TOZ 34

Vše o brokovnicích
Královák
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 17.9.2014, 21:45

Re: TOZ 34

Příspěvek od Královák »

Tak TOZku jsem koupil. Stav bych popsal jako velmi dobrý. Je to model s chromovanou baskulí a jemnou ornamentální rytinou a pažbou Monte Carlo. Zatím po bližším seznámení mě nadchla. Drobet problematické je sundávání hlavní, ale po instrukci prodejce a menším cvičení doma to zvládám. Nejsem nějak manuálně zručný. Jinak flintu jsem koupil u fy Panzer nabídku i přístup velmi solidní - v dnešní době celkem vzácné. Uvidím jak mě sedne, ale pokud budu srovnávat vzhed, tak vedle současné ižky je taková dodělaná tvar pažby v pistolové rukojeti sedne není hranatý a předpažbí mě v ruce také nikde netlačí hranou. Měli tam i starší sovětské ižky a opravdu musím Marnetovi dát za pravdu, že zpracování ve srovnání se současnou produkcí je nebe a dudy. Až jí testu, tak dám vědět zatím jsem velmi spokojen. Kdyby Marnet našel to číslo Střelecké revue, byl bych velmi vděčný - předem děkuji, protože vím jaké jeto prohrabovat se stohem časopisů.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: TOZ 34

Příspěvek od Tim »

Ať slouží! Táta ji má a nedá na ní dopustit!
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Královák
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 17.9.2014, 21:45

Re: TOZ 34

Příspěvek od Královák »

Můžu se zeptat jaké zahrdlení tam otec má. Na té mojí je napsáno v azbuce čok a pčok - což by podle ruské literatury mělo být 1,0 a 1,3 mm. A ještě jednu otázku - co používá za jednotnou střelu?
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: TOZ 34

Příspěvek od Tim »

Zahrdlení nevím, mohu se táty zkusit zeptat, ale momentálně je mimo republiku. Popravdě ale pochybuji, že on to bude vědět - je přesně ten typ co prostě střílí a když to padá, nic neřeší :-) Jednotné střely používá DDupleks - ale velmi málo, na naháňky chodí spíše s kulovnicí...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Královák
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 17.9.2014, 21:45

Re: TOZ 34

Příspěvek od Královák »

Chtěl bych poprosit majitele TOZ 34 z dob SSSR zda by se nepodělili o zkušenosti se střelbou jednotných střel. Předem díky. Pořád jsem navážkách, co tam dát a jestli vůbec.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOZ 34

Příspěvek od Georg.H »

S klidem tam můžeš použít co je na trhu.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: TOZ 34

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Změřil bych průměr v ústí, abych věděl,jak to vůc je úžený. Pokud bude spodní hlaveň 3/4, tak tam v klidu můžeš použít loveckou jednotnou střelu. Slug, Brenneke,Exact. Italských bych se trochu bál.
Horní hlaveň bude nejspíš plně úžená jako u starých IŽek. Tam bych ládoval pouze podkaliberní střelivo - něco od Hornady,ale asi bych volil ty ruské DDupleks. Do ruské flinty ruské střelivo. Také záleží kolik těch jednotných střel za rok vystřílíš, jak tě to bude finančně "rujnovat". Ten Dupleks je 70 kč/kus, Hornady je za sto.
Stejně skončíš na SB Slug a když trochu přimouříš oči, tak z horní vylítne také. Lovu
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOZ 34

Příspěvek od Georg.H »

Jane S: vyletí všechno, co trh dovoluje dané zbraně,někteří už to maj vyzkoušené, přímo z Tozek
střílí z toho i domácí střely a maj tam plné zahrdlení...
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: TOZ 34

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Existuje možnost a varianta, že když jí po nějakém breneku natáhneš nebo vyduješ, nechá se o 10 cm uříznout a máš z ní skeetovku.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: TOZ 34

Příspěvek od palkopal »

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/faq.php

Dotaz : Do jak zahrdlené zbraně mohu bezpečně používat náboje SLUG?
Odpověď : Náboje SLUG lze bezpečně používat při jakémkoli zahrdlení zbraně (to znamená i při plném zahrdlení).
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: TOZ 34

Příspěvek od marnet »

Královák:konečně jsem našel konkrétní číslo Střelecké revue a popisují v něm brokovou kozlici TOZ-34 takto:"Hlavně sice v lůžku uzamyká jednoduchý podélný klín,ale v předu se neopírají o hlavňový čep.Vedení tvoří čtvrtkruhová drážka v lůžku a odpovídající protikus na hlavních.Také namísto bicích pružin jsou použita pera kulatého průřezu ve tvaru "V".Napnuté kladívko zachycuje dvojitý záchyt velmi podobný AK-47.Nevýhodou pušky je absence ztužovacího šroubu v pažbě.Dva šrouby a jeden vrut ji neuchytí dosti pevně a pažby proto časem "hrkají".Nevýhodná je i nutnost povolení dvou šroubů předpažbí pro oddělení hlavní od lůžka.Pozdější verze disponuje pomocným demontážním křidélkem umístěným na pravé stěně baskule".
Královák
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 17.9.2014, 21:45

Re: TOZ 34

Příspěvek od Královák »

Děkuji za info. Tak změřeno a opravdu je zahrdlení 1,0 a 1,3. Jinak flinta je nádherná a taková na rusku dobře zpracovaná a po srovnání s pogorbačovskou IŽ 43 E i lehká - na rameni ji téměř necítím.
Odpovědět