střelba oběma očima

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: střelba oběma očima

Příspěvek od Šumavák »

U kulovnic s puškohledem mám bez problému vždy obě oči plně otevřené, bez ohledu na nastavené zvětšení. U brokové střelby mi to ale nesedí, tam si musím nestřelecké oko mírně přimhouřit. Každopádně to přimhouření musí být opravdu velmi mírné, aby oko stále vidělo, čímž zůstane zachováno periferní vidění, důležité pro rychlou reakci a lepší odhad předsazení. Zavřít to oko úplně, je u brokové střelby špatně, ale někteří to holt jinak nedokážou.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: střelba oběma očima

Příspěvek od Michal_123 »

Když jsem začínal se sportovní střelbou cca před 25 lety, tak jsem měl u mířených disciplin problém, že mhouření oka mi způsobovalo rozmazané vidění u řídícího oka. Bylo to po dejme tomu druhé, nebo třetí disciplině. Vysvětluji si to tak, že jsem nemhouřil jenom jedno oko, ale trochu i druhé. Vyřešil jsem to plastovou pistolkou pro děti, kdy jsem plánovaně mířil oběma očima a trénoval doma při každé příležitosti. Celkem v pohodě jsem se to naučil a nyní mířím oběma očima i brokové a kulové discipliny včetně lovu.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: střelba oběma očima

Příspěvek od roman200 »

. Základ při učení je nezaostřovat na mušku. Flintu se musíš naučit zakládat vždy stejně, aby seděla. Po založení jen ověříš polohu mušky k šíně a pak musíš koukat na výlet. Dokud se budeš soustředit na mušku, tak nebudeš trefovat. Při zaměření obou očí do prostoru nad vrhačkou by měl odpadnout Tebou popisovaný problém, kdy jedním okem sleduješ mušku a druhým bok hlavňového svazku.
to: munition
Moc děkuji za tvou podnětnou radu, včera jsem odstřílel tréning na AT s výsledkem 27/30 (kupodivu jsem se velmi dobře trefoval i na druhou ránu, což mi dříve dělalo problém) a dnes jsem byl na zdivočelých holubech na statku s výsledkem cca 40ks na cca 60 ran, vše stříleno oběma očima. Stačí se opravdu jen soustředit na cíl a jde to velice dobře. Ještě to trošku pocvičím a snad to bude O.K. Únava očí - veškerá žádná :P.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
munition
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 19.6.2013, 19:47

Re: střelba oběma očima

Příspěvek od munition »

Roman: Rád jsem pomohl. Tak ať to střílí i nadále.
Odpovědět