Brokovnice CZ-USA

Vše o brokovnicích
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od preparator »

Mě prodavač řikal že ČZ-USA brokovnice nejsou vhodné na střelbu ocelovými broky mají skoušku na náboje z vyžším tlakem 76mm značka písmeno V ale né vyžší skoušku na ocelové broky na jednotnou střeku jsem se neptal.
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Lovecká zbran to asi ano já jsem ,ale slyšel že k loveckým učelům se snad májí zakázat používat olovněné broky, protože jakmile zvěř jen postřelíš ,tak zhasně, ne že je postřelená,ale že se za nějaký čas otáví olovem, navic ocelové broky jsou šetrnější, ekologičtější k přírodě a z toho mám obavy jak dlouho hlavně vydrží pokud nejsou z tvrdochromu asi budu muset dát dotaz přímo do zbrojovky kdo jiný by mi ohledně toho mohl na tuto otázku lépe odpovědět.Tady jsou jen dohady jak to vlastně s tím je.A pokud nebudou z tvrochromu ,tak jak dlouho hlavně vydrží s používáním ocelových broků.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od preparator »

To je pravda ve zbrojovce by měli vědět co se tyče přítomnosti tvrdochromu v hlavni nejvíc ale co vim tak použití oceli bude povine jen při lovu vodni zvěře na vodních plochach. Třeba to Brno je konstruované na ocel broky je to uvedene i v papírech a tvrdochrom nemá na 100 procent a hlaven je kovaná.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od o.r.k.o. »

Zdravím,s ocelovými broky se o má tak že broky vůbec nepřijdou do styku s hlavní,budou pouze ve speciálních košíkách.A jestli má zbraň tvrdochorm či ne je úplně jedno portože problém u ocelových broků nastává ten,že se nedokáží tolik "smáčknout" jako broky olověné.Když si bude někdo chtít na zbraň nechat udělat zkoušku na ocelové broky která přijde na zkušebně na 1000 nabo 1500 teď si nejsem jistej tak to bude kuli tlakůma ne kuli materiálu hlavně...Proto je i doporučení používání ocelových broků ve 12 3.25mm jako největší v 16 myslím 2.75mm a u 20 nevim.Všechny informace pochází přímo z Vlašimské zbrojovky a od mého zbrojíře.A také jsem zaslechl něco o tom že používání ocelových broků na jiných společných akcích nebude možná tak horké...Určitě se to bude týkat vodních ploch ale o ostatních jsem slyšel polemizovat. :)
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Pokud by mělo být nějaké doporučení, tak by to mělo být uvedeno a doporučeno v namuálu od zbaně což u této
brokovnice ani zmínka o ničem takovém a pokud se ty hlavně poškodí, takže je vlastně mužu reklamovat, jelikož výrobce
o tom vlastně nic nenapsal ani na nic neupozornil ,na co si zákazník má dávat pozor, takže bych teoreticky mohl ocel používat.A pokud by tu zban nechtěli vzít nazpět a došlo by to třeba až do extrému, tak bych to musel vyhrát,jelikož kažký zákazník nemusí být na zbraně odborník, aby věděl co a jaké broky velikost myslím tím pruměr broků dávat do hlavní. Ale pokud by se jednalo jen o olověné broky měli by na to upozornit.To co plati v Americe nemusí paltit u nás a v připadě na to upozornit ,ale nikdo se o to nezajímá jelikož jsou ocel. broky v pouzdře a nepřijdou do kontaktu s povrchem hlavní ,ale jsou broky i bez pouzdra a pokud to ten clověk neví,že nemá tvrdochrom ,nebo se to poudro muže nějak cestou poškodit co já vím, pak může být problém a pokud už máte v hlavni rýhu ,tak brokovnici budete špatně prodávat ,ikdyž by to při střelbě nemuselo ničemu vadit.Nevím nejsem zbrojíř.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Flash »

o.r.k.o.
Nevím, kdo je Tvůj zbrojíř ve vlašimské zbrojovce. Ale jeho informace se rozcházejí od informacích uvedených na letáčku přiloženém v každé krabičcce nábojů s ocelovými broky. Buď na toto forum, nebo na http://www.strelectvi.cz jsem celý leták prakticky přepsal, takže stačí pohledat. Vhodná velikost broků se tam neurčuje podle ráže, ale podle zahrdlení.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od o.r.k.o. »

