Brokové automaty

Vše o brokovnicích
Odpovědět
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Brokové automaty

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Jaké máte zkušenosti s automaty?Je vhodný na provozování myslivosti ,nebo se hodi pouze na střelnici?
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

vlastním ČZ 241 v r. 16/65, používal jsem v minulosti i ČZ v r. 20/65, mám s nimi osobní zkušenosti. Tyto samonabíjecí brokovnice byly konstruovány jako lovecké, bohužel, v řadě případů se dostaly do rukou tutanů, kteří s nimi neumí zacházet a tak získaly nedobrou pověst nespolehlivé zbraně ( např.: z automatu máš radost dvakrát za život - 1. když ho kupuje? 2. když ho prodáš ). Já tuto zbraň s vhodným plastovým nábojem znám jako spolehlivou, výkonnou, lehkou. Dnes se s touto zbraní setkávám jen vyjímečně, většině lidí leží ve skříni - buď k vůli střelivu, či chybějícím poztráceným součástkám, někdy také je překá?kou výkon - pro zahrdlení 3/4 nebo ful je problém trefovat. Faktem je, že já na společný lov dnes již většinou automat neberu, protože mi trochu vadí, že nelze mezi lečemi prezentovat zlomení prázdné zbraně. Ale chodím s ním na tah na kachny, na škodnou apod.. Myslím, že tato naše zbraň byla konstruovaná nadčasově, ale naše veřejnost ji prostě nepřijala. Pokud se týká brokových automatů jiných výrobců, s těmi zkušenosti nemám. Jo, tím příspěvkem automaty nijak nepropaguji, jenom jsem uvedl své zkušenosti. Ostatně zrovna tolik zkušeností mám s klasickými dvojkami, jednuškami, kozlicemi atd. F.
politice a politikům zmar
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Jaké máte zkušenosti s brokovými automaty

Příspěvek od TT33 »

Měl jsem ČZ 816 ze Strakonic r.16/65 a už bych ho nechtěl, náboje musí být opravdu 65 dlouhé alespoň ty vespod a navíc vyžadoval je překalibrovat... poruchový a oprava na honě je zá?itek, když Vám některá součástka vypadne. Dále automat FN, ten už je lepší, také s dlouhým chodem závěru, ale ty 65... Dnes mám BAIKALA MP 153 s výměnným zahrdleným, uzamykatelný kyvnou závorou, je bezporuchový vezme si jakékoliv střelivo a neZáleží na délce nábojnice, dobře se rozebírá a čistí, je to spolehlivá brokovnice za rozumnou cenu. Jediné co se mi na něm nelíbí oproti FN, nejdou uzamknout náboje v trubici, aby zůstal závěr v zadní poloze, prostě musíte vyházet všechny náboje z trubice a potom závěr zůstane otevřený. :shock: :D
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Jaké máte zkušenosti s brokovými automaty

Příspěvek od lovec »

TT33 píše:Dnes mám BAIKALA MP 153 s výměnným zahrdleným, uzamykatelný kyvnou závorou, je bezporuchový vezme si jakékoliv střelivo a neZáleží na délce nábojnice, dobře se rozebírá a čistí, je to spolehlivá brokovnice za rozumnou cenu.
MP153 je dobry kompromis cena/uzitkove vlastnosti...ale,ako som tu uz pisal v teme "Benelli", je stasne nevyvazeny a aj nenabity je neprijemne tazky na predok.Lahsie gramaze,t.j. 24 a 28g obvykle neberie,hlavne ak je to SB (kvoli ukonceniu ich nabojnic - material nabojnice nie je na konci zbruseny,tak sa naboj konicky rozsiruje a nezuzuje,ako by sa mal),to ale pre polovne ucely az tak nevadi.Nabeh do nabojovej komory je pomerne surovy,je tam dost vyrazna hrana.Zase za tu cenu sa neda cakat ovela viac.Strielat sa s tym da a je to lepsie nez sucasny automat od TOZ.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Brokový automat MP 153

Příspěvek od TT33 »

Já asi za ty tři roky co ho mám, mi jednou selhala zápalka jináč naprosto bezproblémová zbraň s jakýmkoliv střelivem, TOZ vůbec neznám. Koupil jsem ho proto, že když jsem před ním měl BAIKALA SPORTINGA, tak při Použití magnum.ráží mi nepravidelně tuploval, bylo to nepříjemný, to už potom je lepší chodit s jednuškou. puškař mi řekl, že jediná možnost je přepilovat záchyty u kladiv, tak jsem ho raděj prodal, sportovně nestřílím a při malých navá?kách to nedělá.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Samonabíjecí brokovnice

Příspěvek od TT33 »

Tak se mi dostal do ruky LANBER Victoria II LCH INT... a zjistil jsem, že je v podstatě stejný jako MP 153, pouze cena je o 10000Kč vyšší. Má lepší sv.mu?ku, je zkoušený na ocelové broky a trochu pečlivěji zpracovaný... :idea: takže tu moji MP 153 měnit nebudu. :roll:
Poradí mi někdo, zda-li se vyrábí nový brokový automat uzamčený kyvnou závorou s odběrem plynů, ne s dlouhým chodem závěru, který má uzamykání nábojů v nábojové trubici, jako FN, aby při plném zásobníku/trubici bylo možné mít otevřený závěr v zadní poloze? Toto je zatím velký problém těchto nových brokovnic. U FN a dalších starých automatů šlo uzamknout náboje v trubici a střílet jednotlivé náboje jako z jednušky... (např. jednotnou střelu), vždy po výstřelu zůstal závěr v zadní poloze otevřený... :?: :idea: 8)
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

automat

Příspěvek od tombr.a »

