Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
bunting
Nový návštěvník

Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od bunting » úte 29.10.2019, 19:03

Zdravím, uvažuji o výměně kulovnice. Z finančních důvodů to bude pravděpodobně zbraň z druhé ruky. Do užšího výběru se dostal Steyr Mannlicher Luxus a Sauer 202, ideálně v ráži 8x57JS. Čas mě netlačí, takže si můžu počkat, ale nějak se pořád nemůžu rozhodnout, kterou z nich případně zvolit :D Každá má svá pro a proti, takže prosím o rady, tipy, zkušenosti... ať to mám trochu jednodušší (anebo pravděpodobně ještě víc zamotané) :lol: Díky!
Iljušin
Nový návštěvník

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od Iljušin » sob 02.11.2019, 20:29

Vlastnil jsem dvě kulovnice Sauer 202 (v r. 30-06 a 9,3x62) a tři Steyr Mannlicher Luxus z konce 90.let s kolečkovou pojistkou (6,5x57, 30-06 a 9,3x62). Mannlichera šestapůlku a devět-trojku mám dodnes. Sauer 202 vždy byl a je o něco dražší - i bazarové kousky, i když jsou obě značky ve vysoké kvalitě plně srovnatelné. Ať už se to týká kvality materiálu, zpracování, uživatelského komfortu, přesnosti. U kulovnic Sauer je určitou výhodou jejich modulární koncepce - lze je s použitím jednoho imbus klíče rozebírat, měnit hlavně, pažby. S kulovnicemi obou značek jsem byl vždy velmi spokojen (u všech byla délka hlavně 60cm !). Že jsem nakonec skončil u kulovnic Steyr Mannlicher Luxus je spíše náhodný "života běh", než nějaké preference. Ať koupíte tu, či onu, sázím, že budete spokojený.
Skalák
Pravidelný diskutér

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od Skalák » ned 03.11.2019, 11:51

Já mám Sauer 202 Highland v ráži 270W od roku 2009. Když jsem ji viděl poprvé v katologu, tak jsem si řekl, že si takovou flintu jednou pořídím. Když byla příležitost, tak jsem si ji koupil z druhé ruky. Mám to v ráži, se kterou jsem, již dříve lovil. Jakmile jsem ji vzal do ruky, tak jsem věděl, že to je to pravé. Lehká (2,7kg) zbraň s hlavní 51cm. Vynikající pojistka a spoušť. Sice má napínáček, ale ten není třeba. Chod závěru parádní a hladký. Tuhle flintu už nedám z ruky. Škoda, že se již nevyrábějí. Mně se nějak ty nové modely od Saueru nelíbí. Mannlicher neznám, ale jsou to také hezké zbraně. Myslím, že když si pořídíte jednu z nich, tak neprohloupíte. Jsou to sice dražší zbraně, ale investice se určitě vyplatí. Tyto zbraně jsou stále v ceně a zbraň, i když mně pasuje, tak se mně musí také líbit. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Odpovědět