Není to muj zbrojíř z vlašimské zbrojovky ale je to můj zbrojí a byl jsem na přednášce o vlašimském střelivu kterou vedli lidé ze sellier a bellot...A tohle říkali...
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Dle zahrdlení zbraně jsem patronz nikdy nekupoval a navic sellierka co jsem se díval na jejich stránky uvádí ráži ,velikost broků a rychlost v m/s o zahrdlení jsem tam nic nenašel.Byl jsem střílet trap a omylem jsem si vzal velikost broků 2.00 na skeet, myslíte si, že by to mohlo být tím,že jsem skoro nic nezasáhnul.Jinak mormálně střílím z 20 holubů, tak v pruměru 12 a ted jsem jich dal jen 5.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Flash »

Můžeme tady o tom polemizovat, jak to je a nebo není. Co říká ten a co zase onen, ale na tom letáčku v krabičce je to černé na bílém. Já akorát vím, že si ji kupovat nebudu, dokud nebudu muset, abych to ostatním ukázal.
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

No je to možné,že to na krabičce bude ,taky doma nemám žádnou, abych se podíval,ale nešlyšel jsem o tom od žádného myslivce .Ven si to.že jsi na střelnici a más dva chooke IIII na skeet ,a tak pujdeš střílet trap a zajíce s chooke III a II, tak to bys musel mít teda dle toho pro kažkou střelbu patrony dle zahrdlení což si osobně myslím je blbost na skket se berou klasicky třeba v ráži 12 průměr broku 2.00 tak , aby měli aspon 400m/s a na trap 2.5 průměr broků,ale dle zahrdlení jsem opravdu nikde nešlyšel.
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

A ještě jsem zapomněl,že kolik myslivců má brokovnici s pevným zahrdlením a ani oni sami neví jaké zahrdlení máji, tak to by mě zajímalo jaké broky by teda kupovali.Veznou v ráži třeba 12/70 a průměr broků dle toho co jdou střílet a to je vše.Myslím,že o tom nikdo jinak ani nepřemýšlí.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Flash »

Já jsem o tom také neslyšel od žádného myslivce, ale to neberu jako argument.
Blbost to není. Kdybys zkusil najít ten můj příspěvek, o kterém jsme se tu již zmiňoval tak z něho vyplyne že na letáku je psáno: (teď to píšu po paměti, hledat vám to opravdu nebudu)
Používat ocelové broky do velikosti 3,9mm při zahrdlení 1/1 můžeme i v hlavních bez tvrdochromu.
Podávají to tam tímto způsobem. Čili pokud použiji plný čok, tak tam můžu v klidu ládovat patrony s broky 0,1 - 3,9mm a nemusím nic řešit.
No a bavit se o tom, že někdo nezná svou zbraň - neví jaké má zahrdlení apodobně, to mi také přijde zcestné. Beru to jako problém jeho a ne zbrojovky nebo ocelových broků.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Leon »

tady máte odpověď na použití ocelových broků od Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva http://www.cuzzs.cz/index.php?topic=45
CZ 550 american 308win.
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Tak to mi vůbec nepřipadá mimo mísu mám s tím sám zkušenost, že kolikrát někteří myslivci neví jaké mají zahrdlení.Loni jsem měl tu zkušenost dvakrát a já osobně když jsem si kupoval svou první zbran Baikal a ptal jsem se majitele jaké vlastně má ta brokovnice zahrdlení jelikož už od ní nebyly žádné papiry, tak to nevěděl a musel jsem si to nechat zjistit, abych to sám věděl.Takže nevím co je zcestné to je bohužel tak, a co k tomu více dodat.Já jím říkám sváteční myslivci.
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Dal jsem dotaz do zbrojovky ohledně toho tvrdochromu v hlavních a překopirovanou odpoved Vám předkládám.

Co se týká materiálu hlavní, je jeho označení vyraženo na hlavních. Vnější povrch je upraven alkalickou oxidací, vnitřní povrch hlavně je chromován.
Odpovědět