dvojka ZP

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Toma »

Ta vazelína nebude v zimě dělat dobrotu.Já mám ZP sice s vytahovači,ale jako začátečník jsem namazal hlavňový čep a háky jemně zbrojní vazelínou ,a ráno na honě při mrazíku se nedala flinta zavřít.Šlo to natvrdo jak kdyby byl v baskuli pod háky kamínek.Otřel jsem vazelínu papírovým kapesníčkem a už to chodilo jak malina.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Karel1
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: stř 31.3.2010, 18:43

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Karel1 »

S tou vazelínou máš asi pravdu,
dneska jsem to znovu zkoušel a opět to blblo, tak jsem horko těžko vytáhl vyhazováky a uvnitř pouzdra to bylo zas.., jak jetel, takže mosazný vytěrák na malorážku a vydrbat. Pak jsem si na vybrání vyhazováků všiml otlačení, jak narážejí na ten dorazový šroub na háku hlavní, otlak jsem odstranil o brousek na kosu, nakonec jsem to promázl svým oblíbeným silkalem vrátil vyhazováky zpátky a běhá to jak hodinky.
K.
ZKK601 308W, Z 7*64, Fox2 222rem, ZP 12/70, Brno mod.1 22 LR
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Mysho22 »

Tak som si spravil radosť prvou brokovnicou a to brokovou dvojkou ZP 45 16/70 len čo ma zarazilo je choke 16.0 mohli by ste mi niekto troška ozrejmiť toto nezvyčajné označenie aké ma zahrdlenie? Dakujem
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Georg.H »

je to tady napsané
str.2 první příspěvek :wink:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: dvojka ZP

Příspěvek od precechtel »

zřejmě se jedná o plné zahrdlení, tedy plný čok, zúžení 1,00 mm, tak to zpravidla u těchto ZP bylo. F.
politice a politikům zmar
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Mysho22 »

Vďaka za rady kolegovia bolo to ako som si myslel len som bol z toho troška dopletený. TEraz otázne čo to znesie S Ball či radšej nie?
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: dvojka ZP

Příspěvek od fori »

S-ball plastic by neměl být problém, ale brenek nebo slug bych tam neládoval.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Michal S »

Sám jsem lovil s ZP 45 16 obě hlavně plně zahrdlený a se slugama nebyl nikdy problém. I když jsem střílel tak 5 ran do roka max..
S-ballu bych se bál v zimě když je plast ztuhlej.
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Mysho22 »

Páni ako píše Michal jednotnu strelu by som využil max 5 krat do roka pri kosení kukurice kedy čakáme na diviaka inak spoločné nerobíme a v zime už vôbec nie .
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Georg.H »

Ze ZPéček lze střílet Slugy starší je znají jako olověný S-Ball i střelu Brennek při plném zahrdlení
konstrukce střel je na to stavěná aby i při plném zahrdlení se střela mohla stáhnout...
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Začátečník »

Uvažuji o brokové dvojce v ráži 12/70. Mám IŽ 27 E. Má na mě málo lomenou pažbu. Nedávno jsem měl možnost zkusit v obchodě ZP 16/70 a pažba byla vyhovující. I jinak mi přišla solidně udělaná. Z IŽ jsem zkoušel 6 nebo 8 druhů nábojů. Dobře kryjí tak dvoje. Žádnou jinou flintu jsem zatím takhle netestoval, ale přijde mi celkem dost mlsná. Může to být typem zahrdlení, ale i jenom kusem. Vyhazování je úplně bez problémů. Jak je na tom ZP? Má nějaké slabiny, na které je třeba při nákupu dávat pozor? Tahle flinta není žádná vzácnost. Za kolik se dá dnes 49 nebo 149 v solidním stavu sehnat?
Vocas
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: sob 18.2.2012, 14:12

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Vocas »

Ja koupil asi před 10 lety zachovalou za dva a pul tisice,trochu sem ju vytunil,ošmirgloval sem hlavně pěkně až na kov a natřel černou vypalovačkou, pažbu sem natřel žlutým luxolem zbyl mě po natírani plotu a byla dvojka jako lusk.Střílí celkem obstojně asi tak z deseti zajícu jednoho nebo dva dám.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Začátečník »

Díky. To je snesitelná cena. Jak je to se spasováním laufů? Mně breneky lítají ze spodní hlavně přesně, ale z horní tak o 25 cm výš. Předpokládám, že naší byli v tomhle směru pečlivější než Rusové.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Toma »

Spodní a horní hlaveň u dvojky?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Zdenek41 »

Psalo se zde i o IŽ....Tak právě proto se ptá na ZP.Mám ho,ale jednotnou střelou nelovím,tedy bežně a nikdy víc jak jednu ranu.
Odpovědět