Jak se střílí na zvěř?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kajka:
Ja myslim ze se vyhneme cemu budeme chtit... dokud po me nepujde grizly tak o omisteni rany budu opravdu premyslet. :lol:
A medvedi tu moc nejsou... u nas na vysocine vubec. 8)
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
vhool

Příspěvek od vhool »

taky si prisadim,myslim,ze kdyz budeme premyslet pred prvni ranou tak toto dilema nebudeme nikdy resit ... howgh,domluvil jsem :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Ahojte, tak já jenom k té ráně na ostro, taky se mi to jako Vám nějak příčí. Myslím že na naši zvěř a v našich podmínkách to není vůbec nutné. Jak říká Andy pokud na mě nepoběží medvěd nebo jiná velká potfora :) :) tak nemám důvod.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

Ke střelbě naostro - já tak nelovím, ale jeden známý mi referoval, že před mnoha léty nutně potřeboval tzv. slíbeného srnce a tak v nouzi střelil na krční jamku naostro, kulovnicí CZUB r. 30-06 Spr. Výsledkem byl kus na místě v ohni a říkal, že došlo pouze k devastaci obsahu hrudní dutiny a střela SelBel se zastavila v předžaludcích, našel konkrétně v bachorovém obsahu. Nemám důvod mu nevěřit, jak jsem koupil, tak prodávám. Ale - kde je ona jistota, že to vždycky trefím tímto způsobem a že to takto dopadne. Jinak věřím JK, že na těžké kusy spárkaté to může být dobré řešení, ovšem asi bych těžko překonával zábrany. Jak mi kus nestojí na blat, tak to není ono, dost na tom, že na větší vzdálenost či v šeru se to někdy neodhadne úplně přesně a výstřel je hned přes plec. F.
politice a politikům zmar
vhool

Příspěvek od vhool »

nechci resit zda je rana naostro myslivecka nebo ne,o tom uz zde bylo napsano hodne ale polozim vam otazku: kdo z nas je takovy mistr aby pri rane na ostro presne odhadl,zamiril a trefil onu jamku :?: nebo jinak kdo z nas ma oci tak dokonale aby v seru nebo i za dne ale v podminkach ktere pri lovu jsou presne odhadl ze kus stoji naprosto rovne a jeste vzal v uvahu vyse uvedene skutecnosti :?: ja osobne se mezi takoveto jedince nepocitam a proto volim o hodne jistejsi ranu na komoru pokud mozno kolmo.navic,vzdyt v 9 ti pripadech z deseti se zver drive nebo pozdeji stejne natoci tak o co jde :?: snad jen o streleckou kazen a nebyt hladovy na ranu :!: a kdyby ne tak predsi neni nic jednodussiho nez si rici v duchu bum a sundat prst ze spouste :wink: osobne jsem jiz mnohokrat vodil kus v puskohledu i pres pul hodiny nez se naskytla prilezitost a nebo taky ne.jen byt pripraveny.a kdyz to nevyjde tak proste zviratko odejde :wink: :wink: :wink:
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

to ANDY and Whool:
Chodíte týden za jelenem a předposlední ráno se Vám ho podaří dostat od laní - na výzvu vypálí do mezery v kosodřenivě a stojí Vám na ostro cca 30-40 m.Necháte ho jít? :wink:

To byla situace (zatím jediná, kdy jsem se ráně na ostro nevyhnul),dopadla naštěstí dobře,270W, a kuli jsem našel při rozřezání zámku. :)
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
vhool

Příspěvek od vhool »

no ja urcite,protoze se bud natoci nebo neni jeho cas.trofejovou zver bych urcite nikdy na ostro nestrilel :!: ja chodim za vysokou treba dva mesice a kdyz to nejde tak jak chci tak si to odpustim.tyden neni zadna doba.tot muj nazor :wink:
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

to Whool: a jaký je rozdíl mezi trofejovou a netrofejovou zvěří :?:
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
vhool

Příspěvek od vhool »

asi jsi me nepochopil, JA NA OSTRO NEZMACKNU NA ZADNOU KROME SKODNE ale mel jsem na mysli to ze u trofejove mas jeste o riziko poskozeni trofeje navic nez u netrofejove :!:
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

To whool:
nemyslím,že by při střelbě na jelena do 50 m naostro bylo vyšší riziko poškození trofeje, než při střelbě na srnce do 250 m. :wink:

jinak mne se příliš netýká problém o střílení na ostro,či o hladu po ráně.Můj přípěvek měl být ve smyslu "NIKDY NEŘÍKEJME NIKDY".Jak jsem již uvedl mám na ostro pouze tento jeden kus ,kdy jsem to nevydržel a lovecké pudy převá?ily.Jinak mám spíš opačný problém.Jak je srnec přes 100 m už přemýšlím o ráně,než se rozhodnu vystřelit na prase je většinou v tahu, :? u vysoké mám strach z chovnosti a třikrát odlícím a přesvědčuju se dalekohledem a pak je to zase v pr..., :?

snažil jsem se říci,že rána na ostro není vyloženě nemyslivecká (při honech na drobnou dokonce běžná)
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
vhool

Příspěvek od vhool »

to kajka: s tim oponovanim mas sice pravdu ale jsme zase u toho "jak kdo a jak s cim".ja mel na mysli spise to ze proste na sparkatou na ostro nestrilim a ranu si odpustim i kdyby tam stal zlatej jelen i se smolickem pacholickem :wink:

k tem loveckym pudum :lol: ja lovim pouze pudove: bud to pude nebo to nepude :lol: :lol: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

:lol: :lol: :lol: nápodobně :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

:)
to whool: :) jsem rád, že se nám ta diskuze nezvhrhla :D
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Taky se zapojim do diskuze a musim souhlasit s kajkou. Je beze sporu, že rána na ostro je nemyslivecká a naznačuje to něco o střelci. Na druhou stranu když se člověk podívá na velikost srnčí komory na 250m a na místo možnýho zásahu jelena na 50m na ostro tak bych si dovolil říct, že u toho jelena je pravděpodobnost zásahu větší... Ale můj názor na střelbu na dlouhý vzdálenosti znáte... :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

to jirka: :lol: :lol: :lol: ... jo a jeste dodej,ze to taky vypovida o strelci :lol: :lol: :lol: ale ted vazne,ja si uvedomuji ze me nazory na lov na velke vzdalenosti jakoz i to ze je to jeden z mych oblibenych zpusobu lovu,nemusi byt kazdemu po chuti ale jsem rad ze jsou zde lide kteri jsou ochotni to akceptovat :wink:
Odpovědět