Broková dvojka do 30. tisíc korun

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Rogam »

To Ondra

Zkus jiný prohlížeč, pokud nechceš nic instalovat, tak si stáhni toto: http://www.browzar.com/ má to necelých 250kB a neinstaluje se to. Přeji klidné večery nad bazar.hunting-shop.cz :wink:

Jinak já bych se starší brokovnice rozhodně nebál, na eGunu jsou stovky brokovnic, určitě by se tam něco slušného vybralo, chce to chvilku hledat, hlavně ne žádného nové Turka ...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Petr1970 »

bwana: no ono to ZP ma super výhodu...
1) je to "moderní" - tzn tvrdý materiál, nezničitelná konstrukce, je toho tuna.. takže se nechá najít slušný kus za málo - klidně za 2-3 000,-
- za pár tisíc? 10? máš nové dřevo, za 15 už pěkné dřevo v ""


staré - lancastery, I. republika - furt budeš riskovat kdo do toho hrabal pilníkem, materiál nemusí být na "bezdýmý prach", měkké železo...

já sem třeba pořídil pro ženu se psem na pracovní nošení (kde s tím bouchne neřeší) ZP 16 - za hodně málo, za pár stovek nechal udělat vyčištění-přebroušení dřeva.. a bud to za pár stovek pošlu dál, nebo mám nezničitelné čisté železo k ladění - rytiny, dřevo na míru..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> já nikomu ZP nehaním, ale hezká a elegantní flinta vypadá prostě jinak. A těm povídačkám o starých brokovnicích tak moc nevěř. Samozřejmě že je plno starých křápů, původně vyrobených z "bláta". To už tenkrát byly levné flinty, od kterých se nečekalo, že budou super kvalitní a super odolné. Ale třeba Bohler a Krupp už mezi válkami produkovali vysoce kvalitní hlavňovinu, která je dodnes bez kazu (pokud to někdo nenechal shnít), a přitom to jsou lehounké, elegantní, dobře postavené a vyvážené flinty. Jak už jsem psal, je třeba vědět, co kupuješ. Poldi elektro byl taky dobrý materiál, to zas netvrdím že ne, ale ZP prostě ještě trochu něco chybí...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Začátečník »

Když to někdo chce na střílení a nošení, tak hlavně nikdy hezkou a zajímavou flintu. Tuhle chybu jsem udělal jednou. Člověk to pak má doma ve skříni, svátečně z toho vystřelí, pak to půl dne čistí a na tahání si stejně shání něco jiného. Třeba Baikala.
U Turků se je třeba vyhnout automatům, ale dotaz byl na dvojku. Třeba CZ USA vypadaly na zpracování slušně a když si člověk spočítá, kolik dá za renovaci ZP, má skoro za ty samé peníze novou flintu ve 12/76. A hlavně. Je nezajímavá, bez historie a úplně spotřební.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od BwanaHunter »

Začátečník> moc ti nerozumím. Proč bych na střílení nemohl mít hezkou flintu? Čistit se musí každá. Základ je samozřejmě mít takovou, se kterou se trefím.
Bajkal? joooo, to je ta tyčka k rajčatům.... :lol:
S turky mám zase opačnou zkušenost. Mám jeden turecký "automat", přišel jsem k němu v podstatě omylem jak slepý k houslím. Flinta je to šeredná, ale držím jí zatím, protože střílí překvapivě přesně, pohodlně a spolehlivě. Naopak jsem viděl tureckou kozlici, které po troše zátěže na střelnici vyběhly laufy z objímky...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Rogam »

To Začátečník
Zjevně máme každý jiný názor na to, co je "ideální flinta" do 30 tis.. :) Rovněž mi nějak hlava nebere, jako BwanaHunterovi, proč bych na střílení a nošení nemohl mít hezkou a zajímavou flintu, jde o to jak se k tomu chovám a jak mi především ta zbraň sedne, ne? Já jsem tedy osobně spíš poslal do světa právě ty zbraně, které nebyly něčím hezké nebo zajímavé nebo mi nesedly. Není důvod se tím "zaplevelovat" trezor.
Jinak, co jsem měl tu čest, tak turecké zbraně, problém s kvalitou, ale možná máš jinou zkušenost... To raději opravdu, přebrat něco staršího.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Leon »

Pánové až budete chodit se psi do lečí kde to je samý bordel a věčně budete lézt po kolenou tak vás to ničení slušné flinty bude taky možná srát :wink:
CZ 550 american 308win.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Rogam »

Každopádně s.át mě bude ničení čehokoliv, ale to máš jako s novým autem, je to vždy do toho prvního škrábance, než Ti ho někdo vyrobí na parkovišti, s každým dalším to řešíš míň a míň....., i tak to neospravedlní ten fakt, že bych měl mít nějakou flintu, která mě něčím nebere.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Petr1970 »

bwana: ano, když tomu dost rozumíš a máš "kontakty" tak určitě, ale já takové znalosti nemám a většina "staré produkce" není nic extra, navíc to obvykle prošlo jetě "laděním pilníkama a kladivama"...

