zbraň pro rekreační lovce :-)

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
rdandy
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 31.12.2009, 10:26

zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od rdandy »

http://m.mobilmania.cz/divoke-sny-snipe ... ?textart=1

Poněkud dražší záležitost, ale asi to trefuje dobře - píšou, že až na vzdálenost 1,6km a cíl se může pohybovat rychlostí až 50km/h... Na naháňce by s tím byl jeden králem honu raz dva. :-).
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
no, musím tedy konstatovat, že mě to poněkud děsí. V dnešní době a dnešním světě už opravdu nevíme, jak si co nejlépe sami naběhnout.
Holt jsem zřejmě "stará konzerva"
niva
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od dalas »

Jen abe nebela vadná elektrónka! Stačí blbý zápalky. :lol: Co ale bude ta zbraň dělat po odpalu, to už ta technika nevyřeší, to už záleží kdo a jak ji drží.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od Zbrojovák »

Bojiště se elektro-pulzně vybombarduje a je hotovo... nastoupí protivník s AK47 který ji má v rukách od svých 5ti let tak, že s ní i spí... :wink:
Jednou jsem si zapomněl náhradní články do svého analogového sprostého NV a byl jsem v revíru v úplné tmě (lovecky) úplně v prde.. a to mi nešlo o život, jen jsem se zbytečně projel autem :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od Jirka C. »

Zbrojovák píše:Bojiště se elektro-pulzně vybombarduje a je hotovo... nastoupí protivník s AK47 který ji má v rukách od svých 5ti let tak, že s ní i spí... :wink:
Jednou jsem si zapomněl náhradní články do svého analogového sprostého NV a byl jsem v revíru v úplné tmě (lovecky) úplně v prde.. a to mi nešlo o život, jen jsem se zbytečně projel autem :)

No, na jednu stranu je pravda, že jistá část lidský populace má v ruce AK47 od svejch pěti let, ale když kolikrát vidim, jakym způsobem je používaj, tak bych se snad ani nebál jim dělat figurínu :-)
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od Durell »

Trend v priemysle už bežný.
Minimalizácia nárokov na kvalifikaciu personálu . Vezmeš kus z ulice a v priebehu 24 hod vyrába vysoko sofistikovaný produkt s vysokou efektivitou. V tom to prípade " SMRŤ " , bez nutnosti dlhodobého a nákladného výcvyku.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od nimrodl »

Vaši myslivečtí kolegové poslední dobou předvádějí skutečnou kvalifikaciu při bezpečném zacházení se zbraní a střelby na jasný cíl. (Střílení do strniště na trampy, na honech po psech, skrz hráze na babky co natírají stromky atd. šak víme)
Tohle by tomu mohlo aspoň trochu zabránit tím, že nespustí dokud není cíl v ideální poloze a 100% identifikovaný
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od Rogam »

nimrodl píše:Vaši myslivečtí kolegové poslední dobou předvádějí skutečnou kvalifikaciu při bezpečném zacházení se zbraní a střelby na jasný cíl. (Střílení do strniště na trampy, na honech po psech, skrz hráze na babky co natírají stromky atd. šak víme)
Tohle by tomu mohlo aspoň trochu zabránit tím, že nespustí dokud není cíl v ideální poloze a 100% identifikovaný
Ale jdi, sice to je smutne, ale stale zanedbatelne oproti dopravnim nehodam.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od petjan »

Ale jdi nimrodl, tam se o identifikaci cíle nic nepíše. Jen to, že si určený cíl dokáže "hlídat". Takže pouze by s jistotou trefil ten " černý flek ", na který např. mířil ten dotyčný na strništi. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že ses ještě nedokázal zbavit toho traumatu, když ti to nevyšlo v tom MS a je v tobě pořád zapšklost proti myslivců. Zatím si na myslivce plivneš, kdykoliv můžeš.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od nimrodl »

Ten naváděcí systém je na zbrani né na raketě.Takže se asi počítá se zásahem konkrétní části.U rakety je jedno jestli zasáhne o půl metru bokem, tady to znamená hlad.Leda že by si střílel dávkou.

Oproti dopravním nehodám říkáš.Kolik je každý den v akci aut a kolik nehod se stane ? Na tak obrovské množství je to zanedbatelné .Navíc držitel ZP je o level jinde než pouhý řidič.Dneska dostane řidičák každý kdo nemá papíry na hlavu.Naproti tomu držitel ZP musí splňovat nějaké základní předpoklady. Bezúhonnost, spolehlivost, psycholog... a potom samotná zkouška má eliminovat blbce (bohužel všichni víme jak praktická část mnohdy probíhá.Škoda že není zde žádný prvek prevence.Pravidelné střelby např. střelby na pevný a letící cíl na body.Aby to eliminovalo slepé důchodce a ty co vezmou flintu do ruky akorát na podzimních honech.Ti co nemají nastříleno jsou nejvíc nebezpeční asi jako sváteční šofér, o tom že postřelená zvěř se zbytečně trýzní netřeba hovořit.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od BwanaHunter »

A kdyby Nimrodla nedej Bože někdo nešťastnou náhodou zastřelil, na náhrobek mu vytesají "Já jsem vám to říkal...." :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od Zdenek41 »

A Amen...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: zbraň pro rekreační lovce :-)

Příspěvek od Zbrojovák »

Souhlas s nimrodeml, řekl bych téměř ve všem - zacházení se zbraní je u většiny "myslivců" zvláš´t starších ročníků - tristní - a to jak bezpečnost (stačí se kouknout jak se nosí na společných lovech flinty a jak se vybíjí), tak přesná střelba - na pevný cíl. O pohybujícím se nemluvím, tam už je to "vyšší dívčí" i pro mě :?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět