jedná o trap nebo o parkur.
Uvažuji ale o kozlici a tak dost sleduji na závodech kdo čím střílí a vyptávám se na zkušenosti. Nejsem nějak intenzivní střelec a ani se mi nechce do ní dát nějakou větší částku.
Proto mi dost zaujala ATA SP a byl jsem rozhodnut jí pořídit. Na posledních dvou závodech jsem jí viděl v akci a šel se vyptávat. Na jednu zbraň jsem slyšel stížnost na tuplování, ale těžko říct, možná jen majitel špatně manipuluje s jednospouští (při závodě se mu to nestalo).
Druhou zbraň jsem měl možnost prohlédnout a ta měla silně přidřené kování předpažbí o baskuli. Žádné škrábance, ale pořádné krátery..., byl docela problém sklopit hlavně. Zbraň byla stará dva týdny, vystřeleno max 200ks. K této jsem dostal informaci, že bude vyměněna za novou.
Takže zase nevím :) , letos už to nějak dotluču se samonabíjecím Browningem, či ZP, ale na příští jaro to musím pořešit...
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

No já už mám první tisícovku za sebou a nemohou ji nic vytknout.
Další dva kamarádi je mají také něco přes půl roku a taky bez jakýkoliv problémů a to střílejí daleko více.
Ale asi si nevybereš. Jeden kolega má Atu i Berettu 692 a tu posílá na reklamaci, po nějakých 18 tis ranách má vůle v baskuli jak starý qwer vystřílený. A to stala něco přes 80k.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od roman200 »

V žádné případě případě nechci tvrdit, že je ATA nějaký zmetek, jen uvádím co jsem viděl. Je to velmi líbivá zbraň a vážně jsem nad ní uvažoval, ke všemu mi parádně sedí... Nějaký závod ještě obrazím, tak snad budu vědět víc.
Do jara je času dost, tak prosím o reporty o této zbrani.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Šumavák »

roman200 píše:...celkem rád chodím s dvojkou ZP49 a těch 28 ze třiceti, či 23 z 25 s ní také dávám. A je celkem jedno zda se jedná o trap nebo o parkur.
Uvažuji ale o kozlici a tak dost sleduji na závodech kdo čím střílí a vyptávám se na zkušenosti. Nejsem nějak intenzivní střelec a ani se mi nechce do ní dát nějakou větší částku...
Jen můj osobní názor: Není pochyb o tom, že sportovní jednospoušťové kozlice s výměnným zahrdleními jsou pro střebu na "asfalt" jednoznačně nejvýhodnější, samozřejmě v kvalitním provedení s dobrým soustřelem hlavní, pravidelným krytím a ideálně i s ergonomií (pažbou) přizpůsobenou konkrétnímu střelci. Tak proč si nějakou nepořídit. Ale na druhou stranu, pokud se těmto disciplínám nehodláš věnovat mnohem intenzivněji, než dosud, klidně bych vzhledem ke tvým výsledkům zůstal u té dvojky ZP, která ti evidentně sedí. Sice nevím proč, ale třeba mně dělá celkem dobře, když soupeři se sportingy rozličných značek, včetně Beretty či Browningu, trousí vůči mé dvojce ZP komentáře typu: "Ty vole, von nás smáznul touhle starou šlupkou za pár korun..." :lol: :twisted: A abych nebyl, jak se říká, úplně OT, tak co jsem zatím viděl, brokovnice ATA patří v rámci tureckých značek určitě k tomu lepšímu. Každopádně riziko, že si člověk koupí nějaký nepovedený exemplář, se nikdy vyloučit nedá.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od roman200 »

Já nemám problém střílet se ZP a poznámky: "28 jo a s touhle šlupkou jo?!". Ty určitě potěší a občas sklízím pochvalu i od rozhodčích, ale ta dvojka je moje srdcovka a dost nerad bych jí odbouchal. Už jsem s ní měl i několik závad, ne že by nestřílela, ale vypadl mi kousek cínu na ústí, který uzavírá svazek a povolují se různě šrouby.
Klidně bych vše odstřílel Browningem B80, ale je to samonabíječka a někteří mistři jsou z automatu na střelišti dost nervozní.
Ale zpět k ATA Arms, dnes jsem byl na jednou vesnickém závodě v trapu a na místě jsem viděl dvě aty sp, jeden sporter a jeden SP Black, 2x20 terčů a bez problémů. Ta zbraň je minimálně na pohled povedená :lol: .
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od roman200 »

V pátek jsem byl na lehčím tréninku cca 80 terčů a mnou už zmíněná ATA SP Sporter se zadřeným předpažbím byla také na místě. Majitel mi dal informaci, že zbraň byla prozatím opravena a že s ní má střílet co se do ní vejde, až dorazí další zásilka s tímto typem, dostane jinou. Tak si myslím, že přístup je dobrý, jinak je zbraň bez problémů. Myslím, že kdyby jí majitel hned jako novou na inkriminovaném místě namazal kvalitním tukem, nestalo by se nic.
Moje ZPčko opět utrpělo menší závadu, zvláštní je to, že pokaždé jinou a tak zbytek sezony dobouchám s automatem.
Jen tak pro zajímavost jsem tam měl v ruce AKKAR Churchil, který měl odstříleno poctivých 13 000 ran a zdál se v dobré kondici.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od harrycallahan »

hlásím se s další ATA SP Sporter do klubu :wink:
na střelnici jsem se ještě nedostal, ale doufám ve zlepšení střeleckých výsledků, hlavně na loveckém kole :roll: sedí mě dobře v rukou , dobré nahození z loveckého postoje, lepší než Akkar nebo IŽ - a právě kamarádům s IŽ Sporting jsem slíbil za uplynulou sezónu odvetu, tak se budu muset snažit trénovat :lol: a doufám ATA pomůže a nezklame :roll:
pole a lesy Vysočiny
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od roman200 »

Včera jsem byl jen očumovat na kombinovaném závodě 3x20 ( AT, VV, Z). Na tomto závodě byl i majitel brokovnice ATA Sporter, stejný člověk o kterém jsem psal už výše. Původní zbraň reklamoval kvůli zadřenému kování předpažbí - baskule. Zbraň mu byla vyměněna za novou, tak jak mu dovozce řekl.
Na včerejším závodě, už měl tu nově dodanou. Při položce na AT mu zbraň 4x vůbec nespustila, takže 4x 0. Při střelbě na zajíce, sice střílela, ale zbraň mu nešla lámat a musel použít poměrně velkou sílu - přes koleno. Naštěstí se závodu zúčastnil i prodejce této konkrétní zbraně, zkusil z ní vystřelit a výsledek stejný. Hned si od něj vzal zbraň na reklamaci.
Tak nevím, kolega tohoto nešťastného majitele, má loveckou verzi a ten nemá nejmenší problém.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

No nás je pět co jí máme a o dalších dvou vím co jí mají a zatím bez jediného problémů.
Asi má kolega smůlu :shock:
Odpovědět