Taky něco přidam,ja si chtěl letos k vanocum koupit novou brokovnici. Při te přile?itosti sem si prohli?el i brokovy "automat".když sem chtěl po prodavači vice informaci o tom "automatu"tak mě řekl,pane brokovy automaty sou na nas zakazane.Mu?ete si koupit poloautomat na jedno zamčknuti jeden vystřel ,masiroval mě asi 10min než sem to nevydržel a odešel znechucen pryč.takže to je moje jedina zkušenost s brokovymi automaty :roll:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO tombr.a
A ví? proč tě masíroval? protože v legislativní terminologie je automat: samopal, kulomet ... Prostě drží? spouš» a ono to pálí bez přestání dávkou, eventuelně krátkými dávkami. Tedy ty jsi měl chtít brokový poloautomat. Myslivecká mluva (terminologie) však brokový poloautomat označuje jako automat. Z toho důvodu zřejmě došlo ke kolizi mezi vámi. Ale pokud prodával lovecké zbraně, tak měl vědět, která bije a ne tě masírovat :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO tombr.a
A ví? proč tě masíroval? protože v legislativní terminologie je automat: samopal, kulomet ... Prostě drží? spouš» a ono to pálí bez přestání dávkou, eventuelně krátkými dávkami. Tedy ty jsi měl chtít brokový poloautomat. Myslivecká mluva (terminologie) však brokový poloautomat označuje jako automat. Z toho důvodu zřejmě došlo ke kolizi mezi vámi. Ale pokud prodával lovecké zbraně, tak měl vědět, která bije a ne tě masírovat :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Asi se jednalo o nějakýho rádoby vtipálka... :roll: Já mam doma ještě takovej ten starej automat, kterej dělala ČZ někdy po válce, je tříranej v ráži 20 a komoru má 65mm. Letos jsem ho měl na našem honu na kachnách asi 2x. Je to trošku jiný střílení, ale asi závisí hlavně na zvyku... Pro mě platí, že se nejedná o moc reprezentativní zbraň, k nám do združení si ho čas od času vezmu, ale když mě někdo pozve, tak chodim s kozlicí... Brohovnic mam doma dost, takže mam z čeho vybírat... :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

...samonabíjecí brokovnice...

Příspěvek od TT33 »

To. Mosin má pravdu, ale já bych u takového prodavače už nic nekoupil... měl jsem teď v ruce španělský Lanber, ale v podstatě je stejný jako MP 153, pouze o 10000Kč dra??í..., ale má dřevěnou pažbu... do Detexu dovezli MP 153 v plastu a u nás myslivci raděj připlatí, ne?-li by chodili s takovým reciklátem.... :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Ten prodavač asi nebyl myslivec, protože mezi myslivci se takto běžně označuje samonabíjecí brokovnice, což je podle zákona o zbraních a střelivu. Jinak sám automat nemám, ale jak to pozoruji ve sdružení, hodně si chlapi chválí ruský automaty, který dle jejich slov se?erou všechno (samozřejmě pokud to zabezpečí samonabíjecí funkci). Kolega má 16 FN, ale co s tím už pro...l díky vzpříčenýmu náboji a pod. Zrovna tuto sobotu při honu dal dvě rány na kunu. Říkám si sakra ten je rychlej. jenže díky porouchanýmu přeru?ovači měl fakt automat. Kunu minul ale v další leči tímhle dvojstřelem trefil kohouta. Po dalších dvou lečích si to šel vyměnit za dvojku. Nechci to zobecňovat, může to být opravdu neš»astným kusem, ale určitě je spolehlivost u klasické brokovnice vyšší. Proto osobně bych do automatu nešel.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Samonabíjecí brokovnice.

Příspěvek od Bord »

Toho prodavače bych nejspí? už nemusel.S novými atomaty nemám zkušenost,sám mám starý ČZ strakonice rv.1949 16/65.Střílím SB Junior 16/67,5.Občas zablbne,beru ho jen u nás na kachny má vysoké krytí.většinou chodím s brokovou kozlicí. :)
8x57JRS,bordík
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

MP 153

Příspěvek od TT33 »

Ten nový typ "brokového automatu" se s těmi starými nedá srovnávat, pokud není selhač náboje tak mají bezproblémovou funkci s jakýmkoliv střelivem, vůbec na nátlačky na černou... vadí mi pouze to, že jakmile zůstane náboj v trubici, tak nedrží závěr v zadní poloze... mezi lečema to je nepříjemný, když se musí vyhazovat náboje..., jináč zbraň je lehká, dobře se rozebírá a čistí...
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

automat

Příspěvek od tombr.a »

No to ja vi mze automat se rika pouze jen mezi myslivci ale mel jsem za to ze kdyz prodava lovecke zbrane tak by mohl vedet co chci.Jo a mimochodem je to prodejan v brne drive to byl kozap,ted se to jmenuje jinak.Ten prodavac je zrejme takhle neprijemnej porad :roll: co jsem slysel.
Odpovědět