to ZP je taková "jistota"... a upřímně, než novýho cz-turka, tak to radši starou ZP "vyladit", bude to stát "stejně" a pro mě nesrovnatelně lepší
samozřejmě někdo může mít opačný názor..

ale 30 zase není tolik aby za to byla "unikátní" zbraň nějaká ultrakvalitní - menší trh, i obyč slušná "kozlice" začíná na 50 a vejš (berety a tak..) tak proč by nová pěkná dvojka byla do 30? (kvalitní?)..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Začátečník »

Ono je asi střílení a střílení. Leon má ty samé zkušenosti, co já. Znám maníka, který používal flintu jako pádlo, když na loďce ztratil veslo a pádlováním flintou se pro něj vrátil.
Na střelnici máme skoro močál a Baikala klidně opřu zvenku o domek. Je mi jedno, jestli pažba stojí v troše vlhka. Někdo má možná revír, kde ví, že se tam s náročným terénem nepotká, ale mně víc vyhovuje, když je flinta nenáročná. Můj dvorní houslař už taky opravoval pažby uštípnuté při jízdě na motorce nebo lezení na posed.
Ty ZP jsou v normálním provedení pracovní, ale je to komora jen 70 a hlavně nejsou nebo jen zřídka v tvrdochromu. To znamená dávat pozor při výběru munice a čistit. Baikala taky čistím, ale když ten den nebo i týden nemám čas, vůbec nic se nestane. Je to ještě ten starý a odolný. Moc mi neseděl. Váhal jsem, jestli nejít do nové flinty, kterou si vyberu a sedět bude, ale nakonec se mi zdál i ten Mallard zbytečně hezký. Chtěl jsem to hlavně na střelnici a tam mi 70 komora stačí a ocením vyhazováky. Pažbu mi udělal houslař na míru. Trefit se s tím dá, ale patrony se musí dost hledat.. Tedy lovecké. Sportovní jsou bez problémů. Po zkušenostech už bych chtěl na lov flintu s chokem ve 12/76.
CZ USA není úplně typický Turek. Sice je vyrábějí, ale na kvalitu se dbá víc. Řekl bych, že to, co nevyhovuje, prodají sami jako Huglu. Na forech v zahraničí taky většinou chvála. Moc jsem toho ale nečetl. Je otázka, jestli nepřeberou produkci ještě jednou a to horší nejde sem. Když jsem se ptal na CZ USA v prodejně, která jich prodá relativně hodně, říkali, že se kozlice a dvojky nevrací, ale automaty jsou poruchovější. Určitě se ale najde dost kusů, které jsou v pořádku. Třeba 912 mi seděla velice dobře. Nejspíš by i trefovala. Na Baikaly nadávali tak, že jsem se až divil. Hodně jich posílájí zpátky hned po vybalení.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Na Huntingu je "Belgičanka" 12/12 s angl.pažbou, za 19 kolíků. Mrkni na to.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... zamky-h-h/
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od BwanaHunter »

Zacatecnik> tak pokud nekdo pouziva flintu jako krumpac, necht si krumpac koupi... :roll: :roll:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Ondra »

Mrkl jsem na ten odkaz od Jana Slavětínského (děkuju) a musím říct, že alespoň v tomhle konkrétním případě měním názor na staré brokovnice. Švárovi se taky líbí. Napsal jsem prodejci a ten mi bleskově odpověděl. Je to 12/12/70, tormentace 1946, laufy 70 cm a choky 18.3 a 18.4. To je podle fóra doublegunshop.com nějaké standartní belgické značení. Máte o tom někdo nějaké povědomí? Nejsem z tamních příspěvků 2x moudrej :roll:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Rogam »

To Ondra

Mrkni sem (bod 4), třeba Ti to pomůže: http://damascus-barrels.com/Belgian_All_Proofmarks.html

a pak jsme k tomu našel ještě toto:

In order to determine the amount of choke constriction it is first necessary to determine the bore I.D. whether in mm or inch. If the bore I.D. measures 18.5mm/.728 inch and the choke measures 18.4mm/.724 inch, there is a difference or constriction of .004 inch which is considered to be a light skeet one choke. If the choke measures 18.3mm/.720 the amount of constriction is .008 inch which would be an improved cylinder choke.
http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtop ... 5&t=238660
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Ondra »

Rogam: Paráda, díky. Zjišťuju to, protože on to značení nezná, já ho taky neznám a nevezmu si na triko, že pak do toho něco naláduje a...má 3 děti.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Odpovědět