Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od Toman »

Zdravím,
už dlouhou dobu mě trápí, respektive doslova "svrbí" myšlenka střílet z této ižky jednotnou střelu. I přes to, že se obecně tvrdí, že každá zbraň má na sobě značení o zahrdlení hlavní, já jsem to u této nenašel. A nenašel jsem to ani na druhé IŽ 27. Ze spodu na svazku (u lůžka) tam jsou jen tormentační značky (ruské i české) a jinde nic co by připomínalo zahrdlení není. Poradí prosím někdo, případně jestli pomůže fotka oněch značek...
Nebo změřit ústí šuplerou?
Spoustu lidí mi říkalo: "To je rusanda? Tak z ní brenek můžeš střílet...". No jo, ale věřte tomu. Lepší se zeptat než mít pak rumcajzovku (v lepším případě).
Díky moc
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od vesrad »

Já mám na svojí IŽce (16/70) pod komorami napsány zlomky 17/16 a 17/16,5(mm) což odpovídá zahrdlení půl a celé.
Jinak šuplera to jistí. Special slug lze dle výrobce střílet i z plného zahrdlení. Taky už jsem jich pár vystřelil a kromě otěru olova co si vyžádal chvíli čištění bez problémů...
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od pultik »

Originál Breneke lze střílet. Doslova opsané z krabičky "flintenlaufengeschloss".
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od Toman »

A tou šuplerou bych měl naměřit kolik prosím?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od BwanaHunter »

Toman> neni "brenek" jako "brenek" jednotnych strel je x typu a vyrobce u kazde uvadi, nebo by mel uvadet, pro jake hlavne je urcena a jestli ma nejake omezeni. Ze se original Brenekke daji strilet ze vsech hlavni bez ohledu na zahrdleni je pravda castecne, plati to pro vsechny jejich jednotne strely s vyjimkou Gold, OpalMagnum a Super Sabot. Takze kdyz si koupis Classicy tak si nemusis delat starosti. Jinak to co se da najit na krabickach je obvykle neco jako - for all barrels - vsechny hlavne, for rifled barrels only - pouze pro drazkovane hlavne (ano, existuji i drazkovane hlavne pro brokovnice), for cylinders only/ for barrels with no choke only - jen pro hlavne bez hrdleni.
V nemcine bude neco jako für alle Flintenlaufen geeignet, nebo für alle Laufen mit und ohne Choke, kdyz to bude pro vsechny hlavne. Kdyz ne, bude tam zas pro co je to urcene. Gezogene Läufe je pro drazkovane hlavne, a Zylinderläufe je pro hlavne bez zahrdleni.

Pultik> to co jsi opsal z krabicky znamena "jednotna strela pro brokovnice" ale nic to nerika o pouzitelnosti vzhledem k zahrdleni.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od BwanaHunter »

A jinak k vypoctu zahrdleni zde: http://www.oms-kh.cz/broky/choke.htm
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
sasa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 25.4.2008, 13:56

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od sasa »

Používate niekto vložne hlavne v týchto dvojkach?
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od majodus »

Priatelu ,to je asi otazka do minuleho storocia.Nic v zlom, ale vlozna hlaven je dnes aktualna asi ako dieslovy motor do Volgy.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od Petr1970 »

majodus: to už se soudruhům v cccp podařilo zmenšit lodní motor do auta nebo se dostali k plánům soudruhů z USA z roku 1950?:-)

sorry, nedalo mi to:-) rusi a malej nafťák, to je jako yetti:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
sasa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 25.4.2008, 13:56

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od sasa »

Ako pre koho.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od Zdenek41 »

Diesel z avie se tam dával předsedo nebo ne. Třeba tam chce dát něco 22, tak proč ne. :wink:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od Lotr »

Vložnou hlaveň ne, ale vložnou komoru jsem viděl, šikovný kamarád soustružník si udělal vložnou komoru r. 24 a jak mu to na honech padalo.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Na nějaké vložné hlavně a redukce udělané kamarádem soustružníkem pozor! V podstatě je na to z pohledu zákona nahlíženo jako na "černou hlaveň" a je to krok na problém. Totéž různé vložky pro slepáky do kulometu a samopalu, co občas vidíte u kynologů..
Když vložnou hlaveň, tak original a registrovanou.
Jinak z IŽky můžeš střílet Slugy, Plastiky, Dupleksy, RWS Exact i Brenneke. Problém může nastat u italských, ti to mají rozdělené do válcových laufů a čokovaných,ale kdo se v tom vyzná.Ty bych vyřadil. Úpně suprové budou Dupleksy. Lovu
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lze z toho střílet brenek? IŽ 58

Příspěvek od BwanaHunter »

Kdyz uz nekomu radime a neco prohlasujeme, prosim pozor na presnost. Ani vsechny jednotne strely Brenneke nejsou urceny pro hlavne se zahrdlenim. Ktere jsou urcene jen pro cylindry=valcove hlavne=hlavne bez zahrdleni jsem psal par prispevku vys. Takze to maji rozdelene, stejne jako ti italove. Jak se v tom da vyznat jsem se taky snazil napsat.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět